Je možné prasknutie plodovej vody aj pri polohe plodu koncom panvovým?

Zodpovedané
14. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať, či je možné a či je časté prasknutie plodovej vody aj pri polohe plodu KP. Nikde som to nenašla a zabudla sa opýtať svojej lekárky. Som v 36. týždni od zajtra a pri synčekovi mi praskla v 34. týždni. Ale bol hlavičkou dole.

Aké sú Vaše skúsenosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

odtok plodovej vody nie je ovplyvnený polohou plodu. Rovnako môže “prasknúť” pri polohe KP ako aj polohe hlavičkou, či inak uloženým plodom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník