Na aké genetické poruchy bol test zameraný?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

v 11. tt mi boli odobraté vzorky krvi na krvný obraz, biochémiu, krvnú skupinu a na screening. Výsledky boli v poriadku.

Zaujíma ma, na aké genetické poruchy okrem Dawnovho syndrómu je test zameraný?

Lebo pani doktorka uvádza len ten, ktorý vyšiel negatívne 1:9 200. Mám 36 rokov.

Ďakujem.

Dobrý deň,

v rámci prvotrimestrálneho skríningu sa vyšetrujú trizómie - Downov, Patauov a Edwardsov syndróm. Kombinovaný test - skríning, pacientke stanoví i riziká pre preeklampsiu, rastovú retardáciu plodu, predčasný pôrod a rázštep chrbtice.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník