Zase som potratila?

sklenarova
25. máj 2017

Mamičky,prosím vás, ťažko sa mi o tom píše,ale v septembri som spontánne doma potratila,bol to ôsmy týždeň, samozrejme som musela ísť do nemocnice na vyčistenie,bolo to hrozné a neprajem to nikomu,počkali sme aj viac ako nám doktor odporúčal,teda,snažiť sme sa začali až minulý mesiac..Poslednú menštruáciu som mala 27.4.,takže už je aj čas na ďalšiu,včera som upratovala,ako od rána som makala fakt od žehlenia až po umytie podlah..No a pri večernom sprchovaní som si všimla pár kvapiek krvi,bolelo ma celý deň brucho,ale nejak som tomu nevenovala pozornosť,až po tej sprche,išla som na wcko a naozaj som krvácala,dala som si tampón,i keď na noc ho nerada používam,ale vložky som nemala,len čo som vyšla z éčka,už som citila,že mi niečo tečie po nohe(tampón som mala správne zavedený),mala som tam krv,začala som sa báť, ale muž už spal,tak som si ľahla a ráno o šiestej som mala na tampone plno zrazenej krvi,a zo mňa tiekol zafarbeny moc,vymenila som si tampón a išla spať,keď som sa zobudila o ôsmej,tampón bol úplne nasiaknuty a zo mňa vypadli dve dosť veľké zrazeniny krvi,už som len plakala,volala som hneď na gynekológiu,kde som všetko povedala sestricke,ktora mi povedala,že to môže byť aj menštruácia,ale že ak si chcem byť istá,že môžu mi zobrať krv,že či tam bol ten hormon,že test mi už nepomôže,neviem tam teraz ísť,nemám auto a boli ma brucho,ale ak ste nejaká mali podobný problém,prosím ozvite sa..dik

pribinak
25. máj 2017

tak si zavolaj taxik, alebo sanitku. ja by som sla do nemocnice, nech to skontroluju

sklenarova
autor
25. máj 2017

@pribinak som doma sama s malou,neviem tam ísť,musím počkať na muza

pribinak
25. máj 2017

@sklenarova nemas ziadnu susedu ci kamosku co by ti postrazila dieta?

vika35
25. máj 2017

ved chod k doktorovi ak chces ale podla mna je to menstruacia, ved je cas aby si ju dostala, nie? u mna sa pri kazdej menstruacii vyplavuju aj zrazeniny prve dva dni a urco som tehotna nebola.

henikav
25. máj 2017

@sklenarova mas normalny cas na menstruaciu, po tamponoch a po noci mozes mat kludne vyplavene zrazeniny, vacsie ci mensie. Tak ci tak ja osobne nevidim dovod na volanie sanitky ci utekanie do nemocnice. Nestresuj sa zbytocne

sklenarova
autor
25. máj 2017

@pribinak mám tu tehotnú sestru,ale tej ju nechcem nechať,nechcem zbytočne plasit celú rodinu,ale zavolám mužovi,nech príde skôr domov a dik

pribinak
25. máj 2017

@sklenarova a robila si si vobec test ci si tehotna? alebo si len myslis, ze si tehotna

sklenarova
autor
25. máj 2017

@vika35
@henikav veď práve,že nechcem zbytočne panikáriť a stresovat,ale už po poslednej skúsenosti,človek sa zľakne,nechcela by som to zažiť viac,ale ešte aspoň jedno bábo chceme..

dominika6
25. máj 2017

presne tak..ved ani tehotná niesi a robíš tu paniku

sklenarova
autor
25. máj 2017

@pribinak Test som si nerobila,lebo menštruácia nemeskala,ale nechranili sme sa a teda skúšali sme,možno som nebola tehotná,to zistíme už iba z tej krvi

pribinak
25. máj 2017

@sklenarova tak to mas normalnu menstruaciu, to, ze ste sa nechranili neznamena, ze musis hned zostat tehotna

sklenarova
autor
25. máj 2017

@dominika6 ako vies,že som není?

sklenarova
autor
25. máj 2017

@pribinak no,bodaj by..Fakt som sa zľakla

dominika6
25. máj 2017

@sklenarova a ako vieš že hej?
ani test si si nerobila

zamilion
25. máj 2017

ak by si aj bola tehotna, embryo dva tyzdne po oplodneni by este nebolo zahniezdene v maternici, takze zbytocne panikaris, je to normalna menstruacia a nie potrat
skus sa na to menej zameriavat, uvolni psychiku a bábo príde, uvidíš

henikav
25. máj 2017

@sklenarova keby si bola tehotna nepride ti menstruacie normalne nacas a neboj sa ta krvna zrazenina nebola babatko, to by ani nemohlo byt ani nie po mesiaci, totiz plodne dni mas asi tak v polovicke, to znamena max 2 tyzdne a vtedy v tehotenstve mas max dutinku, este ani srdiecko nie je vidiet, nic maximalne jednu malu bodku. Takze aj keby si bola tehotna, nebolo by tam este takmer nic. Snad teraz nebudes kazdy mesiac mikroskopom studovat vylucky menstruacie? Nezamyslaj sa nad tym, zbytocne sa stresujes nepodstatnymi vecami, sustred sa na dietatko ktore mas a dalsie pride neboj ked bude cas. Ja viem psychika robi svoje, ak si vezmes do hlavy ze si tehotna, budes mat aj tehotenske priznaky. Takze nelakaj sa a nestresuj zbytocne.

sklenarova
autor
25. máj 2017

@dominika6 no práveze ja to neviem,preto sa pýtam teba ako si nato prišla..

sklenarova
autor
25. máj 2017

@henikav Ďakujem veľmi pekne,asi len strašne chcem byť tehotná a zároveň sa bojím aby som znova on neprišla.. Prepáčte,ak som vás s tým zatazovala,ale fakt som sa bála..

dominika6
25. máj 2017

@sklenarova ako ja neviem či píšem po španielsky...myslíš že ked si mala nechránený styk tak na druhý deň si v tom? automaticky? bez testu,bez sona,bez vyšetrení od lekára,si si určila doma na WC diagnozu...bez dôkazu..

dostaneš normálny menzes v pravidelnom intervale..
prečo si toto robíš? stresuješ seba aj chlapa..

sklenarova
autor
25. máj 2017

@zamilion diky baby,fakt som asi potrebovala toto počuť..Vážne ďakujem

henikav
25. máj 2017

@sklenarova pochopila som, preto som ti pisala ze psychika robi svoje. cim menej na to budes mysliet tym skor to pride. drzim palce

ivka219
25. máj 2017

ja som 2 dni pred meštruáciou začala krvácať ale zrazu krvacanie ustupilo, robila som si test, pozitivny. Utekala som k lekarovi, HCG hormon prítomný, na sone nebolo nič vidieť,tehotenstvo potvrdené, na následných kontolách zistené, že HCG stúpa ale pomaly, následne som do 2 týždnov vykrvacala sama, a už mi len krvnými testami kontrolovali HCG aby kleslo pd uroveň 5. Podla mna kludne si test ešte urob, HCG klesa pomaly ak by šlo o tehotnosť

henikav
25. máj 2017

@dominika6 napisala si to sice dost tvrdo, ale zas jasne. Ale aspon to stoplo ten zbytocny stres

sklenarova
autor
25. máj 2017

@dominika6 ty si asi nepotratila nikdy,že?Neprajem ti to ani nikomu inému,ale človek čo to nezažil,ak teda nechcel(lebo sa nájdu aj blbane,čo si dobrovoľne zoberú dieťa),tak nepochopí ten strach o to dieťa a bolesť zo straty..

sklenarova
autor
25. máj 2017

@ivka219 diky,skúsim teda..Zato nič nedam

sklenarova
autor
25. máj 2017

@henikav ďakujem ešte raz

henikav
25. máj 2017

@sklenarova naco ti to bude dobre? Chces sa zbytocne stresovat? Mas normalnu menstruaciu a babatko ked bude pripravene pride. To ze si raz potratila, neznamena ze to tak bude teraz stale, ved jedno dietatko uz mas, nie? Si mladucka, casu dost, ked nie teraz, bude o mesiac alebo o rok
@ivka219 ty si jej teraz ozaj pomohla, si ju normalne supla naspat do toho jej stresu a naozaj neviem naco to bolo dobre?

dominika6
25. máj 2017

@sklenarova
o mojom zdravotnom stave ti hovoriť nebudem 🙂 ty si sa pýtala tak ti baby radia a stále ich presviedčaš o svojej pravde..

opakujem posledný krát...prídeš k lekárovi a povieš že si bola tehotná..
a potratila..
opýta sa..
tehotná? robili ste si test? vyšiel pozitívny? v ktorom ste týždni?
na sone ste bola,máte papier že ste bola tehotná?

nie pán doktor..mala som nechránený styk a na wc som v den menštruácie krvácala..

ja to hovorím z praktického hladiska..nie citového..
potom si to vsugeruješ a budeš všade hovoriť o potrate ktroý vlasnte ani nebol..

chapeš ma?

a prečo si nešla už včera na pohotovosť ale sa tu so mnou hádaš? 🙂
chod..

sklenarova
autor
25. máj 2017

@dominika6 ja sa s tebou nehadam🙂 iba som sa ťa spýtala ako si NATO prišla,že som není tehotná..Sestrička mi to povedať nevedela a ty áno,tak som sa ťa spýtala ako si k tomu prišla a test som si nerobila preto,že by to bolo aj tak ešte skoro,keďže menštruácia nemeskala,nemyslela som to v zlom a už v žiadnom prípade som sa nechcela hádať,som chcela vedieť iba názor iných..Ďakujem aj za ten tvoj..

sklenarova
autor
25. máj 2017

@henikav počkám si,ak prebehne menštruácia klasicky ako vždy,nebudem to už riešiť,ak nastanú nejaké problémy pôjdem k doktorovi a hotovo..Teraz sa už NATO nebudem sústrediť,nechcem už..Diky, ešte raz..