Je svetločervené slabé krvácanie mesiac po pôrode normálne?

Zodpovedané
17. aug 2022

Dobrý deň,

som štyri týždne po prirodzenom pôrode, krvácanie postupne prešlo od normálneho krvácania do špinenia tmavohnedej farby. Avšak posledné dni opäť krvácam svetločervenou krvou. Je to slabé krvácanie, len na intímku, ale znepokojuje ma tá svetločervená krv. Nie je to pravidlo, ale pozorujem to najmä po dojčení alebo prechádzkach.

Môže to byť ešte v rámci šestonedelia normálne? Nemôže sa jednať o problém s maternicou? Ešte podotknem, že pred týždňom som dobrala antibiotiká Zinnat, nakoľko som mala bolesti pri močení, ktoré ustúpili.

Ďakujem

Dobrý deň,

šesť týždňov po pôrode je prirodzené striedavo krvácať/špiniť. Pri dojčení sa maternica sťahuje, preto práve vtedy silnejšie krvácate. Je to prirodzené. Neobávajte sa.

Po šestonedelí absolvujte kontrolu podľa plánu u gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník