Popôrodná depresia

1321987
25. jún 2022

Ahojte je tu niektora z vás čo mala aj pri druhom dieťati popôrodnú depresiu?
Moje myšlienky stále idú ako to zvládnem čo budem variť či budem všetko stíhať bojím sa stále moje myšlienky idú a myslia na to
😭😭😭

alexka89
25. jún 2022

A to je popôrodné depresia...tá sa inak prejavuje...ako tým čo budeš variť a stihat

1321987
autor
25. jún 2022

@alexka89 ja som mala pri prvom silnú
Ale teraz sa bojím týmto mi začala že som všetko dopredu riesila

54tinka54
25. jún 2022

@1321987 a mala si nastavenú liečbu pri prvom?
Ak áno a máš pocit že máš na ňu nábeh aj teraz, kontaktuj lekára.

1321987
autor
25. jún 2022

@54tinka54 no po pôrode si ma chceli nechať na psychiatrii
A to vtedy aj stitna žľaza mi vyskočila
Asi to bolo hormónmi
Teraz berem pyrodoxin kyseliny listovej a na štítnu žľazu lieky
V prvom trimestri som mala tiež takú slabu depresiu Panické záchvaty
A bojím sa že zas ju dostanem

54tinka54
25. jún 2022

@1321987 a ako dlho si od pôrodu?

1321987
autor
25. jún 2022

@54tinka54 práveže ešte ma len čaká a už panikárim že ju dostanem
Veľmi sa bojím

54tinka54
25. jún 2022

@1321987 tak každopádne by som tieto obavy čo máš spomenula lekárovi s ktorým si riešila tú poporodnu depresiu, on ako odborník by ti aj zodpovedal otázku či je väčšie riziko že ju budeš mať aj teraz a pripadne možno by už teraz vedel nastaviť nejakú preventívnu liečbu aby sa ti to nezopakovalo.
A hlavne, viem že sa to ľahko hovorí, ale naozaj sa skús nastaviť na pozitívnu vlnu, nemysli na to čo bolo, sustred sa na to čo bude a že to bude dobre. 🙂

hermiona12
25. jún 2022

@1321987 Musíte si nájsť teraz nejakú záľubu a rýchlo, že by ste sa sústredili na niečom inom a nemali čas premýšľať nad takými vecami. Viem že sa to povie jednoducho ale iba takú máte možnosť, alebo pomoc odborníka. A však myslite na vaše staršie dieťa ktoré potrebuje milujúcu a hlavne zdravú mamu a aj na bábätko ktoré pod srdcom cíti všetko čo mama prežíva.

kacena4
25. jún 2022

treba to riesit s dr priebezne nie az ked bude neskoro a na strach ci a ako to budes stihat si mozes pisat dennik a zoznam vsetkeho co ta trapy - nevies co a ako carit? vypis si jednoduche recepry ktore potom mozes varit...

1321987
autor
25. jún 2022

@kacena4 recepty mám v hlave 😔

luccija
25. jún 2022

@1321987 brala si nejake lieky?
Uzkosti vznikaju tym, ze stale samu stresujes tymi myslienkami🙂ty si neveris a preto sa bojis.Uz si to raz zvladla zvladnes aj druhy.Najdi si na webe uzkostne myslienky a co robit.
Je nelogicke dopredu sa bat toho co este len nastane.Budes riesit ci budes stihat varit, ked bude dieta na svete.Kazda zena ma obavy ako sa vsetko zmeni ty asi viac...sama pises, ze Ti depresia zacala, lebo si vsetko riesila a clovek sa z toho tak vystresuje, ze ma uzkosti.Ked Ti je zle a nevies to zastavit chod k lekarovi.

loliki
25. jún 2022

@1321987 Si šikovná. Všetko zvládneš. Máš to odskúšané. Jedlo si objednáš, kúpiš. Všetko bude v poriadku. Budeš šťastná maminka. 🙂

sedem
28. jún 2022

@1321987 skús sa zamyslieť, čo konkrétne spôsobuje tvoje obavy...mala si ťažký pôrod? Bolesti?Dieťa malo zdrav.problemy? Málo pomoci? Ono je to hlavne v tvojej hlave, o tom, ako sa nastavis... musíš myslieť pozitivne, veriť si, že to zvládneš, predsa len, už máš ako mama skúsenosti, neboj sa požiadať o pomoc kamarátov, rodinu, to nie je hanba, po pôrode sa v tele ženy odohráva hormonálna búrka, nebuď na seba prísna, ak nebude všetko podľa predstáv, tak nebude, nevadí, dopraj si dosť oddychu, konzultuj svoje otázky, obavy s lekármi, s manzelom, rodinou, hlavne sa neuzatváraj so svojimi myšlienkami...svet sa nezrúti, ak nebudete mať tip top poriadok, ak po obede nebude upečený koláč 😉 skús sa nastaviť, že vieš, čo ťa čaká a teraz to zvládneš, budeš silná pre seba a svoje dieťa, držím palce , obavy sú v poriadku, ale strach paralyzuje, nedovol, aby ťa ovládol 🍀😉

1321987
autor
28. jún 2022

@sedem presne všetko je to v hlave myšlienky
Keď na to nemyslím som ok šťastná ♥️

sedem
29. jún 2022

@1321987 tak presne 👍, je to v hlave, musíš myslieť na to, že to zvládneš a všetko bude v poriadku, možno nebude všetko hneď dokonale, ale to vôbec nevadí, aj to je v poriadku, všetko je tak, ako má byť, hlavne, aby ste boli zdraví, nič iné nie je podstatné 😘

loliki
29. jún 2022

@1321987 Ešte sa spýtam: Bojíš sa hlavne kvôli vareniu - kŕmeniu, že sa nestihneš ty najesť, alebo nedokážeš nasýtiť dieťa? Ja som si všimla na sebe, že tiež som mala medzi prvoradými cieľmi nakŕmiť deti. Niečo pudové- materské. Matka musí kŕmiť. Aj na prechádzky, výlety vždy niečo zabaliť, brať so sebou, aby náhodou nebolo hladné. Ale čuduj sa svete, uvedomila som si po čase 🙂, že deťom vôbec neuškodí, ak zacítia hlad. Lepšie im potom chutí. 🙂 Vôbec sa tu v našich končinách neumiera na pocit hladu. Škŕkanie v žalúdku je OK, v úplnom poriadku, je to signál, že sa už žalúdok vyprázdnil. Nejde o infarkt, alebo podobné. Netreba záchranku volať. Nič nehrozí. len kľud, pokoj. Deti doteraz často ponúkam a oni často mi odpovedajú: Nie som hladný. Takže tie obavy sú neopodstatnené, ale u matiek bežné.😉