Mám podľa výsledkov mononukleózu?

marietuska
28. mar 2017

Dobrý deň,
minule som tu pisala, ohladom tej mononukleozy, ze ju asi mam, Prisli mi vysledky, ale kedže mi moj obvodny nikdy nekomentuje vysledky krvi,ani nic podobne,len nasadi lieky,a ani neodpoveda na moje otazky,co mi je vlastne., tak prosím vas ako viem,ci ju mam alebo nemam?Ja s av tých cislach nevyznam, nie som zdravotnik.
tu su vysledky testov na to

anti- EBV-VCA IgG WB.pozitivne
Anti EBV-VCA IgM WB: negativne
EBV-VCA IgM : 1,25 S/CO ( z intervalu 0,50-0,99)
EBNA IGM WB :negat
EBNA IgG WB negat.
EA IgG WB negativne

budem vam velmi vdacna za akukolvek spravu, lebo sa citim zle, a sedelo by to podla priznakov a priebehu na mononukleozu,podla internetu, ale doktor sa k tomu nechcel vyjadrovat.Tak ako je to vlastne ?mam ju teraz ?alebo bola kedysi ,alebo ju mam chronicku, ci o vlastne ?Inak zvazujem aj vymenu obvodaka po tejto neochote komunikovat.

ďakujem

nanulka24
28. mar 2017

Poradit ti pohuzial neviem, ale musim sa pozastavit nad tvojim dr. Ten je povinny ta informovat o tvojom zdravotnom stave, a ak sa jedna o vazne ochorenie ako inf.mononukleoza tym skor by mal s tebou vsetko prebrat 😒

marietuska
autor
28. mar 2017

@nanulka24 nereagoval na moje otázky,ani si to nevsimol, co mam ake vysledky, nebaviil sa so mnou o mononukleoze,lebo by mi vysli este nejake ine testy horšie,ako toto( tato "odchylka")tak toto siani nevsimol asi,preto sa tu pytam ludi,co si tym presli,pripadne zdrvaotnikov, ci ju mam,alebo nie.lebo toto je divne.

kristinka83
28. mar 2017

Ja som prekonala mononukleozu, ked som ju mala v akutnom stadiu, mala som asi tri tie parametre pozitivne a jeden negativny, a to mi na infekcnom vysvetlila, ze ked prekonam, ostane mi tam stopa a ten parameter bude pozitivny, ze mam na to protilatky. Mononukleozu, keby si mala akutny stav, urcite ta poslu na infekcne. Dolezite su pri tom pecenove testy, tie by si musela mat vysoke. Ak ich mas v pohode, urcite nemas mono.
Ja som mala zvacsenu slezinu o niekolko centi, pecen, hrcky na krku, krvacali mi dasna, horucka dva dni a neskutocna unava, ale taka, ze to mas telo ako handrovu babiku. Drzala som pecenovu dietu a brala Lagosu - je to vytazok z ostropestreca marianskeho. Ten si mozes kupit aj volne. Este pol roka po som mala zvacsenu slezinu. nic ine ani na infekcnom na to nedavaju - dieta a este ten ostropestrec.

marietuska
autor
28. mar 2017

@kristinka83 ako ja mam pecenove testy vraj ok,ale nechapem,preco sa potom tak hrozne citim stale,aj po liecbe azitromycinom. na infekcne ma neposlali, neunuvali sa, a ja enchapem, teda,ako to je,podla tych vysledkov,kedze aj ako laik viem,ze Ig M su protilatky akutnej alebo chronickej infekcie,tak mam zdvihnute, cize asi ju mam teraz,a nic s tym nerobia. ale ine ako evb neni,cize je to mononukeloza.,istotne...a neriešia to.
ja sa ctim ako handrova babika,ale uz poriadne dlhe dva mesiace a nic mi nepomaha,ani oddych ani llieky,ani vitaminy, cele telo ma boli a je slabe a malatne,a oni nic s tym nerobia,a citala som, ze to je stav po mononukeloze, na nete,tak preto sa pytam.

