Čo spôsobuje vysokú bazálnu teplotu?

Zodpovedané
21. máj 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

chcela by som sa spýtať, čo môže spôsobovať vysoké bazálne teploty?

Keď si porovnávam grafy s nejakými vzorovými, alebo aj tu na MK s inými žienkami, ich teploty sa pohybujú výrazne pod 37. Moje predovulačné teploty sú okolo 36,5-8 a poovulačné 37 +. Pokles vysokých teplôt keď sa blíži menzes mám z 37 na 36,8. Vyznám sa vo svojom grafe, neberiem to za nejakú chybu, len by ma zaujímalo, čo spôsobuje že moje teploty sú stále také vysoké.

Nesnažíme sa o bábätko, máme už dve doma, meranie BT používam ako spôsob antikoncepcie.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

bazálnu teplotu má každý úplne inak nastavenú. Existuje určitý priemer, ale každá osoba ju môže mať aj vyššiu či nižšiu od priemeru.

Nemyslím si, že to značí problém.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník