PMS - hrozné bolesti

lucia851
8. apr 2022

Ahojte mávate aj vy také silné pms bolesťi v celom tele ze vám nič nepomáha? Ako to riešite?

minimonk
12. apr 2022

@lucia851 ahojcek áno žiaľ viem o com píšeš :( žiaľ nikdy nič nezabralo, priam už som bola liekmi predavkovana... 🥺 až som sa rozhodla pomôcť si prírodnou cestou... a vieš čo sa stalo? Ja neviem co je to PMS za co budem do konca životu vďačná... viem naozaj ako sa cítiš a ak by ta to zaujalo, napíš mi a poradím ti ❤

beabelisova
13. apr 2022

Mna to vie tiez potrapit. Dobre je to, ze mam pravidelne, cize viem kedy cakat, ze nejake tie bolesti pridu. Od silnej bolesti mi pomoze Cetalgen, ten ked si dam tak sa mi ulavi a na podbrusko aj teplo, taky ten termofor. To je taky zaklad vdaka comu ja tieto nase zenske dni kazdy mesiac prezijem 🙂

lucia851
autor
13. apr 2022

@beabelisova ibaže ja mam aj striedanie nálad úzkosťi, hrozne návaly tepla a zimy

jana_vaj
13. apr 2022

@lucia851 S tými náladami nič nejako neurobíš, to mávam aj ja, ale pomáha mi tráviť veľa času na vzduchu, prechádzky. Pre mňa hrozné boli bolesti, že som nevedela fungovať keď mi menzes začínal. Ale toto ostatné čo popisuješ myslím, že to je taká normálna vec s ktorou sa všetky ženy potýkame.

lucia851
autor
13. apr 2022

@jana_vaj ja beriem antidepresiva ale keď čakám menzes niekedy ani to nepomaha. A tie bolesti mi tiež nič nepomaha

jana_vaj
13. apr 2022

@lucia851 S doktorkou si sa o tom nerozprávala, že ti tie tabletky nepomáhajú v tomto období keď máš dostať? Že čo by navrhovala? Lebo akože ja to mávam tiež, to môj muž keď vie, že mám PMS, tak sa len prace a necháva ma v kľude na pokoji, lebo som nepríjemná 😀 Bolesti mávaš čoho? Kríže, podbruško, hlava?

lucia851
autor
13. apr 2022

@jana_vaj to je jedno aké antidepresiva som už mala jednoducho keď to mam dostať niekedy nepomôže ani to. Ja mávam bolesťi podbruška a krížov

jana_vaj
20. apr 2022

@lucia851 Uf tak to mi je ľúto. No mne na bolesti pomáha kombinácia paracetamolu a ibuprofénu, to viem, že proste to je u mňa istotka, že teda mi to dobre urobí.

lucia851
autor
20. apr 2022

@jana_vaj ten cetalgen som si dala a pomohlo mi to. Na tie návaly hrozne som si objednala salviu s plosticnikom a ďatelina lucna. Tak snáď potom pomôže už mám po menzese chvalabohu

jana_vaj
20. apr 2022

@lucia851 Tak aspoň, že od tej bolesti sa ti uľavilo, uvidíš, ale bylinky na tie návaly by mohli byť fajn a niektoré sú vraj dobré, aj čo sa týka takej pohody, že tie hormóny by sa nemali tak predierať na vonok, že aby sme lepšie sa cítili počas menzesu, len to ti poradiť neviem lebo sa moc nevyznám, ale viem, že kadejaké dnes už bývajú 🙂

beabelisova
26. apr 2022

@lucia851 to som rada, ze ti to pomohlo od bolesti. Ked sa zbavis bolesti aspon budes moct postupne aj to zvysne riesit. Joj drzim ti palce aby ti bolo lepsie.

zuzpar
1. máj 2022

@jana_vaj Aj dnes mavas take bolesti ako si vyssie pisala? Ci vekom sa to nejako upravilo? Ja neviem, nejako som problemy nemavala, nemala som asi nejake bolesti, ale teraz mam PMS take, ze dovidenia :(

jana_vaj
30. máj 2022

@zuzpar Tak bývalo to aj horšie, ono je to rôzne, čo mesiac to je to trošku iné proste. Ono môže mať na toto vplyv veľmi veľa vecí. Aj hormóny ako kolíšu aj to v akej sme psychickej pohode, nepohode. Máš problém s PMS s bolesťami alebo skôr s náladami, chuťami a tak??

zuzpar
30. máj 2022

@jana_vaj Aj s jednym aj s druhym, ale teda hlavne s bolestami. Podbrusko to z toho som na nervy, mam kamosku ktora mi spomenula, ze teplo jej v takych pripadoch robi dobre. Ale teda mne to nejako pomoze len na chvilku. A nemozem si dovolit proste cely den prelezat v posteli.

beabelisova
1. jún 2022

@zuzpar teplo je dobre na to, to aj moja mamina ked zvykne spominat, ze aj teplu pokrievku si prikladala, len aby jej bolo o trosku lepsie. Ale tak to je dobre, ked mozes byt v klude, ze mozes lezat, len no pri detoch sa to veru moc neda a pri praci tiez ee :(

jana_vaj
12. jún 2022

@zuzpar Na chute ti odporučím dopriať si 😀 Lebo keď si nedopraješ budeš len viacej vytočená, aspoň teda u mňa to tak býva 😀
Nie si sama, čo si to nemôže dovoliť, myslím, že to žiadna z nás by nebola rada, keby proste mala doma sedieť alebo ležať skrz bolesti a proste ostatné veci tým pádom stoja. Niečo od bolesti si si dávala?