Čo znamená jasnočervený výtok 3,5 týždňa po pôrode?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

som 3,5 týždňa po pôrode tretieho dieťatka, ktoré dojčím. Prvé dva týždne som mala klasické krvácanie, ktoré prešlo do hnedého špinenia. Posledné dni mám jasnočervený výtok. Je to tak na jednu - dve slipové vložky.

Má si ísť dať skontrolovať maternicu?

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas obdobia šestonedelia môžete striedavo špiniť či primerane krvácať.

Pokiaľ nemáte bolesti, teplotu, či očistky nezapáchajú, netreba sa plašiť. Absolvujte štandardne kontrolu po šestonedelí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník