Ako liečiť svrbenie v pošvovom vchode?

Zodpovedané
15. feb 2022

Dobrý deň,

od včera mám nepríjemné pocity v intímnej oblastí.
Včera som cítila svrbenie v pošvovom vchode na pyskoch zvonka. Bolo to ako keby mám biely povlak, ktorý pri sprchovaní zíde dole ako kožička.
Pri utieraní po malej toalete mám troška nepríjemný svrbivo - štípací pocit. Plus troška tvarohový výrok, ktorý nezapácha.

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyzerá to na mykózu.

Skúste si zakúpiť Canesten combi. Tabletu si na noc zaveďte do pošvy a krém aplikujte 2xdenne na miesta, ktoré Vás svrbia.

Pokiaľ ťažkosti do 7 dní neustúpia, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník