Som v 29. týždni a moje pysky sú viac vytlačené von. Je to normálne?

Zodpovedané
21. dec 2021

Dobrý deň,

som v 29. týždni a moje pysky sú viac vytlačené von.

Je to normálne?

Stiahne sa to po pôrode naspäť?

Počas tehotenstva som sa niekoľkokrát musela liečiť Macmirorom, ale aj po preliečení infekcie som mala pocit, že mám pysky von vysunuté (nenapuchnuté).

Len mi príde, že tie malé pysky už nie sú vnútri schované, ale vonku pretŕčajú.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ich nemáte opuchnuté z infekcie, tak je to v poriadku. Mierny opuch je v tehotenstve normálny a po pôrode sa to vráti do pôvodného stavu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník