Aké je riziko, že aj po druhom pôrode dostanem popôrodnú depresiu?

Zodpovedané
30. júl 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

chcem sa opýtať, čo sa týka popôrodnej depresie a druhého tehotenstva. Po prvom pôrode som mala diagnostikovanú strednú popôrodnú depresiu. Prvý mesiac som brala lieky a potom som už nebrala a je tomu pomaly už druhý rok.

Chceli by sme ďalšie bábo. Keď k tomu príde, myslím keď sa rozprávame o tom s mužom, tak sa neskutočne teším a potom prídu obavy, že čo keď....čo keď to opäť príde? Uisťuje ma o tom, že to nepríde, lebo už budem vedieť čo a ako a budem rodiť vo vedľajšom meste (starší personál v našej nemocnici sa ku mne nechoval najlepšie a ignoroval ma).

Ja viem a som si vedomá toho, že psychika je krehká, ale chcela som vedieť, či ste sa stretli s tým, že to na ženu opäť prišlo?

Ďakujem.

Dobrý deň,

je to tak 50:50.

Nastavte sa pozitívne, veď doma máte už jedno krásne dieťatko a manžela, ktorý stojí pri Vás. Aj keď bolo obdobie po pôrode náročné, teraz to už bude ľahšie minimálne preto, lebo už budete vedieť čo a ako.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník