Polyp v maternici

klaudinkax
2. feb 2024

Ahojte dievčatá
Moja otázka : odstránenie polypu v maternici môže rozhádzať cyklus ? Ide o to že dostávam menštruáciu vždy 3.
A mám ísť na zákrok no bojím sa že mi to úplne rozhadze cyklus tak že už mi menstruacia bude chodiť iný deň
Ďakujem za každé info

colsami
2. feb 2024

Moze nemusi. Vacsinou ale cyklus aj jeho priebeh zlepsi.

Mne cyklus odstranenie polypu nerozhadzalo, cyklus som mala pravidelny pred aj po. Pomohlo to ale vyrazne zmiernit priznaky a priebeh ms, mala som katastrofalne a silne a bolestive, po odstraneni polypu bola velka ulava a pohoda. 🙂

klaudinkax
autor
2. feb 2024

@colsami ja práveže tiež už teraz som to dostala
Chodila som jednej gynekologicke dlhu dobu
Stále som chodila s nejakým problémom a stále bolo všetko v poriadku
A dnes som išla novému a hneď videl polyp a že musí von
Je to síce od veci ale mame ísť 13.6 na dovolenku a neviem si prestaviť dovolenku s menzesom
Preto mám obavy že sa mi to pomeni lebo dovolenka sa už nedá zmeniť
Ja mám tiež extrémne bolesti a krvácanie

pribinak
2. feb 2024

@klaudinkax však ten polyp mize práveže spôsobovať silne krvácanie.
Daj to von čím skôr

klaudinkax
autor
2. feb 2024

@pribinak hej hej idem po tom
Len mi ide o to aby mi nerozhadzal cyklus povedzme že mi zmení totálne dátum ms

colsami
2. feb 2024

Treba von cim skor, a ci Ti to nejak posunie/neposunie cyklus je v horizonte juna tazka teoria, takze asi aj zbytocne polemizovat...

taktotedanie
2. feb 2024

@klaudinkax tak si das predpisat lieky gynekologom boze

klaudinkax
autor
2. feb 2024

@taktotedanie hormonálne ? Ja nemôžem hormonálne… bože

tenerifka
2. feb 2024

@klaudinkax preco nemozes progesteron? Nie su hormonalne ako ine hormonalne....

klaudinkax
autor
2. feb 2024

@tenerifka neviem presne ako to chodí no bolo mi povedané že keďže som mala trombozu po pôrode nesmiem nic hormonálne
Neviem či sú lieky na oddialenie ms akože ,,nehormonalne,, v tomto smere vôbec neviem nikdy som to neriešila ale ak by som mohla tak by to bola záchrana 🫶

lienka175
2. feb 2024

@klaudinkax ja nerozumiem tej 3. v otázke. MS dostávaš vždy tretieho v mesiaci?

taktotedanie
2. feb 2024

@klaudinkax niesu to hormonalne lieky boze

klaudinkax
autor
2. feb 2024

@taktotedanie no tak som niekto kto to v živote neriešil
Išlo o radu či niečo také keďže človek to nerieši denne
Ale ďakujem za ochotu poradiť určite sa na to popýtam

taktotedanie
2. feb 2024

@klaudinkax mate noveho gynekologa treba sa opytat
Predpokladam ze ma zaujem o pacienta a ochotu komunikovat

klaudinkax
autor
2. feb 2024

@lienka175 áno áno 3 dostávam menzes
A jednoducho som nechcela aby mi to chodilo niekde v strede mesiaca aby mi ten zákrok nepokašlal cyklus že by mi to chodilo iný deň proste

gaaaa
2. feb 2024

@klaudinkax Ja som bola v decembri a dr.čo ma operoval mi povedal,že ms po zakroku nedostanem až o mesiac a normálne som dostala takto som aj mala.

klaudinkax
autor
2. feb 2024

@gaaaa ďakujem budem veriť že zo bude aj môj prípad a nic dá nezmení
No čítam že žiadne také lieky nemôžem keďže mám niečo so zrazanim krvi

gaaaa
2. feb 2024

@klaudinkax Ja tiež nemôžem žiadne hormonálne. Keď mi to povedal,že nedostanem tak som ani nečakala lebo oni hneď robia aj kyretáž a dostala som načas. Moja dr. keď som bola na kontrole mi povedala,že to je individuálne.

klaudinkax
autor
2. feb 2024

@gaaaa uvidíme oni si to asi aj nejak počítajú aby to spravili pred ďalšou ms
Lebo teraz som to dostala a dali mi termín na konzultáciu v nemocnici kde mi to majú robiť 16.2 a vlastne 3.3 to mam zasa dostať
Takže mi to asi spravia ešte tento mesiac
To mi nepovedali
Len sa domnievam

tana85
2. feb 2024

ja som bola teraz na odstraneni polypu. na 10.den po kyrete som dostala menzes lebo tak som dostavali predtym. samu ma to prekvapilo, ale dr povedal, ze je to ok. uvidim ci mi to ostane takto, ale prave ten polyp robi silny a bolestivy menzes, takze urcite by som dala von

gaaaa
2. feb 2024

@tana85 Môžem sa spýtať aký si mala ms po zákroku?Ja prvý v pohode,druhý čistá katastrofa a teraz v pondelok mám dostať tak už mám strach čo ma zasa čaká.

lienka175
2. feb 2024

@klaudinkax to je ake netradičné, že vždy tretieho, aj keď každý mesiac má iný počet dní

klaudinkax
autor
2. feb 2024

@tana85
Ahojky a môžem sa spýtať že či ti prišiel ms normálne ako si bola zvyknutá ? Neprehadzal sa ti cyklus na iný deň alebo niečo ?

marianarem
2. feb 2024

@klaudinkax Ja som na tomto zakroku bola a nijako vyrazne mi to cyklus neposunulo. A tie prve mesiace po zakroku bolo vsetko fakt lepsie. Slabsie, kratsie, pohodovejsie.

carolynka
2. feb 2024

@klaudinkax polyp byva pricinou silneho krvacania
Inak ja som brala progesteron 6 mesiacov a polyp sa mi zmensil na par mm
Dufam, ze ti liecba/zakrok dobre dopadnu a uzijes si dovolenku

carolynka
2. feb 2024

@lienka175 mne tiez dlhu dobu prichadzala ms v ten isty datum, dokonca na hodinu presne

klaudinkax
autor
3. feb 2024

@carolynka krásne ti ďakujem 🫶
Hej nech už je to vonku lebo strašne mám silne bolesti a krvácanie veľmi to boli 😥

klaudinkax
autor
3. feb 2024

@carolynka ja to iste mám vždy v ten istý dátum a nad ranom
Až teraz neviem či je to polypom mi skáče aj o 2,3 dni skôr

klaudinkax
autor
3. feb 2024

@marianarem ja len že aby som miesto na začiatku mesiaca nedostavala menzes v polovici mesiaca 😏
A hej menzes teraz momentálne mám a riadne bolesti a krvácanie ani nevravim

marianarem
3. feb 2024

@klaudinkax Tak zarucit ti to neviem. Ja som.mala operaciu den po skonceni ms a doktorka mi.hovorila, ze v takom.pripade by sa to vobec nemalo posunut.

klaudinkax
autor
3. feb 2024

@marianarem no 16.2 idem na nejakú konzultáciu do nemocnice kde mi to budú robiť
Popýtam sa na to ďakujem 🙏