Zrušenie práce na dohodu popri rodičovskej dovolenke. Bude to mať vplyv na materskú?

Zodpovedané
5. máj 2023

Dobrý deň,

uzatvorila som dohodu o vykonaní práce. Dohoda bola uzatvorená cez internet a po jej uzatvorení som zistila, že bude mať vplyv na ďalšiu moju materskú.

Ak mi ešte neboli vyplatené peniaze a ja som nevykonala prácu, bude to mať vplyv na materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

je otázne či zamestnávateľ podal prihlášku do Sociálnej poisťovne, príp. jej storno.
Ale pokiaľ nebolo odvedené nemocenské poistenie z dohody, (teda nebol žiadny vymeriavací základ), nebude mať vplyv na výpočet materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka