Mám nárok na štátnu pomoc, keď na úverovej zmluve je aj refinancovanie predchádzajúceho úveru + rekonštrukcia nehnuteľnosti?

Zodpovedané
18. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Mám nárok na štátnu pomoc zvýšených splátok hypotéky, pokiaľ na úverovej zmluve je aj refinancovanie predchádzajúceho úveru + rekonštrukcia nehnuteľnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

s kombináciou účelu rekonštrukcia + refinancovanie som sa pri štátnej pomoci ešte nestretol, ale skoro na isto si myslím, že áno.

Musí byť splnený účel súvisiaci s nehnuteľnosťou na bývanie (teda nie americká hypotéka či hypotéka na pozemok). Avšak, museli ste si refinancovať úver a požiadať o peniaze na rekonštrukciu v tej istej banke, kde ste mali predošlý úver ak išlo o hypotéku. Ak nie, je to v poriadku.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk