Stav po pôrode

filipendula
2. sep 2024

Ženy, prosím poraďte mi. Som presne mesiac po prirodzenom pôrode (prvé dieťa - aj posledné)- pôrod bol dosť ťažký a bola som dosť potrhana, tým pádom aj zasita zvnútra a zvonka. Stehy mi samé nevypadli,musela som minulý týždeň do pôrodnice a vybrali mi ich ručne. Zároveň skonštatovali,že je to pekne zahojene. Ale ja som v šoku z dvoch vecí - posvovy vchod sa mi zdá obrovský (ja si normálne vidím "dnu") a hrádza je príšerná - je to také zhrubnute zdurené tkanivo, normálne mi až zavadzia medzi nohami. Preboha, cítim sa úplne zmrzačena. Prosím,poraďte mi čo s tým, ja sa zbláznim. Tu hrádzu skúšam masírovať olejom, teda len tak ju mačkam, lebo priznám sa, normálne sa mi to hnusi aj chytiť.
Ďakujem!

martinka13
2. sep 2024

Ešte je skoro. Musíš byť trpezlivá. Ja som tiež mala takú "hrču" dole, ale už je to ok. Možno aj rok to trvalo. Ak by sa to nezmenilo, môže pomôcť plastika

petamich
2. sep 2024

Este je to cerstve, bude to inak vyzerat a pripadne plastika

draculla
2. sep 2024

@filipendula neboj a zatial neries. Tiez ma zasivali zvutra aj von. Mala som dost velke dieta 54cm a vaha 3800g. Na moju postavu sa az cudovali ako som to zvladla. To sa ti upravi 🙂

kiki68
2. sep 2024

To sa stiahne tak do 3 mesiacov, vyzera to strasne. Keby je stale zle, tak to vedia dat dokopy uplne nanovo. Ked vedia za den spravit z chlapa zensku, tak dat toto dokopy je hracka 😉

janulka155
2. sep 2024

Ešte je veľmi skoro ja som mala strašnú hrádzu 9 mesiacov. Stále má v nej pichalo, keď som chodila mi to bolo nepríjemne, holiť som si to nemohla lebo strašný pocit a o sexe ani nehovorim 🙈 konečne dva mesiace už mám pokoj a je to už pekne a ani to necítim pri ničom 🙂 chce to čas

zzuunnaa
2. sep 2024

@filipendula skús navštíviť aj ženské fyzio. Jednak je ešte skoro od porodu, chvíľu počkať ale potom by som išla, oni vedia pekne pracovať aj s jazvami, mne z tej mojej vystrelovala bolesť až do nohy a pomohli mi 🙂

maialeo
2. sep 2024

@filipendula Prave kvoli tomuto som vedome volila oba porody sekciou a skvele. Suska v top stave cely zivot. .

mamamasama
2. sep 2024

@maialeo prave pre toto som sa pripravovala na porod, masirovala hradzu, cvicila s aniballom a vybrala si prirodzenu polohu pri tlaceni. Aj prirodzene sa da porodit bez zraneni.

ina2405
2. sep 2024

@maialeo úžasné

filipendula
autor
2. sep 2024

@zzuunnaa to mám určite v pláne, ďakujem
@maialeo ľutujem už aj ja, že som si nevybavila sekciu
@mamamasama ja som tiež toto všetko robila(+ešte naparka , bylinkové čaje, pupalka večer do posvy, ľanové semienka atď) a aj tak som dopadla takto
@janulka155 hrozne to znie a aj si niečo s tým robila (masáže apod) či len čas tomu pomohol?

fido69
2. sep 2024

@maialeo napisala "Prave kvoli tomuto som vedome volila oba porody sekciou a skvele. Suska v top stave cely zivot."

Sním či bdiem? Toto je názor dospelej ženy? Šuška v TOP stave? OMG! Čo tvoje rozrezané brucho a rozrezaná maternica? Tie nemusia byť v TOP stave? 😳

ina2405
2. sep 2024

@fido69 hlavne dieťa nemusí mať v top stave črevnú mikroflóru podľa nej. Ale tu je zbytočné písať niečo. Že "šuška v top stave" 🤮

kiki68
2. sep 2024

@fido69 vies s prepacenim ale to je ked to vaginalne zle dopadne a zena ma prolaps? Alebo inkontinenciu? Ale je to super, ked ides von, kychnes a vies, ze mozes menit nohavicky? Tie skody po narocnom porode nie su sranda. To uz radsej rozrezane brucho.

ina2405
2. sep 2024

@kiki68 jasné že to nie je sranda, ale nie je to samozrejmosť po každom pôrode, ja nemám problémy po štyroch prirodzených pôrodoch našťastie. Ale dá sa to riešiť po skončení dojčenia a aj by som to riešila, mať prolaps a pod. Ale nebrať do úvahy výhody prirodzeného pôrodu pre dieťa a vôbec nebrať do úvahy riziká cisárskeho je hlúpe.

kiki68
2. sep 2024

@mamamasama toto zial nemusi platit, bolo by to pekne. Mne to skoro vyslo, ale nevyhla som sa inym problemom, ako bol zapal dovnutra, problemy s panvovym dnom dva roky cvicenia, aby sa to nejak dalo dokopy a nemala som inkontinenciu. Clovek nevie ako ten porod dopadne. Staci ze zle chrania hradzu pocas fazy tlacenia a uz moze mat zena vyraznejsie skody

kiki68
2. sep 2024

@ina2405 keby cakam na koniec dojcenia tak to by bolo 3,5 roka, toto musis riesit hned do tych 3- 4 mes, ked sa nieco da efektivnejsie spravit. Potom to ide o dost tazsie. Ja som zacala hned po 2 mes, ked som videla, ze sice mini poranenie, ale velke dieta spravilo uplne iny typ skody. Mala som stastie, ze to aspon dobre vyzeralo.

mamamasama
2. sep 2024

@filipendula všetko? Rodila si v stoji? Na štyroch? To je najpodstatnejšie. Vybrať si prirodzenú polohu.

mamamasama
2. sep 2024

@kiki68 Rodím 4,5kg deti. Dá sa to aj bez zranení. Treba sa naozaj pripraviť a vybojovať si prirodzenú polohu.

maryetta
2. sep 2024

Neboj sa. To sa upravi.
Ja som mala veeelmi dlhe hojenie po 4.porode. Co som si myslela ze to uz “pojde samé” stehy som mala vyse mesiaca. Vypadavali resp vstrebavali sa velmi pomaly. Co napr pri predoslom po 2 tyzdnoch neboli ziadne.
Ozaj daj tomu cas. Vsetko sa da na poriadok uvidis.

mamamasama
2. sep 2024

@kiki68 na inkontinenciu je tiez skvely aniball.

ina2405
2. sep 2024

@kiki68 je mi ľúto, že si mala problémy. Ja som začala hneď po šestonedelí cvičiť a používala som aj pelvic toner. Nenechala som telo len tak. Ale je mi jasné, že pôrod môže dopadnúť aj s následkami. Ale to aj cisár, rozpadnuté šitie, infekcie a pod.

luccija
2. sep 2024

@filipendula chce to čas...ak to bude veľmi zle pôjdeš na plastiku.

kiki68
2. sep 2024

@mamamasama pri rizikovom porode si polohu nemozes volit napriklad, nedovolia to. Ja som polohu volit mohla len ciastocne, vzhladom na situaciu som skoncila v tej skoro klasickej. Vela zien nema taku situaciu, aby si mohli povedat, ze toto je pre mna to naj. Bolo by to super, hej, niekto je stavany na to, ze rodi 5kg deti ako na pase, niekto ma skody po 2,5kg dietati. Ja som este dobre obisla v tom celom. Hlavne je to narocne, lebo v tej situacii vela robit nemozes, a nasledky vidis az po par hodinach, dnoch, mesiacoch. Pre nich si za tri dni vonku a tym padom ich dalej nezaujima co sa bude diat. Maju tam 100 dalsich, co prejdu cez ich ruky a odidu so zivym dietatom.

kiki68
2. sep 2024

@ina2405 tiez som hned zacala cvicit, trvalo mi 2/3 roky vyriesit to do takeho bodu, ze mozes napr skakat, alebo sa nepocuram pocas sexu. Kamosky take stastie nemali, jedna ma sietku a stale to neni ono.

milanemila
2. sep 2024

Ja dufam, ze sa ti to “tam dole” upravi a vrati do povodneho stavu ako ti pisu zeny, ale nemusi to tak byt 🤷🏼‍♀️ moja mama mala roky po porode s tymto problemy, hlavne s vnutornym sitim a nikdy uz to nebolo ako predtym.
Ja som mala akutnu sekciu, cize som nemala na vyber a druhy porod tiez sekcia (nepostupujuci porod a dieta malo 4,5kg nakoniec 🤦🏼‍♀️) uprimne som rada, ze ten druhy nebol prirodzeny, ziadne nastrihy, hemeroidy, uniky mocu atd. Neviem co ste sa tu tak pustili do zeny “suska v top stave”, ale ja sa z toho u seba tiez v podstate tesim 🤷🏼‍♀️

maialeo
2. sep 2024

@fido69 samozrejme nazor dospelej zeny... citala som X prispevkov na MK a v dennom zivote uz viem, ze som sa rozhodla spravne. Nehovoriac o benefitoch top susky bez absolvovanych porodov. Moj nazor a teba s tvojim hodnotenim do toho nic.

3petka
2. sep 2024

@filipendula Ešte ubehlo málo času od pôrodu. Musíš počkať kým sa to všetko zahojí a posťahuje.

fido69
2. sep 2024

@maialeo Napisala si verejný príspevek na verejné fórum. Takže sa môžem vyjadriť aj ja. A môj nazor je, že tvoje myslenie je kratkozrake. Dvakrát rozrezané brucho ťa rovnako dobehne. Ver mi. 😉

maialeo
2. sep 2024

@fido69 nic ma nedobehlo... nedristaj. Rovnako sa mozem vyjadrit o tvojej "kratkozrakosti". Nastastie som sa mohla slobodne rozhodnut o stave svojej susky... a za mna najlepsie.
Verit ti nic nebudem... mam vlastne skusenosti na svojom vlastnom tele. Mas aj ty nejake vlastne? Ci len vynadrujes nazor? Pekny den

milanemila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz