Prečo sa mi tvorí ochlpenie na tvári a okolo bradaviek?

Zodpovedané
15. feb 2023

Dobrý deň,

už viac ako rok mám tmavé chĺpky na brade, na krku a okolo bradaviek. Nie je ich veľa, ale sú tam a kvôli estetike si ich depilujem.

Hľadala som príčinu, bola som na odber krvi u obvodného lekára. Ten mi povedal, že je to poriadku. So štítnou žľazou problém nemám. Posunul ma ku gynekológovi. Včera som bola u gynekológa na krvi a dnes ráno mi sestrička povedala, že hormonálny profil mám OK.

Čo mi môže byť?

Prečo mám takéto problémy?

Ďakujem

Dobrý deň,

obvykle je príčinou zvýšená hladina androgénov - mužských pohlavných hormónov v krvi.

Vyhľadajte endokrinológa, ktorý sa na vec pozrie komplexne. Androgény sa môžu tvoriť aj v nadobličkách. Predpokladám, že okrem testosterónu Vám iné hladiny u gynekológa vyšetrené neboli.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník