Čo môže urobiť bežný občan, ktorý mal nepriznaný príspevok na zvýšenú splátku úveru na bývanie?

Zodpovedané
8. apr 2024

Dobrý deň,

z dôvodu že po refinancovaní úveru mám na zmluve uvedený účel "splatenie skôr poskytnutého úveru" mi bola žiadosť na štátnu pomoc zamietnutá. Je to v súlade s aktuálnymi podmienkami zákona.

Môžem ja ako občan niečo urobiť, aby sa podmienky zmenili aj pre čistý refinanc?

Dá sa zákon "napadnúť", apelovať na poslancov?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa nie. Sú vymedzené podmienky na kedy sa to vzťahuje a bežný občan s tým veľmi neurobí nič.

Môže sa stať, že sa to ešte do budúcna nejako upraví, no nespoliehal by som sa na to.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk