Otehotnenie po laparoskopii

vardzikova
30. nov 2011

Ahojte baby. Chcela som sa opytať bola som nalaparke a chcem len vedieť aka je veľka pravdepodobnosť že otehotniem po laparke? Ma niektora s tymto skusenosti?

lenisko1
30. nov 2011

@vardzikova no ja som bola tiež na laparke. Percento neviem, ale hovoria, že najlepšie je otehotniet do pol roka. A čo ti robili na laparke?

vardzikova
autor
30. nov 2011

@lenisko1 robili mi prefuk vaječnikov lebo jeden vajičkovod som mala nepriechodny 😖

lenisko1
30. nov 2011

@vardzikova aha no a už maš priechodný aj ten druhy??

vardzikova
autor
30. nov 2011

@lenisko1 ano urobili prefuk a je už je to v poriadku , a tebe prečo robili laparku?

lenisko1
30. nov 2011

@vardzikova no ja mam pco syndrom čistili mi vaječníky od takých malých cystičiek, ktoré mi blokovali ovulaciu a tým aj mrchu

oliverko5
30. nov 2011

ahoj...no ja som bola na laparoskopii asi 4 krat ale neuspesne..potom som si nasla cez zanmu vyborneho doktora a vtedy som si povedala ze tato je fakt posledna robili mi ju v oktobri a v marci som bola tehotna a teraz sa tesim z dvojrocneho synceka...ja si myslim ze je to aj na tom doktorovy a tiez na tvojom pristupe.ja som nejak rezignovala a podarilo sa az potom..drzim palce viem ake to je my sme sa pokusali otehotneit 5 dlhych rokou..

vardzikova
autor
30. nov 2011

@lenisko1 jaaaj , tak môj doky si najprv myslel že mam tiež cystičky 😠 ale nakoniec to bolo iba nepriechodny vaječnik no čo hlavna vec že to mam za sebou a teraz sa už len snažilkovať

vardzikova
autor
30. nov 2011

@oliverko5 Dakujem. Tak my sme sa začali snažilkovať iba pred nedavnom, tak v podsate možno ti aj ta laparka pomohla k synčekovy 😀 dufam že moja cesta k babatku bude kratšia ako ta tvoja

lenisko1
30. nov 2011

@vardzikova tak tak snažilkovať 🙂

yvi83
30. nov 2011

@vardzikova Ahoj..ja som bola na LPS 3.11. odstranili mi myom a doktor povedal ze mam jeden cyklus pockat a potom sa mame zacat snazit....v pondelok idem na folikulometriu tak uvidime.. 🙂

vardzikova
autor
30. nov 2011

@yvi83 aj ty si mala problem otehotnieť?

vardzikova
autor
30. nov 2011

@lenisko1 presne tak 😀 , momentalne mam plodne dni takže skušame každy deň či sa nahodou nepodari 😀

yvi83
30. nov 2011

@vardzikova ano ....uz 2,5 roka sa snazime a stale nic...dufam ze s LPS sme absolvovali cestu vpred.. 😵

vardzikova
autor
30. nov 2011

@yvi83 budem držať prsty aby vam to vyšlo jednoducho aby to vyšlo všetkym nám 😀

majkushka
30. nov 2011

@vardzikova pripajam sa po laparke , absolvovana 31.10. . po folikulometrii , a tiež mame plodne dni tak snažilkujeme , tak uspešne nedostanie mršky

vbrnka
30. nov 2011

@vardzikova ani nie do mesiaca tehotna :D an termin sa mi nedal poriadne urcit kedze mi ani cyklus nestihol nabehnut ;)

tamburetka
30. nov 2011

@vardzikova ahoj. ja som bola včera na laparke. chcem sa opýtať, ako ti robili prefuk toho nepriechodného? lebo čo som počula aj od mojho dr, tak prefuk je to, že cez tú látku čo vstreknú, zistia či sú vaječníky prechodné alebo neprechodné a to je všetko. dakujem!

vardzikova
autor
1. dec 2011

@majkushka tak potom vieš o čom hovorim, môj mangelko nam to naordinoval každy den aby sme nahodou niečo neprepasli 😀 pre istotu 😎

vardzikova
autor
1. dec 2011

@vbrnka tak to je super teda, dufam že ja budem podobny pripad ako ty 🙂

vardzikova
autor
1. dec 2011

@tamburetka tak pravdu povediac ja ani neviem ako to robili, len viem že mi robili prefuk pravdupovediac ani som sa o to nezaujimala hlavna vec že je to v poriadku, a tebe kôli čomu robili prefuk?

majkushka
1. dec 2011

@vardzikova ja mam MM na týždnovkach takže neviem ci bude s toho tento mesiac niečo ale medzi sviatkami určite pekny dnik večer sa ozvem idem do prace 🙂 🙂 🙂

vardzikova
autor
1. dec 2011

@majkushka jaaaj chvala bohu môj je doma 😀 😀 , ok budem tu

azzura
1. dec 2011

caute baby....aj mna caka laparka tento mesiac, resp, v pondelok sa dozviem termin, ale dufam ze to doky neodvola kedze nemocnice su v krizovom rezime a robia len urgentne pripady, ma potom slahne ☹

lenisko1
1. dec 2011

@vardzikova držím palce

jankaja
1. dec 2011

@vardzikova ja skusenost nemam, ale kamoska malal pco a otehotnela 3-4 mesiace po laparoskopii. Ja mam/mala som tiez pco a naplanovanu laparoskopiu, ale podarilo sa mi nejako otehotniet este pred zakrokom. Tak som ju potom samozrejme uz neabsolvovala.

tamburetka
1. dec 2011

@vardzikova Ahoj. robili mi diagnostiku kvôli tomu že sa snažíme otehotnieť. pýtam sa preto lebo teraz fakt neviem ako je to s tým prefukom. ak nájdu neprechodný, tak ho prefuknú? lebo u mna iba skonštatoval dr, že je neprechodný. potom som sa ho pýtala či do toho vaječníka aj nejako zasahovali a on povedal že to sa už nerobí.

tamburetka
1. dec 2011

@azzura tak vyskúšaj nejaké súkromné centrum alebo kliniku 1dnovej chirurgie, ja som tiež tak bola u nás v BA, teda ak ti to moc súri, lebo v nemocniciach je to kvôli situácii čo vznikla všetko teraz asi otázne 🙂

tamburetka
1. dec 2011

@jankaja ahoj. môžem sa opýtať čo je to pco? dakujem 🙂

azzura
1. dec 2011

@tamburetka tak suri aj nesuri. Lebo odkedy som sa rozhodla že chceme dieta, tak doky zistil ze su problemy a zacal mi ich vychytavat, v podstate ma dal do poriadku a predsa sa nic nestalo. tak preto rozhodol o prefukoch, mozno aj tam je zadrhel.

tamburetka
1. dec 2011

@azzura no u mňa tiež tak. tiež kopec vyšetrení a zisťovaní kde môže byť problém a jedine už ostávala táto laparo. ono ked sa všetko vylúči a všetky testy dopadnú dobre a stále nič, tak jedine tak ešte môžu zistiť kde by mohol byť problém. aspon mne to tak vysvetlili.