Z čoho sa mi tvoria ranky na pyskoch a pri konečníku?

Zodpovedané
1. mar 2023

Dobrý deň,

pred dvomi rokmi som mala dlhodobý problém na pošve. Konkrétne na pyskoch som mala dlhé prasklinky. Na pyskoch začervenané miesta. Hrozný to bol pocit pálenie, bolesti. Neustále behania ku gynekológovi, kožnej. Žiadne vaginálne čapíky, maste nič mi nepomáhalo. Nakoniec som skončila u imunologičky a tá mi nasadila Immodin vakcíny. Vybrala som 5 ks.

Časom od užívania týchto vakcín mi problémy vymizli. Rok som mala pokoj. Nedávno mi našli v krku streptokoka, krčná lekárka nasadila liečbu ATB - Amoksiklav 2 x 1000 mg na týždeň. Počas tejto doby liečby som si dávala do pošvy Gynolakt. Týždeň po skončení liečby sa to zase všetko vrátilo. Deň po liečbe ATB mi u gynekologičky pichli dvojitú dávku Agulotín kvôli meškajúcej menštruácií. Prasklinky na pyskoch celé to mám červené a do konca mám už tie trhlinky pri konečníku. Reže ma to pri veľkej potrebe. Neskutočná bolesť. Vo vnútri pošvy som cítila svrbenie a pálenie. Bez výtoku. Lekárka nasadila na dva dni Lomexin 2 x 600 mg na dva dni užívania a Lomexin 2% crm krém na tri dni užívania. Vo vnútri sa to ukľudnilo, ale vonkajšie okolie stále nie. Pysky mám červené ako keby spálené. Malé ranky tam mám stále. Dnes mi lekárka predpísala ďalšiu masť Macmiror.

Čo to môže byť?

Čo si mám na to dávať, aby to zmizlo?

Ďakujem

Dobrý deň,

doporučila by som opäť vyhľadať imunológa, keďže liečba bola už v minulosti úspešná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník