Problémy s hormónmi a výrazné ochlpenie

28. jan 2023

Ahojte, je mi to trochu trápne ale ja mám problémy s hormónmi a kvôli tomu mám aj výrazné ochlpenie :( každé holenie je pre mňa utrpením a tak som to začala riešiť len nejakým strihaním (skúšala som všelijaké krémy ale nič nepomáha) , ale mám partnera a jemu to ochlpenie veľmi vadí :( ja som mu vysvetlila, že aké to pre mňa je a vždy po holení mám vyrážky, škrabe to bolí to...no strašné to je pre mňa ale neviem čo teraz, mám ho rada a nechcela by som o neho prísť :( ale skrátka holiť sa nemôžem, len strihať. (sme spolu asi rok a pól, a jemu to aj predtým vadilo nejako, som to na nom videla ale nejako veľmi to nekomentoval ale teraz posledný asi mesiac mi to akoby vyčíta)

koniarova
28. jan 2023

A prečo neskúsiš iný spôsob odstránenia chĺpkov?

petamich
28. jan 2023

existuje x sposobov treba si najst ten co ti sedi (je to trosku povrchne ale mne osobne by to asi tiez nebolo uplne prijemne, ked by sa muz neholil) - ja som vzdy mala vyrazky a odkedy pouzivam ziletky s integrovanou vrstvou zvlhcujuceho mydla tak nemam najmensi problem, napr. take si skusala?

autor
28. jan 2023

@petamich ja mám extrémne ochlpenie ale nie akože pazuchy a nohy (toto si ešte môžem celkom v pohode holiť) ale ,,tam dole" je to problém a ja som bola aj na vosk aj laser a rýchlo to dorástlo a nič z toho a dala som za to stovky :( a plus ten môj sa vôbec neholí takže mi to tiež príde trochu z jeho strany pokrytecké, kedže pre mňa sú mužské a ženské chlpy úplne rovnaké

autor
28. jan 2023

@koniarova hore

stanulienkat
28. jan 2023

Kvalitny laser. Nie u pofidernej kozmeticky. Alebo tie na domace pouzitie.

vikiki29
28. jan 2023

A ten hormonálny problém sa nedá riešiť? A neskúšala si epilator, alebo laser? Ja som napr. s epilatorom spokojná, zo začiatku to bolo o nervy, ale potom už super.

emm_i
28. jan 2023

A mne to príde, že ťa nemá úprimne rád. Pretože keby mal a vedel, že máš problémy s hormónmi, pochopil by ťa a pokúsil by sa aj on nájsť nejaké riešenie. Možno aj nejakú hormonálnu liečbu, ak by to bolo možné.

autor
28. jan 2023

@stanulienkat ved v salone som bola aj ten vosk ale skrátka pomerne rýchlo dorástlo a všetko ma to páli lebo mám aj citlivú pokožku a to dosť :( čiže aj toto je problém

autor
28. jan 2023

@vikiki29 t
@emm_i
hormony beriem ale už vzniknuté ochlpenie mi to nedá preč (to jedine kozmeticky odstarňovať ale u mňa priam zbytočné :( ), a plus ja mám aj iné problémy a tie hormony beriem hlavne kvôli cyklu lebo aj to ma obmedzovalo v živote

emm_i
28. jan 2023

Teraz som dočítala zvyšok. Takže je len problém "tam dole" ako píšeš, a toto mu prekáža? Naozaj sa na tomto zakladá vzťah? Myslím, že mužom je to niekedy celkom jedno, či je tam zopár chlpov alebo nie... Ak ženu miluje, naozaj mu to až tak neprekáža. Neviem, ale kvôli tomuto robiť výčitky...

autor
28. jan 2023

@emm_i ano len ,,tam dole" je to problém :(

h2
28. jan 2023

Laser nie je jednorazová záležitosť, treba to 5-6, alebo aj viackrát opakovať. A nie niekde u kozmetičky, ale na profi klinike, kde sa tým zaoberajú lekári.
Prípadne, ak nechceš, tak oveľa lepší spôsob, než strihať, je oholiť v smere rastu chĺpkov. Nebudeš síce úplne do hladúčka, ale aspoň si nepodráždiš pokožku.

autor
28. jan 2023

@emm_i a ja som kvôli tomu celý čas v škole trpela aj na ZŠ aj na SŠ sa mi všetci smiali :( a hanbila som sa ale ked ja som za to nikdy nemohla kedže si to všimli na telesnej

autor
28. jan 2023

@h2 to mi je jasné ale ja už som dala do toho kopec peňazí a nepomohlo, a plus aj tie hormony niečo stoja, sú to drahé záležitosti

laurita285
28. jan 2023

@h2 ak má problém s hormónami, tak laser je bohužiaľ na toto dosť prikrátky, stále sa budú chlpy zjavovať, nie v takom množstve ani sile ale môže ísť aj 20x a tie chlpy sa prinavrátia. (pracujem na klinike kde sa používa najlepší typ lasera)

koniarova
28. jan 2023

@laurita285 a čo teda odporúčate na klinike?

laurita285
28. jan 2023

@koniarova na výrazné ochlpenie ktoré je spôsobené mužskými hormónami je ideálne vybrať vhodnú hormonálnu terapiu, Alexandritový laser je na toto fakt krátky, resp. všetky klasické veci, aj epilácia voskom atd... keď tie chlpy rašia jak huby po daždi a sú hrubé a tvrdé, tak najskôr treba vyriešiť príčinu až potom prípadný dôsledok.

autor
28. jan 2023

@emm_i toto som si aj ja myslela :( že ked vie o mojom probléme tak to nejak pochopí a vezme inak a ja aj tak som sa snažila urobiť maximum a našla som riešenie v strihaní, toto jediné môžem :(

@laurita285 a hormónmi to riešim asi tak 4 mesiace čiže treba viac času a možno časom sa to zmení, neviem

laurita285
28. jan 2023

Ak máš správne nasadenú liečbu, tak po 4-6 mesiacoch by si už mala pomaly začať evidovať zlepšenie.

autor
28. jan 2023

@laurita285 tak nemám pocit zmeny zatiaľ, stále mi to príde rovnaké

autor
28. jan 2023

uvidím časom ale nechápem prečo tak zrazu mi to začal vyčítať :( aj ked vie čo mi to spôsobuje :( a povedala, som mu to ešte raz a začal mi hovoriť, že mu to už je hnusné :( a príde mu to nehygienické

h2
28. jan 2023

A jeho chlpy mu neprídu hnusné a nehygienické? 🤨

autor
28. jan 2023

@h2 ved toto ma tiež zaráža na mužoch=pohodka
na ženách=fuj nehygienické

autor
28. jan 2023

@h2 on jedine pazuchy oholí ale inak nič

mirko84
28. jan 2023

Kupit strojcek na holenie, nasadit 1,5mm hlavicu kvoli bezpecnosti a oholit. Ja si bradu holim strojcekom na hlavu bez nastavca a som maximalne spokojny. Ano, nie je to do hladka ale nebudu ziadne pupaky a zarastene chlpky

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. jan 2023

@mirko84 a ja tu ani neriešim v téme odstránenie chlpov, ale skôr ako to partnerovi vysvetliť, že skrátka nemôžem sa holiť, je mi to nepríjemné a protiví sa mi to veľmi

janetinka27
28. jan 2023

ak sa mu na tebe nieco hnusi... potom sa mu moze postupne hnusit aj nieco dalsie. ja by som sa neponizovala a nedavala by som sa chlapovi, ktoremu sa na mne nieco hnusi

autor
28. jan 2023

@janetinka27 ❤ priznám sa, že tiež mi to napadlo ked mi to začal vyčítať :( ale dúfala, že to chápe kedže vie o mojom probléme, ale asi nie, neviem čo robiť teraz, či sa s ním o tom ešte vážnejšie porozprávať alebo...neviem

zmrzlinka2021
28. jan 2023

@autorka

Tvoj priatel ta zial nelubi. Keby ta lubil, chapal by ta a prijimal by ta taku aka si.