PMS - hrozné stavy

lucia851
10. sep 2022

Ahojte čakám menzes mám už pár dní pms a idem zblázniť.Ako vám býva?Mne je psychicky zle aj bolesti mám silne

ada_alica
10. sep 2022

@lucia851 skús agnucaston stojí okolo 8 eur treba užívať dlhodobo

janula2511
10. sep 2022

Hormonálna antikoncepcia by pomohla.

berika
10. sep 2022

Mohla by si popísať ako psychicky zle? Zaujíma ma to kvôli dcére, tiež mám podozrenie na PMS

luccija
10. sep 2022

@lucia851 si pisala, ze uz mas podozrenie na menopauzu hormonov ubuda uz to bude len horsie.
Ukludnovak, magnezium, od bolesti liek...kamaratke predpisal gynekolog na druhu polku cyklu Duphaston

zobaka
10. sep 2022

@lucia851 ano, dava sa na to Duphaston, asi vyskusam, je to na nevydrzanie, vacsinou po 35 to zacina

lucia851
autor
10. sep 2022

@berika ja mám zhoršené depresie vždy aj úzkosti

terina25
10. sep 2022

@luccija mne tiez predpisal na to duphaston,ale nejako sa mi do toho nechce. Zatial som ho nebrala,no tie bolesti aj u mna,cim dalej tym horsie. 😰😭

luccija
10. sep 2022

@terina25 ja som ho mala 3 m a super.Zo zaciatku ma boleli prsia, az palili, ale som.vyrovnanejsia hlavne psychicky sa citim ovela lepsie.Tie hormony uz chybaju...chcela som nabehnut na normalny cyklus tak som ho vysadila ci sa to zlepsilo, ale lekar mi ho predpisal znova a naco sa trapit tak znova zacnem.Tebe ho preco dal?

ikonica
10. sep 2022

Na menopauzu si skuste kupit progesteronovy krem (na rozdiel od duphastonu neprechadza traviacim traktom)... Aj vitex jahnaci by pomohol (ten je aj v spominanom agnucastone)... Skusenost osobnu nemam, ale az sa ma to bude tykat, tak skusim prave tieto veci... Aj pupalkovy olej....

S vitexom mam dobre skusenosti ked sme sa snazili o dieta a mala som zvyseny prolaktin... Bolestive prsia od ovuly do ms... A tiez pomohol na psychiku.... Bola som menej podrazdena...

lucia851
autor
10. sep 2022

@ikonica vitex ani pupalka mi vôbec nepomáhajú už to dlho beriem a nič

terina25
10. sep 2022

@luccija pretoze mam hrozne bolesti pred ms- chrbtica, prsia.

lenusiatko
10. sep 2022

Porad sa s gynekologom, moze to byt PMDD (predmenstruacna dysforicka porucha). Moja dcera ma 14 rokov, trpi tym a aktualne to tiez riesim.

zujuku
10. sep 2022

@lucia851 ahoj, mne je pred PMS asi úplne všetko. Najhoršie sú bolesti brucha a krížov, ktoré sa niekedy nedajú vôbec zniesť. Taktiež psychické rozrušenie a pod. Antikoncepciu neužívam. Od bolesti doporučujem Novalgin- je na predpis ale účinný, ešte lepšie sú kvapky Algifen- mne pomáhajú iba tie a treba skúsiť aj Ibalgin. Ja som mu neverila ale keď mi bolo najhoršie zachránil ma… drž sa! 💖

berika
11. sep 2022

@lenusiatko ak sa smiem spýtať, aké má príznaky? Moja ma 14 a tiež asi bude mať toto

lenusiatko
11. sep 2022

@berika priserne je unavena, nevladze chodit, iba lezi v posteli, ma zavraty, depresie, vsetkym nadava, stale place, atd. Take horsie pms. Riesila som to s lekarkou, brali jej krv, riesili sa parazity, stitna zlaza, depresie. Nic sa nezistilo. Az som si tie stavy zacala zapisovat, nakolko ma velmi nepravidelny menzes a vyslo mi to ako pmdd. Nasi lekari to bohuzial velmi neriesia, tak som to zacala riesit ja. Zatial strava, vitaminy, pohyb, oddych, mentalna podpora, ale je to na palicu.

berika
11. sep 2022

@lenusiatko no u nás je to sebapoškodzovanie, hladovanie, depresie
Stredne ťažku depresiu má aj diagnostikovanú, ale ten týžden pred menzesom má najhoršie stavy. A zapiera kedy má menzes, takže horko ťažko som na to došla. A spätne keď rozmýšlam to vždy sedí. Každý lekár sa len pýta či má menzes, a keďže ho má, tak ok. Ďalej neriešia.
Je to fakt o hubu

lenusiatko
12. sep 2022

@berika viem, ake to je tazke, kto to nezazil, nepochopi. Z vlastnej skusenosti s dcerou odporucam nasadit aspon 3 mesacnu kuru vitaminov B1, B2, B6, B12, magnezium, zinok, vitamin C a D. Dcere varim na striedacku caj z alchemilky a praslicky rolnej. Je to velmi dolezite aj pri boji s depresiou. Jasne, ze dobra strava, pohyb a spanok. Ale uz po mesiaci takejto kury uvidis vysledky. Vyskusaj.

ivetka32
29. jan 2023

@lenusiatko mam to iste horzne pocity a ten strach v tom čase taly veľky že sa bojim že umieram a predstavy hrozne najhoršie je že neviem s tym pracovať obcas ma to uplne zloži a ončas si poviem a ke to tu to zvladnem

vinkel
17. jan 2024

@ivetka32 Ja som si myslela, že mi šibe keď mám tiež také myšlienky a pocity že umieram. Tiež mám problémy so zaspávaním, bože a zo spánku tak vyskočim lebo príde na mňa strach a zistím že som spala asi hodinu. Dnes sa obliekam a také teplo prišlo že až o chvíľu zima. Plno veci okolo - nervy, stres. Je to strašne.

ivetka32
20. jan 2024

@vinkel jento už lepšie snažím sa s tým pracovať oddychovať dať si kúpeľ vypnúť tie hormony su vtedy hrozné.ale.už keď viem že čo mi je tak nemam už taký strach pride to raz za mesiac pravidelne ale poviem si a plodne dni už su tu bude to trvať par dni potom to bude dobre vtedy netreba preťažovať sa ale naozaj oddychovať keď cvičím tak vtedy si dam pauzu nič nerobim len to čo treba ale sadnem si na 10 minut oddychnem a po troške .ale necvicim vtedy.ale je to ovela lepsie .