Čo spôsobuje nepríjemný pocit zospodu?

Zodpovedané
8. jan 2022

Dobrý deň,

už viac ako mesiac užívam tabletky zospodu na preliečenie pred odberom cytológie. Nič konkrétne, nič vážne. 6x Polygynax, pauza počas menzesu, 6x Gynoflor, 6x Polygynax, 6x Gynoflor na odporúčanie môjho gynekológa.

Včera som zobrala poslednú tabletku Gynoflor a zospodu som mala nepríjemný pocit. Na intímke som mala výtok ako keby malé hrudky. Mala som pocit svrbenia, som celý čas bez styku.

Okrem toho užívam 1 tabletku denne Indonal forte.

Prečo mám takýto pocit nekomfortu?

Čo to môže spôsobovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

možno sa narušila prirodzená flóra a aj napriek liečbe sa pridružila nová infekcia.

Pokiaľ máte hrudkovitý výtok, mohli by sa jednať o kvasinkovú infekciu. Skúste voľnopredajný preparát s účinnou látkou Clotrimazol.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník