Schovaný steh pod kožou

onequestion
23. sep 2016

Ahoj vsetkym 🙂 som po laparoskopii dnes 8 den a trosku mam starost o stehy. Este stale ich mam. Vadi mi v pupku lebo citim tahanie a vzdy som mala pupok velmi citlivy takze uz som z toho na nervy. Na podbrusku mi zas vadi lebo nemozem mat oblecene nohavice lebo mi ten steh zatlacaju dnu a boli to tak ze nemozem chodit, taka bodava bolest. A 3 na boku sa mi skryl pod kozu..trci mi von asi 1mm a mam tam hrcku 😒
A co s tym? Musim ist na vybratie? Alebo kedy vypadnu. Vraj su to tie vstrebatelne co sa vyberat nemusia ale ja uz som z nich na prasky. A z toho zarasteneho uz duplom. Mate niektora skusenost s niecim takym? A tiez boli vytahpvanie stehov? 😢 hlavne o ten pupok mi ide... vdaka dievcata za vase rady..

katkakovac
23. sep 2016

No mne stehy po sekcii vytahovala na 8. den sestricka. Dva boli zarastene, aj to trochu bolelo ale oproti bolesti, ked ma stavali po 24 hodinach nic hrozne. Ak ti to vadi, daj si stichy vybrat. Viem ako mi vadili tie co som mala po prirodzenom porode po natrhnuti. Vypadli az 16. den a ku koncu uz ozaj tahali. Ak mas s tym akutny problem, chod na pohotovost.

onequestion
autor
23. sep 2016

@katkakovac no praveze neni to zapalene ani nic podobne. Len sa snazim zistit za kolko dni by sa teda mali rozpustit a co s tym schovanym. Nieco som uz vygooglila ze sa to musi znova rozrezat a tak ho vybrat? Oooh slak ma trafi 😒 snad sa este niekto ozve a poradi mi..

tiumen
23. sep 2016

Ja som po laparo malo normálne stehy ktoré mi môj gyn.sám vyberal nakoľko chcel vidieť ako sa mi to hojí.. ti povedali že sa samé rozpadnú ? Ale na kontrolu musíš aj tak k svojmu gyn tak sa ho opýtaj 😉

onequestion
autor
23. sep 2016

@tiumen ja som mala laparku v Anglicku. Takze tu to trosku inak funguje. Co sa tyka stehov tak ano povedali ze su rozpustne ale pokial drazdia ranu mozu ich aj odstranit..
Kym sa dostanem na kontrolu to este zabere nejaky ten tyzden. A chcela som ist skor do prace ale koli tym stichom nemozem nosit nohavice.. neda sa nejak podporit urychlit to rozpustenie stehov?

onequestion
autor
24. sep 2016

Nikto nic viac? ☹ co sa robi so schovanym stehom?

lenkamaxim
24. sep 2016

Ahoj,ja som mala tiez laparo a tiez som sa zlakla ako ty,heden steh sa mi uplne akoby vrastal do koze,ale ono sa to tak stahovalo az sa ten steh v polovici rozdelil a pri sprchovani sa mi to normalne vyplavilo.Snad to je aj ten tvoj pripad,ale skusila by som na tvojom mieste zavolat lekarovi...pre istotu

lukyazojka
24. sep 2016

Ahoj zaleži akym vstrebatelnym materialom ti rany zašiili...podla toho sa bude steh dlho rozkladat. Ak ti nepovedali ze mas prist na vybratie..pravdepodobne sa ti ten steh rozpadne tak do 10 -12 dni. Budu ti trčat nitky..ktore si môžes potiahnut aj sama , nic nasilu.. , alebo vypadnu same. Bezne sa šije koža nevstrebatenym tenkym materialom a ten sa vyberie podla toho kde je šite tak na 7-'10 den..na chrbate kludne ak na 14. Pupok si dezinfikujkludne dva krat denne Detol, alpa, lieh.. čo mas po ruke.. musis to mat suche..a vhodne je si tie ranky prelepit malou naplastou aspon cez den ked sa ti stehy zachytavaju o oblecenie...

lukyazojka
24. sep 2016

Ak sa steh schova pod kozu tak tam kludne moze aj ostat😁, ak ti nerobi problem.. ak boli..treba to jemne maličko narezat..a vybrat pinzetou a nozničkami..samozrejme v nemocnici.. sterilne..bezne sa to neumrtvuje.. nuz boli to trochu sko ked si. triesku z rany vyberaš.. da sa to zvladnut.. potom sa to uz nesije

lukyazojka
24. sep 2016

Ak potrebuješ viec konkretne info ..napisem ti do IP.. som operacna sestra.. viem o com hovorim

onequestion
autor
24. sep 2016

@lukyazojka oh ahoj... no mam to zasite takou ako silikonovou nitou..ked som studovala google pisali ze stehy praveze potrebuju vlhko na to aby sa rozpadli tak neviem uz. V podstate to mam suche stale a to mi natom vadi.ze citim tu nit ako mi tu ranu stahuje.hlavne na pupku.ten mam velmi citlivy na dotyk takze z tej nite uz saliem.nemozem sa ani vystret uplne 😒 Doktor mi tu povedal ze lepit uz nemusim... o ten schovany mi ide preto lebo mam tam taku hrcku a citim ze tam daco je.. trci mi asi 1mm vonku z rany ale ked lezim na boku napriklad tak to tam citim. Neni to strasne bolestive ale nechcem to tam.. dnes uz som 9 den po operacii ak ratam den operacie tak 10 .. tak to uz je aj cas na odstranenie ze? Prelepovat nemozem ten na podbrusku lebo mi vtlaca dnu do rany a mam bolesti az v stehnr ze ma az zasekne pri chodzi

janinah
24. sep 2016

Ak ti stehy vadia,tak si ich choď dať vybrať,tak ťa aj poučili,tak akosi nechápem čo riešiš. a vedia vybrať aj ten pod kožou,ak ti vadí,trošku tam zašprtnú a vyberú.

onequestion
autor
24. sep 2016

@janinah riesil som ako ten pod kozou vyberaju. Bola to moja prva operacia a v zivote som nemala stehy. Tak som trochu stresovala ci vyberanie boli ci nie. Dufam ze je to odpustitelne 😉

onequestion
autor
24. sep 2016

A tak som teraz prisla domov z nemocnice. Uz su von a z toho sa 1 zacal otvarat a ten pod kozou trosku krvaca.. takze dalsi tyzden musia byt prelepene a potom to uz dufam bude dobre.. vdaka dievcata za vase rady 🤗

lukyazojka
24. sep 2016

Super..uz budes mat pokoj 🙂..

onequestion
autor
24. sep 2016

@lukyazojka duufam cim skor.. ledva som dosla domov s tym..inak sestra povedala ze som mala velmi stiahnuty steh na podbrusku tak namiesto jazvy v tvare pasika budem mat krizik 😒 nevies nahodou co je dobre na jazvy?

lukyazojka
29. sep 2016

Ahoj prepac ze tak neskoro odpisujem.. na jazvy plati hlavne zasada aspon 7-10 mesiacov neopaľovat.. na potieranie je vyborny Dermatix gel..ten je aj na predpis ale iba od koznej alebo chirurga.. da sa aj kupit bez predpisu cca 30€? max, potom mam dobre skusenosti s kolagenovou napladtou siltape..tu nemaju vsade..ale kukni na internete.. a pacienti mi tvrdia ze dobra je aj imunoglukanova mast na jazvy..to je volnopredajne. V lekarni toho maju urcite vela.. v pupku sa jazvicky hoja celkom dobe..aby to bolo v suchu hlavne. Teraz to mas cerstve tak takeho pol roka az rok tomoze byt cervene.

onequestion
autor
29. sep 2016

@lukyazojka dakujem moc za rady si zlata...nieco pozrem na nete 🙂 prosim ta a je normalne ze ma stale te jazvy bolia? Vcera som mala oblecene sikonky pod satami a musela som ich stale natahovat lebo mi tlacili na jazvy a potom ma v nich akoby pichalo 😒 tazke v rifloch ma to bude boliet asi este viac. uz taham kolko.. tento stvrtok to budu 3 tyzdne po operaci...

lukyazojka
29. sep 2016

Ano to moze este ťahat, boliet, svrbieť..niekedy sa jazvy hojja aj tazv. prekotnym hijenim a vznika keloid.. to je taka zhrubnuta jazva,tmavocervenej az fialovej farby...a ten svrbi a je nad urovnou koze.. ale to nebude tvoj problem snad..uvidis sko sa ti to bude hojit ked ti budes natierat nejakou mastičkou na to urcenou.. ozaj v dm som videla aj Bioil.. ten je tiez vyborny na jazvy a strie

onequestion
autor
29. sep 2016

@lukyazojka ja zijem v UK ale Bio oil mame 😀 tak kupim ten.. tiez som o nom uz cosi pocula ... dakujem este raz.. pomohla si mi velmi.. 🙂

lukyazojka
29. sep 2016

Niet za čo 😉