Srdiečková maternica

andrea19841984
17. dec 2021

Dobry den tiez mam uterus subseptus srdieckovy tvar a chcela som sa opytat,mali ste niekto jedno tehotenstvo vpravo a druhe tehotenstvo vlavo?je mozne donosit na kazdej strane?

janetinka27
17. dec 2021

@andrea19841984 asi je ich viac druhov, moja svagrina ma dve maternice, ale neviem presne ktory typ, kde sa jej tie maternice zacinaju rozdvojovat. otehotnela, babo bolo v jednej maternici, v druhej nebolo. zatial ma jedno babo, asi je to u kazdej ine, aj ako su jednotlive maternice vyvinuje, ako su prepojene s vajecnikmi atd

janetinka27
17. dec 2021

*vyvinute

monkabohdalova
17. dec 2021

@andrea19841984 ahoj, ja mám uterus dydelphis, je to niečo podobné, žiaľ tiež už mám za sebou potrat :( lebo pri tejto diagnoze je vysoké riziko potratovosti a teda hlavne aj vo vyššom štádiu tehotenstva, keď bábätko začína mať menej miesta v maternici :(

tinkavvv
17. dec 2021

@andrea19841984 ja mam srdieckovu maternicu a za sebou dve tehotenstva bez problemov. Ale viem, ze zalezi aj ako velky he ten predel zhora. Niekto to moze mat par cm a niekto viac. Urcite ti viac povie tvoj gynekolog.

simonkazga
17. dec 2021

Ja mam bicornis, 3 zdrave deti, 1 potrat v 6-7tt a nespocetne vela biochemickych tehotenstiev.

dejna_
17. dec 2021

@andrea19841984 svagrova má dvojitú maternicu bola tri krát tehotná vždy v inej časti a jeden potrat má za sebou ..rodila sekciou.

andrea19841984
autor
18. dec 2021

@dejna_ a mozem sa opytat ma tu srdieckou maternicu a ked potrat tak ci do 3mesiacov?alebo neskor..

andrea19841984
autor
18. dec 2021

@tinkavvv ahoj a mala si prve tehu na pravej strane a druhe na lavej strane?

andrea19841984
autor
18. dec 2021

@monkabohdalova ja uz popravde jedno dietatko mam,len som ho donosila na pravej strane..ja mam len jednu maternicu no je predelena zhora do tvaru srdiecka.. tentokrát mam ale dietatko vlavo a znasam to akosi horsie,co sa bolesti tyka..tazsie sa to roztahuje a dietatko je dost stiesnene..no doktor tvrdi,ze maternica sa ma tendenciu roztiahnut..nemam dve maternice..

tinkavvv
18. dec 2021

@andrea19841984 priznam sa, ze netusim v ktorej casti bolo (nenapadlo ma to riesit). Kazdopadne aj ja som druhe tehotenstvo horsie znasala 🙂

dejna_
18. dec 2021

@andrea19841984 nie som si istá či presne srdiečkovu alebo má.dve maternice ale viem že kŕčok má rozdelený preto nemohla rodiť prirodzene a potrat mala v 9 tt bábätko sa prestalo vyvíjať .. pravdepodobne to nemalo a touto diagnózou nič.
Ale po druhom pôrode ju lekár upozornil že tá jedna maternica sa jej akoby zdeformovala že ďalšie tehotenstvo veľmi neodporúča hlavne keby sa teda plod uchytil práve v tej časti

andrea19841984
autor
19. dec 2021

@dejna_ ďakujem pekne

andrea19841984
autor
19. dec 2021

@tinkavvv dakujem pekne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre