Ako zmierniť opuch nôh v tehotenstve?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

som v 5. mesiaci a pribrala som už 10 kg. Posledné dni ma začali trápiť opuchnuté chodidlá. Chodidlá sú aj bolestivé.

Čo mi pomôže zmierniť opuch?

Pred tehotenstvom som pravidelne cvičila a chodila na túry. Od kedy som tehotná, tak chodím len na dlhé prechádzky.

Ďakujem

Dobrý deň,

pomôcť by Vám mohlo iba vyložiť si nohy do zvýšenej polohy a neabsolvovať dlhé prechádzky, ale skôr kratšie vo vhodných topánkach.

V tehotenstve býva prítomný skôr opuch členkov, keďže telo ženy zadržiava vodu.

Chodidlá Vás bolia pravdepodobne z preťaženia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník