Potrebujem pribrať, aby som mohla otehotnieť. Ako na to?

carinka09
17. mar 2015

Ahojte, neviem, či už je založená podobná téma, ja som našla iba príspevky na tému schudnutia pri otehotnení alebo po pôrode, takže prípadne ma nasmerujte na iné diskusie s témou "Ako pribrať". V každom prípade vás prosím o rady a skúsenosti - BMI mám v podváhe (17) napriek tomu, že sa stravujem normálne (žiadne diéty alebo nejaké špeci stravovanie, jem v podstate všetko a kedykoľvek mi chutí). Napriek tomu pribrať nedokážem a podľa všetkého mi nedostatok výživy znemožňuje otehotnieť, podľa lekára mám nedostatok tukových zásob a živín, preto sa telo otehotneniu bráni.
Odkedy to viem, snažím sa kupovať kvalitné potraviny, dopĺňať vitamíny výživovými doplnkami a jesť čo najviac (aj keď objem žalúdka nepustí), no na váhe nepriberám a neviem čo viac mám pre to urobiť. Metabolizmus je daný aj geneticky a ja som útla od detstva, takže môžem zjesť aj slona a nepriberiem. Viete prosím poradiť nejaké typy na priberanie ? ďakujem

dush
17. mar 2015

@carinka09 tak ja lekárka nie som,ale 1krat som otehotnela ako 38kg a pri druhom 40kg.Stitnu zlazu mas ok?

ingrid16
17. mar 2015

mozem sa opytat na vahu a vysku?

asocial
17. mar 2015

@carinka09 otehotnela som pri vyske 170 cm a asi 46 kilo🙂..kvoli inym veciam to sice trvalo necely rok...a tiez som mohla zrat klince..teraz, ked mam maleho a 33 rokov sa ten metabolizmus spomalil a mam cca 51 kil..pribrala som..
Nie je to tvojou vahou...

marina24
17. mar 2015

milujem takéto slová že " nemôžem pribrať ,hoci žeriem aj slona"..to tak môžete hovoriť ....keby ste naozaj jedli,ako máte,tak priberiete a ohánať sa genetikou a metabolizmom,je fakt nanič.Toto mi roky frajer hovorí,že on nemôže pribrať hoci žerie aj slona,no istotne.keby chcel,každý človek priberie,len musí chcieť ,a musí naozaj zjesť toho slona s volom,a naozaj priberie.lenže ked si niekto stráži váhu,umyselne pomaličky je po maličkých poricách,aj hodinu jedno jedlo,a vrta sa v nom,nedovolí si jesť po určitej hodine a krája jedlo na miniáturne kusky ,tak samozrejme,že sa nepriberie.ja mám na sebe odskúšané,že za týždeň viem pribrať aj 5 kíl,keby som chcela,a to sa extra neprežieram.stačí,že jem sladké,nevyberám,slané,mastné,všetko skombinujem,a hocikedy aj večer,a kilá sú na svete,takže s tým,že niekto akože je aj slona a nepriberá :D tak to je úsmevné tvrdenie.keby to tak bolo,na človeku MUSI byť vidieť,ked je,lebo je to zákon zachovania energie ,fyzika predsa nepustí.

lenusmm86
17. mar 2015

ja som otehotnela ako 48 kg...nato som este schudla bo som vracala do 6 mesiaca...tak asi tak...a teraz idem rodit a mam zatial 57 kg...🙂 este mam 6 tyzdnou tak mozno priberieme nejake to kilo...🙂a vysku mam 165 cm-...🙂

koldun1
17. mar 2015

@marina24 teraz som absolutne nepochopila, prečo si po nej vyštartovala...poznám ženy čo zožeru aj slona ako si to ty pomenovala a nepriberu NIC....slečná alebo pani chcela poradit..nepotrebovala si tu prčítať tvoje slova...

ludmilaka
17. mar 2015

@carinka09 Zlatko, mne tiež radili pribrať, v pohodke som otehotnela 3x, žiaľ iba raz to skočilo úspešne. Nebolo to váhou ale poškodeným vajcovodom. Otehotnela som s výškou 177 cm a 51kg, počas tehu pribrala 25 kg. A dva mesiace po pôrode vážila 48 kg, stále tak je. Nerob si starosti s váhou.
Som OK a zožeriem za vola.

marina24
17. mar 2015

@koldun1 každý sa môže vyjadriť,je to verejné fórum,nie ?
a predsa radu som jej poskytla,aby JEDLA 🙂))))) to hádam nie je také zložité,nie ?asi slečna robí v niečom veeeelikáánsku chybu,a snažila som sa jej vysvetliť asi v čom:D je síce presvedčená,že zožerie aj slona,ale no asi to tak nebude ,lebo váha by šla hore,naozaj takéto vyjardrenia sú viac menej úsmevné.
fyzika nejaká a premena energie,musí byť,nemôže sa predsa ten slon z nej vypariť,ked ho zje :D to je logické
nemôže slečna zakladateľka jesť,ako opisuje,niekde robí chybu,rpečo sa jej báha nehýbe,poznám veeeeľa takých ľudí.keby jedla veľa,tak by aj nejako vyzerala,kedže niekde robí chybu,tak nepriberá,je to tak jednoduché 🙂

dush
17. mar 2015

@marina24 za tyzden 5kg? 😊Fuuu...No tak ja jem pravidelne,vela ,tak vela,ze viem zjest viac ako manžel a ten ma nadvahu,jem aj v noci aj mastne.Dokonca mam aj cholesterol zvýšený.A nepresiahnem 43kg,len počas trhu.Tak ako?Vieš kde je hacik?V pohybe 😉

jana_eyre
17. mar 2015

@marina24 dovolim si nesuhlasit - niektori ludia maju naozaj rychly metabolizmus, ini zas pomaly..
tvrdenie, ze clovek dokaze vzdy bud pribrat, alebo schudnut a ked tvrdi ze nie, tak klame - ma od druhej strany vzdy velmi zarazi..

do 20tich rokov som naozaj mohla zozrat co som chcela, v akomkolvek case, akokolvek vela, vedela som zjest dve cokolady za vecer a nikdy som nepribrala ani gram.. bola som proste chrda..

Po mojich 20tich rokoch sa to zmenilo, zacala som priberat - do 25 som mala 58kg - od 20tich rokov som pribrala 12kg a stale som vyzerala chudo, len uz nie tak moc.. potom sedavym zamestnanim a tym ze som prestala uplne sportovat som pribrala na 65.. pri tehotenstvach som pribrala vzdy 20kg, z ktorych mi teraz momentalne ostali tri kg.. a uz davno nemam svoj stary metabolizmus, ze mozem zjest cokolvek.. ak by som teraz zjedla dve cokolady par krat do tyzdna, budem mat 100kg za mesiac..

marina24
17. mar 2015

@dush to je jedno,v čom je háčik,keby zakladateľka jedla a nehýbala sa,teda (ako ja,ak narážaš na to),tak priberie,jasné,ak športuje ešte do toho,tak nepriberie,ved to je logika,proste kdesi ONA robí chybu,kedže sa jej to nedarí.nech sa nad tým ona zamyslí a posúdi.

ludmilaka
17. mar 2015

@dush Však nahaj fyzičku žiť. Ašpiruje na Nobelovku na tému -Zachovanie energie slona, perpetum mobile vo výžive.

lucka_vengl
17. mar 2015

@marina24 jem hocikedy, hocico, aj vecer - slane, sladke, slaninu milujem a kila furt nie su na svete :P
@carinka09 otehotnela som s BMI 15,43. mozno to chce este cas, nestresovat sa z toho, ale samozrejme nechcem zlahcovat, neviem ako dlho sa snazite, tusim po roku snazenia sa odporucaju odborne vysetrenia

carinka09
autor
17. mar 2015

Ja vážim 49kg pri výške 170cm ... čo tu čítam, tak sa podarilo otehotnieť aj ženám s nižšou hmotnosťou, ale hormonálny profil som mala OK a iné zdravotné problémy mi tiež nenašli, tak mi odporučili pribrať na váhe, že problém môže byť tam.

A @marina24, pojem zjesť aj slona bol samozrejme metaforický, vy sa k môjmu stravovaniu môžte sotva vyjadrovať, keď ma nepoznáte, ale moje okolie vidí, že mi naozaj chutí a veľakrát zjem viac ako môj manžel, aj si duplu naložím, nemám výhrady zjesť v podstate čokoľvek a jem niekoľkokrát denne od poriadnych raňajok až po vyjedanie pred spaním, takže nejaké odriekanie a vŕtanie sa v jedle nehrozí a napriek tomu sa mi váha nemení. Tak ako má niekto nábeh na priberanie, tak má niekto s priberaním problémy, a tu nejde o nejaké výhovorky

dush
17. mar 2015

@marina24 No ja nesportujem 😊 pohyb okolo detí ,praca.Na šport nie je čas.Viem co to je,ak sa nedá pribrať a je to možné aj keď poriadne ješ a stravujes sa.

carinka09
autor
17. mar 2015

@marina24 a podotýkam, že nejak extra nešportujem

siska53
17. mar 2015

@marina24 tiez si dovolim nesuhlasit.. Kazdy ma iny metabolizmus. Moj svokor zje tolko ze az a chudy je. V pohode aj v noci. Ked dakoho vidi jest aj v telke uz si musi nieco dat. A nemyslim tym mrkvicku.

asocial
17. mar 2015

@marina24 mam pocit, ze zrejme z obeznej damy srsi nejaka nevrazivost..velmi sa mylis...ak niekto vela je a ma metabolizmus taky, ze ide na velku potrebu 2-3x denne, je jasne, ze nepriberie..ver tomu, bola som taky pripad..
To, ze nemoze otehotniet nesuvisi s vahou

Nic nie je horsie ako zatrpknuta zena, ze ano?..co nic k veci nepovie, len si potrebuje dokazat svoju pravdu

alana1
17. mar 2015

@dush ja si skor myslim, ze mas zle vstrebavanie, vsetko cez teba preleti...ja som natom podobne, jem hocico hocikedy, ale nenaberam...naberiem len vtedy, ked cvicim, posilnujem- proste ked budujem svalovu hmotu...inak nic

dush
17. mar 2015

@carinka09 mne sa to nezda,ja som nemala problém otehotnieť vôbec.Nechce sa mi veriť,že to je nizkou vahou.Skus ty aj manžel navštíviť nejakú kliniku,kde jemu urobia odb.vysetrenia spermiogram a taktiež tebe vysetrenia.

siska53
17. mar 2015

@carinka09 pangamin si neskusala?
Ja som tiez otehotnela dvakrat s nizkou hmotnostou (pre niekoho),takze problem byt moze uplne inde.
Nemas nejaku stresujucu robotu? Partner je v poriadku? Pricina ani nemusi byt v hormonoch.
Segra s exmanzelom pobehali vselico,dokonca absolvovali vysetrenie alergie na jeho spermie.

Ak mas ms ok,mas skontrolovane aj zenske organy,muz je vysetreny tiez,moze to byt nejakymi psychickymi dovodmi-moc chcete, stres v praci..viacerym pomohla zmena zamestnavatela napr.(netvrdim, ze to je tvoj pripad).

ludmilaka
17. mar 2015

@siska53 Z duše mi hovoríš. Akonáhle som zmenila zamestnanie, do 3 mesiacov som bola tehotná a konečne dieťatko aj donosila.

carinka09
autor
17. mar 2015

@siska53 áno, skúšala som aj pivovarské kvasnice a Bkomplex, vraj B-ko zvyšuje chuť do jedla, ale tú ja nepotrebujem :D chutiť mi chutí, len mi to akosi spaľuje
Možno ako vraví @alana1, že sa tie živiny asi dostatočne nevstrevávajú

@dush manžel mal spermiogram tiež v poriadku ( robili mu ho ešte dávnejšie u urológa), na špeciálnej klinike sme neboli, mňa tiež vyšetroval zatiaľ len môj gynekológ ... Snažíme sa asi rok a pol ... Tak už síce strácam trpezlivosť, ale viem, že niektorým párom to trvá aj dlhšie. Zatiaľ by som sa preto rada špeciálnym klinikám vyhla a skúsila urobiť všetko preto v rámci mojich možností ... Po tom, čo mi povedali som myslela, že to pribratie na váhe môže pomôcť, ale ako tak čítam, asi to skutočne nebude len tým, že mám nízke BMI

shania31
17. mar 2015

@carinka09
Myslim, ze vo vahe nie je problem. Neviem, ako dlho sa snazite, po tom roku snazenia sa odporucaju vysetrenia. To ze mas hormonalny profil v poriadku nic neznamena. My sme sa snazili 4 roky a to sme podstupili aj kopec inych vysetreni.

kexik218
17. mar 2015

@marina24 vobec nemas pravdu. poznam kopu ludi ktori maju problem pribrat aj ked velmi chcu. A mnohym ich podvaha robi komplexy takze urcite si to nestrazia.

ludmilaka
17. mar 2015

@carinka09 Skús čaj z myšieho chvosta cez ovu a po MS alchemilku, tü ale potom nedávaj, ina znovu po MS ak nebudeš tehu, lebo spôsobuje sťahy maternice. Zabralo to u 3 kamošiek. Teda nie na váhu ale na bejby.

ludmilaka
17. mar 2015

@kexik21Áno, pani si neuvedomuje aké je to keď má človek strach že prepadne cez hajzlovú dosku, keď si nemôže ľahnúť do vane lebo ho všetky koštiale tlačia, keď musí sedieť iba na pol riti leno ak si sadne na celú, tak ho zase preklopí len na tú polku a nehovoriac o komentoch okolia.

carinka09
autor
17. mar 2015

@ludmilaka ďakujem alchemylkový čaj a kvapky Gynex pravidelne používam ... krásne mi upravili cyklus, síce ovulujem o dosť neskôr ako iné dievčatá, a tak mám cykly dlhšie, ale aspoň ovulujem ...

ludmilaka
17. mar 2015

@carinka09 A prefúknutie vajcovodov ti nenavrhli? Zistilo by sa či sú funkčné.

evitka666
17. mar 2015

@ludmilaka Zatiaľ máme za sebou len základné vyšetrenia, čiže odber krvi na hp, sono, folikulimetria a spermiogram. Tým "invazívnejším" sa zatiaľ vyhýbame, chceli sme, aby to išlo čo možno najviac prirodzene ... takže zatiaľ si len sledujem ovuláciu, JEM a dopĺňam nejaké vitamíny + ten Gynex a alchemylkový čaj do ovulácie ....
ale po dohode s manželom sme sa dohodli, že ak sa do konca leta nepodarí, začneme to na jeseň riešiť intenzívnejšie ... podľa týchto príspevkov je problém zrejme niekde inde, takže ho treba nájsť a riešiť .. ale pri troche šťastia to chce len čas a trpezlivosť ... tak musíme veriť 🙂