Čo spôsobuje svrbenie bez výtoku?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu som pociťovala občasné svrbenie v oblasti malých pyskov a pošvového vchodu, bez výtoku a iných ťažkostí. Moja pani doktorka mi zobrala stery a vyšla baktéria e.coli a predpísala mi Polygynax. Po ich dobratí sa mi ale to svrbenie zhoršilo - už to nie je len občas ale stále. Robím si výplachy Cloginom a beriem aj probiotiká Gynimun dual protect a v lekárni mi dali aj Gynimun rapid na vkladanie.

Ku pani doktorke sa momentálne neviem dostať, lebo má veľa pacientov a jediné riešenie je, že sa prídem posadiť do čakárne možno aj na celý deň, čo sa mi kvôli práci nedá.

Čo prosím Vás môže spôsobovať svrbenie bez výtoku a iných "javov"?

Ďakujem.

Dobrý deň,

súbežne s užívaním vaginálnych probiotík skúste aplikáciu vulvárneho krému Prurigyne 3x denne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník