Prečo sa mi vytvára takéto ochlpenie, keď mám hormonálny profil v poriadku?

Zodpovedané
16. feb 2023

Dobrý deň,

pozorujem, že už viac ako rok mam tmavé chĺpky na brade, na krku a okolo bradaviek. Nie je ich veľa, ale sú tam a kvôli estetike si ich depilujem.
Hľadala som príčinu, bola som na krvi u obvodného lekára, bral mi krv a povedal, že je to poriadku a nemám nič zlé, čo sa týka štítnej žľazy a posunul ma ku gynekológovi. Včera som bola u gynekológa na odber krvi a dnes ráno mi sestrička povedala, že hormonálny profil mám v poriadku.
Nerozumiem tomu, ved pokiaľ by mi nič nebolo, tak hádam by som takéto ochlpenie nemala. Už som zúfalá.

Prečo sa mi vytvára takéto ochlpenie, keď mám hormonálny profil v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte mať vždy zlé krvné testy, niekedy môže byť vyššia hladina mužských pohlavných hormónov a to spôsobí zvýšené ochlpenie. Niekedy nemusí byť zrejmá príčina a aj napriek tomu sú ťažkosti.

Treba situáciu konzultovať s Vašim gynekológom či je potrebné absolvovať endokrinologické vyšetrenie, takto sa k tomu nemôžem objektívne vyjadriť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková