Vaginálna mykóza. Čím to môže byť?

lienocka2673
9. aug 2011

Dobry den, chcem sa opytat, ci ma niekto skusenosti s castou vaginalnou mykozou. Mala som ju casto, potom som bola vysetrena na imunologii koli aj inym veciam a mala som asi rok pokoj. Okrem toho neovulujem, takze beriem clostibegyt a pregnyl. Nejak sa mi to pozeram, ze opat asi vratilo. Uz to mam druhy krat, asi pred 3 tyzdnami a je to tu znovu. Je to velmi neprijemne. Chcem sa opytat, ci mi niekto nevie poradit, ci to moze mat za nasledok aj oralny sex. Dost dlhu dobu sme mali s manzelom chraneny pohlavny styk, pretoze sa mi robia protilatky proti spermiam a chraneny styk s kondomom to vraj pomoze vravel mi moj lekar /imunolog/, taktiez sme nemali v tu dobu oralny sex. Neviem, ci to bolo tym, no mykozu som dlho nemala. Teraz sa pokusame o babo a tiez mame aj oralny sex, tak neviem. Dakujem za odpovede.

holly74
11. aug 2011

@lienocka2673 Áno, môže za to aj orálny sex, tiež som s tým mala problém a aj ked sme s Dr. hľadali príčiny ukázalo sa, že toto bolo ono...tak držím place nech ťa to rýchlo prejde, je to fakt nepríjemná záležitosť.

hadassah
11. aug 2011

@lienocka2673 súhlasím s @holly74 , okrem toho pri snažení žiadny orálny sex a ani sliny ako lubrikant !!! Sliny totižto zabíjajú spermie 😉

lienocka2673
autor
11. aug 2011

@hadassah no tak to o tych slinach som netusila, dakujem uz budem opatrna a s tym oralnym sexom tiez prestanem, ci sa to manzelovi bude pacit,alebo nie. Ked to ti chlapi nevedia nejak pochopit, moj manzel mi povie, ze vymyslam uz ako keby som ho pocula. Je mi to trapne zacat tu temu s gynekologom alebo aj s imunologom.Tiez ma to napadlo, lebo predsa na jazyku mozu byt aj nejake bakterie a tak. Dakujem za odpoved.

lienocka2673
autor
11. aug 2011

@holly74 dakujem holly a koniec oralnemu sexu, inak som navrhla manzelovi este skor, ze mozme skusit oralny sex cez kondom, tak, ze to vraj neni ono. No je alebo neni ono, bud sa mu to bude pacit, alebo ja nebudem trpiet jak somar. A uz sa ti to upravilo,ked si s tym prestala?

hadassah
11. aug 2011

@lienocka2673 presne tak, hlavne kvôli tým baktériám, ktorých je práve na jazyku najviac z celej ústnej dutiny. 😉

holly74
11. aug 2011

@lienocka2673 Áno, upravilo...a tiež mi nerobili dobre slipky do nohavičiek, zrejme sa tam udržovalo vlhko, pokožka nedýchala a kvasinky si potom bahnili.... 😀

pingu1
11. aug 2011

@holly74 kup si vaginalne cipky /maldion/ su to probiotika a takisto aj peroralne uzivat probio

lienocka2673
autor
11. aug 2011

@pingu1 teraz sa pokusame o to babo tak nejak sa volno predajne veci bojm kupovat, este je skoro robit teh. test je len tyzden po pichnuti pregnylu a nechcem riskovat, tak som bola u gynekologa a dal mi nejaku masticku a kazalo kupit rosalgin a robit vyplachy, tak druhy den to robim. Je to lepsie po vyplachu,ale o par hodin je to mukarina. Tie cipky si znacim a urcite do buducna pouzijem, ak sa mi to vrati. Dakujem

lienocka2673
autor
11. aug 2011

@holly74 no ja slipky tiez pouzivam, nie stale, ale casto. Nosim vacsinou bavlnene nohavicky, no sem tam aj tanga, ale fakt ich uz asi navzdy vyhodim a kupim si pekne kvalitne biele bavlnene a hotovo.Nestoji to zato.

holly74
11. aug 2011

@pingu1 Díki, dúfam že som sa toho už zbavila, už 2 roky nič tak ťuk ťuk nech to nezakríknem 😉

pingu1
11. aug 2011

ja som toho mavala tiez pozehnane, ale odkedy si kupujem probiotika a jem biele jogurty, tak je pokoj svaty

jahoda
18. aug 2011

ahojte, ja som mala mykozu prvykrat, bola som s tym aj u gynek. a predpisala mi Gyno-Pevaryl, lenze po aplikacii prveho cipku ma to strasne stipe a je to dost zacervenane, nemate s tym niektora skusenost? asi by som mala vybrat vsetky tri, nech to zmizne, ale to stipanie mi nejde do hlavy...uz som mala pocit (predtym, ako som sliecbou zacala), ze je to lepsie a teraz toto 😠

katmi
18. aug 2011

moze byt z hocicoho.. z toho,ze nosis tangace, z toho, ze pouzivas prilis vela avivaze, z toho,ze mas presladeny organizmus, od partnera dokonca.. priciny mozu byt rozne..

@jahoda ak ta stipe cipka,jednoznacne si na nejaku zlozku v tej cipke alergicka.. to mas predsa ako liek.. neber to a zajdi za lekarkou,ze ta stipe, pali.. mala by ti predpisat nove lieky.. samozrejme ak to nieje napisane v pribalovom letaku ako normalne,o com silno pochybujem..

katmi
18. aug 2011

@lienocka2673 aa tu mykozu mozes mat presne aj s kondomov.. hlavne,ak su parfumovane.. ja napr.kondomy vobec nemozem,som na ne alergicka..resp. na latku, z ktorej su vyrobene..

jahoda
18. aug 2011

myslis, ze to nemam dobrat?

nathalie94
18. aug 2011

chcela som sa poradiť ohľadom liečby a následného pohlavného styku...mám dlhodobého partnera podotýkam že až prehnane hygienického a táto mykóza sa u mňa objavila po prvýkrát...zastupujúca doktorka môjho gynekológa mi povedala že sa budem liečiť až 3 týždne pri čom mi dala balenie 6 tabliet a krém...čítala som aj o liekoch ktoré zaberajú po jednom užití...aj tak si myslím že sa lekárka v diagnóze zmýlila...oblasť pošvy som síce mala podráždenú a výtok je u mňa tiež občas...tá doktorka sa mi ani nepozrela medzi nohy a verdikt bol jasný...nemám v tej oblasti ani žiadne vyrážky ani nič podobné...no neviem nemám s tým skúsenosti...lieky mi predpísala Clotrimazol a krém Canesten...chcela by som vedieť či s tým niekto máte nejaké skúsenosti a za ako dlho budem asi vporiadku???síce mi nič nie je ani ma nič nesvrbí ani nič tak vôbec neviem že čo a ako...a ešte by ma zaujímalo aké máte skúsenosti s pohlavným stykom po prekonaní tohto ochorenia...po akom dlhom čase ste ho mohli znova praktizovať???ďakujem 🙂

bubulka722
18. aug 2011

@nathalie94 Osobne by som od lekárky očakávala aspoň poslať do labáku ster z pošvy na kultivácie.Takáto liečba nemusí mať žiadny efekt ani v prípade, že sa nejedná o žiadnu infekciu len o mikózu. Pri mikózach by si mala mať hustý tvarohovitý, nezapáchajúci biely výtok a prejavuje sa aj silným svrbením. Ak budú kultivácie negatívne, skús zo stravy vylúčiť bielu múku a hlavne cukor a problém by sa mal vyriešiť aj bez zázrakov z lekárne, ktoré mimochodom mne osobne nikdy nepomohli.

zuzana151
18. aug 2011

ahojte viete mi niekto poradit co je vhodne na mykozu v tehotenstve?? bojim sa dat si akykolvek krem alebo cipky aby som babu neublizila a lekarke mam it az 30.8 a dovtedy to asi nevydrzim 😒

bubulka722
18. aug 2011

Nikdy som neverila tvrdeniam lekárov, že to či ono nemôže ohroziť bábätko a radšej som sa všetkým produktom z lekárne vyhýbala. Ako som písala vyššie, treba vylúčiť hlavne cukor a mne osobne počas dojčenie pomohol aj recept s bielym jogurtom, ktorý si dáš na vložku a tú si vložíš do nohavičiek. Jogurt by mal byť kvalitný a neochutený s čo najmenšou dobou spotreby.

nathalie94
18. aug 2011

@bubulka722 ďakujem za radu 🙂

katusska1
18. aug 2011

@jahoda mne predpísal Fungolon a do 2 dní to bolo preč a to som vraj mala veľmi škaredé, lenže ja som bola vtedy tak hotová zo školy že som to ani nepostrehla, ale jedno ráno ma to veľmi svrbelo, tak som šla ku gyn. Preboha zobral ten jeho kutáč, čo si mi tam vyškraboval, pichol mi tam takú dezinfekčnú rolku, tú som tam mala asi tri hodiny, tabletky som užívala asi týždeň. Všetko prešlo a odvtedy som nemala. Ako dobre 🙂

jahoda
19. aug 2011

ahojte kocky, dakujem pekne...no, ja som sa toho dost bala, tak reku, preliecim sa, lebo som pocula, ze same to nikdy neodide. Som dopadla...dalsi cipok som uz nevzala, volala som gynek. a dala mi Rosalgin easy, vraj je to taka vodicka, ktora znici, co tam nema byt, tak som zvedava, co ma este caka. Inak mam pocit, ze to ustupuje aj same, ale predsa len...dnes si nakupim acidka, to je asi najvacsia istota. Inak, mate s tym Rosalginom nejake skusenosti? ;)

misha178
24. aug 2011

ahoj, ak ti mozem poradit, ja som sa zbavila opakovanych mykoz uzivanim Wobenzymu. je to volnopredajny liek a odporucil mi ho aj moj gynekolog. kamoska ma s nim tiez velmi dobre skusenosti.

katka1981
24. aug 2011

@misha178, ahoj, prosim ta ako casto a ako dlho si mala mykozy? Co si nato brala a nepomohlo, ze si siahla po wobenzyme? Dakujem

misha178
25. aug 2011

@katka1981 ahoj, no ja som mavala mykozu asi tak kazdy druhy mesiac, bolo to fakt neznesitelne. pouzivala som rozne vyplachy, rozne vaginalne tablety (aj od lekara aj volnopredajne), probiotika, uprava stravy...no proste som vyskusala takmer vsetko. potom som sa dozvedela o Wobenzyme a povedala som si, ze stoji za to vyskusat aj tuto moznost a ono to naozaj zabralo. Verim, ze pomoze aj tebe a budes sa opat citit fit 🙂

timmka
28. aug 2011

@katka1981 ahoj, ked ti mozem poradit, tak si daj urobit vyter na ureoplazmu, ja som mykozu mavala skoro stale , kazdy mesiac, ked sa stal zazrak , tak niekedy aj kazdy druhy, vyskusala som skoro vsetko, nedarilo sa nam otehotniet, tak sme isli do car, tam mizistili tu ureoplazmu, od kedy som vyliecena, tak mykozu uz nemam 🙂

ingmiriama
28. aug 2011

@misha178 je to len v tabletkách ?? alebo aj v masť

katka1981
28. aug 2011

@timmka, to mi testovali uz viackrat, lebo im to neslo tiez do hlavy, nastastie som nemala ani raz. Ja si myslim, ze je to z oslabeneho organizmu, kedze mala zle spavala. Aj herpesy som mala nonstop, doslova stale, a nepomahali mi nato ani specialne vakciny, a vzdy ked sa zle spi, hned sa mi vyhodi. Ved uvidime po tej autovakcine.

katka1981
28. aug 2011

@timmka, a poradit mi mozes, budem len rada 🙂

mgk111
28. aug 2011

@lienocka2673 ja som mala tiez taky problem - opakovana mykoza po troch tyzdnoch, mesiaci a podobne... dokonca som mala aj cipky na preliecenie od gynekologa ale bola som tam na dalsi mesiac znovu...
odpoved na to, co to sposobuje moze byt velmi siroka - privela sladkeho, tanga nohavicky, zly material (nie bavlna) oblecenia, uzke oblecenie, avivaz, caste potenie sa, slipove vlozky... atd...
o tom oralnom sexe som v zivote nepocula - su dobre probiotika ale zase ak chcete skusat babenko, tak veru nie... mne lekar poradil polrocnu liecbu antimykotikami... ale tiez sme chceli babulko, takze sme to odlozili a navstivila som bylinkarku...
pomohli mi sedacie kupele a omyvanie sa v rebríčku obyčajnom, ak "musis" pouzivat slipove vlozky, tak si nan daj vzdy trochu bieleho probiotickeho jogurtu - je to prostredie sice vlhke, ale kysle... tato prevencia mi pomohla, odvtedy som nemala kvasinky a uz som davno tehotna... cize neviem ti moc odpovedat na pricinu ale aspon radu, co s tym, ak stale nechces jest resp. si zavadzat nejake cipky a lieky...