3 skúsenosti

Pikovit sirup je liek, ktorý pokrýva zvýšenú potrebu vitamínov v detskom organizme a nahrádza ich nedostatok v strave. Tento multivitamínový sirup je špeciálne navrhnutý pre deti od 1+ roka a má garantovaný obsah 9 dôležitých vitamínov pre zdravý rast a vývin: A, D, C a vitamíny skupiny B (B1 - tiamín, B2 - riboflavín, B3 - niacínamid, B5 - dexpantenol, B6 - pyridoxín, B12 - kyanokobalamín).

VIDEO: Pikovit. Multivitamínový sirup na podporu imunity deti od 1+ roka

Pikovit sirup je vhodný pre vaše dieťatko:

• v období rastu a pri spomalenom raste - vitamíny skupiny B pomáhajú telu správne spracovávať živiny z potravy. Tvorbu kostí a zubov zabezpečí vitamín D, ktorý reguluje ukladanie vápnika.
  • pri zvýšenej únave detí - vitamíny B3, B6 a B12 sú dôležité pre správnu funkciu nervového systému. Preto je ich suplementácia prospešná pri vyčerpaní, strese pri nástupe do škôlky či jasličiek.
  • pri nechutenstve - zhoršená chuť do jedla môže byť výsledkom nutričných nedostatkov, najmä vitamínov skupiny B, A, C a D.
  • na podporu imunity.
  • pri antibiotickej liečbe.

Pikovit sirup má lahodnú, deťmi obľúbenú pomarančová príchuť. Dá sa užívať samostatne, zriediť s vodou a vypiť ako limonádu, alebo primiešať do ovocia či kaše.

Dávkovanie:

Deti od 1 do 3 rokov: 1 čajová lyžička (5 ml) 2-krát denne.
Deti od 4 do 6 rokov: 1 čajová lyžička sirupu (5 ml) 3-krát denne.
Deti od 7 do 14 rokov: 1 čajová lyžička sirupu (5 ml) 3 až 4-krát denne.

Pikovit sirup 150 ml

Kde kúpim Pikovit sirup 150 ml?

Pri nechutenstve sa má sirup užívať 1 mesiac a pri ostatných indikáciách po dobu, ako je potrebné.

Hodnotenia a skúsenosti s Pikovit sirupom 150 ml

Máš skúsenosť s Pikovit sirupom 150 ml?
evanka_j  22. júl 2024 Overená recenzia

Pikovit na viac spôsobov sa osvedčil

Hľadala som nejaké vitamíny na podporu imunity mojej dcérky, ktorá často trpela na nádchy a podobne. Väčšina doplnkov stravy je však od 3 rokov, tak som rada, že sa nám naskytla možnosť vyskúšať Pikovit, ktorý má za tú cenu super zloženie. Hlavne sa nám osvedčila chuť. Dcérke chutí, takže si rada dá sirup len tak na lyžičke, vo väčších horúčavách riedim sirup ako limonádu, ktorú tiež s chuťou vypije. Teraz dcérke ešte rastú zúbky a brala antibiotiká, takže nám Pikovit presne padol do náročnejšieho obdobia. Užívame ho vyše mesiaca a zatiaľ dcérka nemala nádchu, tak dúfam, že to bolo aj vplyvom Pikovitu :-)
  • chuť
  • možnosti užívania (sirup, ako limonáda)
  • cena
  • pre deti od 1 roku

Synovi chutí

Synovi som doteraz žiadne doplnky stravy nedávala, pretože zjedol skutočne asi všetko, no v poslednom období mal dlhodobejšie mierne nechutenstvo a slabú imunitu (nalepí sa na neho hádam všetko). Pediater nám odporučil nejaké to preventívne posilnenie imunity. Pikovit nám poradila naša sestrička u pediatra a taktiež aj v lekárni. Dala som teda na odporúčania skúsenejších, no skutočne ma v dobrom prekvapil. Synovi veľmi chutí a sám si ho pýta, čo je super, lebo práve to bol u nás v prípade jedla a aj liekov, dosť veľký problém. Zlepšila sa mu imunita (odkedy užíva Pikovit, tak nebol chorý ✌️) a aj chuť do jedla sa vracia. 😁 Synátor ho už užíva cca mesiac a veľká spokojnosť.
  • Účinok
  • Chutný
  • Konzistencia
ketrin  21. júl 2024 Overená recenzia

Malej veľmi chutil

Dcérke som doteraz žiadne doplnky stravy nedávala, lebo mi zje asi naozaj všetko (klop klop), no v poslednom období mala dlhodobo zvýšenú teplotu, tak nám pediatrička pre istotu odporučila nejaké posilnenie imunity. Pikovit ma v dobrom prekvapil, malej veľmi chutí a sama si ho na lyžičke dáva do úst. To je super, pretože práve toho, ako to do nej dostaneme (s tekutinami problém má), som sa najviac bála… Užíva ho cca mesiac a spokojnosť. Dokonca aj teploty prestali 😊.
PS na fotke sa už zlostí, že rýchlo daj, čo ti to toľko trvá 😂
  • Účinok
  • Malej chutí