Aké barefoot topánky pre 14-mesačného syna, ktorý má širšiu nohu a pevnejšiu pätu?

Zodpovedané
24. apr 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Nožička je 12,2 cm a 6,2 cm. Druhá je o 0,2 menšia. Zatiaľ syn ešte nechodí sám. Meria sa mi to ťažko.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za poskytnuté informácie.

Ak Váš synček ešte nechodí samostatne, obuv skutočne nie je nevyhnutná. Nožičku je najlepšie merať, keď dieťa stojí samostatne a plnou váhou, čo zabezpečí presnejšie meranie. Môžete obkresliť nôžku, alebo použiť špeciálny prístroj na meranie. Keďže Váš syn ešte nechodí, je možné, že získané rozmery nie sú úplne presné.

Odporúčam, aby ste nožičky syna neobmedzovali. Vhodnou voľbou by mohli byť protišmykové ponožky alebo capačky, napríklad od značky Tinytoes. Tie poskytnú ochranu bez zbytočného obmedzenia. Až Váš drobec začne chodiť samostatne, odporúčam opätovne odmerať nožičku, pretože do tej doby určite ešte podrastie. Potom mi prosím dajte vedieť a ja Vám rada pomôžem nájsť vhodnú obuv.

Ďakujem za otázku, verím, že moja odpoveď splnila očakávania. Pekný deň
Katarína Klimeková
www.obuvame.sk
mail: info@obuvame.sk