Môžem donosiť bábätko, ak mám vrastený myóm do dutiny maternice?

Zodpovedané
9. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadne tehotenstva s myómom. Som mesiac po kyretáži, plod sa zrejme nevyvíjal. Gynekológ mi povedal, že možno kvôli myómu.

Mám 3,8 cm myóm hore vľavo zrastený do dutiny maternice, je možnosť donosiť bábätko, alebo sa mám báť?

Nakoľko kvôli tomu ako je zrastený mi ho nechcú operovať aby som náhodou neprišla o maternicu. Na druhú stranu mi doktorka v nemocnici povedala, že môžem v kľude otehotnieť.

Ďakujem za Váš názor.

Dobrý deň,

myóm môže byť lokalizovaný priamo v stene maternice, alebo vrastať smerom do dutiny či opačne smerom navonok.

Problémom je predovšetkým vrastajúci myóm do dutiny maternice. Samozrejme druhá vec je veľkosť myómu.

Pokiaľ je lokalizovaný priamo v dutine, môže nastať problém s donosením dieťatka.

Doporučila by som konzultáciu na pracovisku, kde myómy operujú. Nech sa Vám na nález pozrú a zhodnotia možnosti liečby.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník