Mám nárok na pomoc od štátu pri hypotéke s novou fixáciou?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

chcem sa spýtať či mám nárok na pomoc od štátu pri hypotéke s novou fixáciou. Píše sa, že úver nemôže byť refinancovaný v inej banke. Ide o to, že ja mám hypo od roku 2020 a v 2021 je refinancovaná v tej istej banke s horším úrokom a väčšou splátkou. A to z dôvodu, lebo som spájal spotrebný úver na auto do hypotéky, takže som ju navýšil.

Podľa toho spĺňam podmienku a nemám refinancovanie do inej banky.

Ako to je?

Ďakujem

Dobrý deň,

refinancovanie v tej istej banke sa podľa informácií z Ministerstva Financií akceptuje jedine vtedy, ak je to kombinácia nejakého iného účelu. Musí byť v aktuálnej úverovej zmluve napísaný účel napríklad kúpa + refinanc. Alebo výstavba + refinanc. Čiže pozrite v úverovej zmluve ako to máte ponastavované.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk