Pálenie a bolesť pošvového vchodu

katka2505
26. máj 2015

Ahojte baby, potrebovala by som od Vás radu..od včera cítim strašnú bolesť a pálenie pošvového vchodu a vonkajšej oblasti rodidiel. Výtok nemám žiadny a začervenanie len trošku. Som presne v strede cyklu. Natrela som si to krémom Fungicidin, no úľavu veľmi necítim. Viete mi niečo poradiť? Nechcem hneď utekať doktorovi, ešte by som 1 - 2 dni počkala, či to neustúpi. Zase nechcem si dať hneď nejaké vkladacie tablety, mám doma Canesten, no počkala by som v prípade, že nakoniec lekára vyhľadať budem musieť.

bosoriak
26. máj 2015

@katka2505 Takto sa prejavuje zaciatok mykozy, aspon u mna. Canesten je dobra volba, pripadne skus najprv vyplachy Rosalgin, nejake vkladacie tabletky s kyselinou mliecnou (napr. GynoCaps) a vypi nejake probiotika (napr. Hylak, prip. obycajne kysle mlieko).
Ak to nepomoze a zacne aj vytok a svrbenie bude pokracovat, odporucam jednorazovu tabletku MycoMax, to je flukonazol, ten na mykozu zabera na 100%.

lilimoni
26. máj 2015

Mozno je to len podrazdene 🙂 mozno by pohohlo vetrat podvozok a v harmanceku si posediet 🙂

buxus24
31. máj 2015

@bosoriak môžem sa spýtať, MycoMax sa kupi len v lekarni? dakujem

bosoriak
31. máj 2015

@buxus24 Ano, len v lekarni. Je to liecivo flukonazol a predaju len jednu tabletku. Donedavna bola este na predpis.

buxus24
31. máj 2015

@bosoriak dakujem pekne...

dzina
31. máj 2015

Moj gyn.vzdy radi nabrat na prst biely jogurt a vytriet vnutro
..ked su podobne prejavy svrbenia,palenia....

buxus24
1. jún 2015

@dzina žeby som vyskušala 🙂 beriem čiste Cečko..... čítala som že to môže byť aj z toho..... lebo inak nema byť z čoho a ja taketo veci nemam teraz to prišlo a nechapem...

dzina
1. jún 2015

@buxus24 vyskusaj v pohode nema to ziadne vedl.ucinky 😉 akurat Ti to moze pomoct 🙂

meca
21. mar 2016

@katka2505 akoj čim sa Ti podarilo zlikvidovať bolesť pošvového vchodu?

katka2505
autor
21. mar 2016

@meca
dal mi také probiotické tablety na vkladanie do pošvy

meca
21. mar 2016

@katka2505 a nevies ake?