kristinka83
28. mar 2017

@marietuska ale keby si mala začiatok akútnu fázu, tak tie protilátky nemáš. Keď ich máš, je už po mononukleoze, ak máš pečeňové testy ok, nemáš ju a bodka. Treba hľadať problém inde. Však si pozri definíciu. Tá pečeň je výrazne zasiahnutá. Pokiaľ si nemala horúčky čiže nad 38,5, stav ako angínu a máš všetko ok, zrejme si ju prekonala v ľahkej forme. Niekto si to ani nevšimne, že ju má, len mu to potom takto nájdu v krvi už protilátky. Oni ti už nemajú prečo riešiť niečo s mononukleozou pokiaľ máš dobré pecenove testy. Lebo to tam je hlavne, dať do poriadku pečeň diétou a oddychom. Na tvojom mieste už kašlem na mononukleozu, strácas čas, nemáš ju. Prípadne sa vypýtaj na sono - ak nemáš ani slezinu zväčšenú ani pečeň, nie je to nič s tým spojené. Pouvazuj či nemáš celkovo vyčerpaný organizmus, veľa zdravotných problémov je spojených s únavou.. syndróm vyhorenia napr. a kadečo iné.

marietuska
autor
28. mar 2017

@kristinka83 to akoze pokial mam dobre pec. testy tak to znamena, ze na mna maju kaslat ? to je divne.Co ak mam nejaku chronicku fazu,(podla vysledkov je zrejme,ze som ju ale v minulosti prekonala),a co teda mi je ?:( stále sa citim,akoby ma parny valec presiel,nevladzem,som uplne vycerpana, nevlladzem chodit, toci sa mi hlava, neni mi odbre, potim sa stale, a mam stále zvysenu teplotu, nemyslim,ze by to bolo mykoplazmou,ktoru mi nasli.Tej hodnoty boli tiez iba veeelmi mierne zvysene.

kristinka83
28. mar 2017

@marietuska no je ti niečo iné. Ako som písala a nájdeš to aj v x odborných článkoch na mononukleozu je pečeňova dieta a ostropestrec. Tak skús. To neuškodí aj keď to užívaš len tak. Proste ti je niečo iné.

kristinka83
28. mar 2017

@marietuska
A ak máš lekára, ktorému neveríš, zmen ho a hotovo.

stanulienkat
28. mar 2017

mas pozitivne IgG-to je tusim, ze mas ziskane protilatky. Asi si ju uz niekedy prekonala. Ale IgM mas negativne-to su tie aktualne.

marietuska
autor
28. mar 2017

@kristinka83 neverim mu, to je jasne,lebo sa mi nieco so sebou nezdá stále,a on to berie na lahku vahu. Raz,ked mi je zle a on ma nikam nepošle,tak potom mu nemožno veriť.
Možno preto nemam pečen chytenu,lebo sa zdravo stravujem veľmi.

ALe napríklad teraz aj uzliny ma bolia, aj uši,niečo ako angína,ale udajne mi nič nie je :D

@stanulienkat tak neviem potom,co mi je dakujem. a toto je co,to je aktuálne nie ?EBV-VCA IgM : 1,25 S/CO ( z intervalu 0,50-0,99) mam nad interval...

pasikavamacka
29. mar 2017

kedze mas IGM negativne, znamena, ze nemas aktualne prebiehajucu infekciu.
mas protilatky v IGG, cize prekonane

ake mas priznaky?

marietuska
autor
29. mar 2017

tak dnes som opatovne bola za MUDR, povedala, ze co sa stazujem,ze to moze by z cohokolvek, ze mi vezme za týžden znova krv a podla toho uvidíme. jej pristup bol zaujímavý velice :(
@pasikavamacka mam IGG,ale mam aj ebv-vca IgM 1,23 S/ CO ( vycnieva z intervalu do 1 by malo byt),ale neviem,ci je to bezne napríklad..
priznaky mam podobne veeeelmi mononukeoze,ale pecenove testy mam ok, mam stále nocne potenie, pokasliavanie,zvysenu teplotu neustale, subfebrilitu, skriabanie hrdla mierne, strasna unava, ktora je az taka, ze malatnost pomaly,a slabost celeho tela, klbov, a bolestive uzliny všetky na krku,a robi mi problém,co i len z postele sa postaviť.

marietuska
autor
29. mar 2017

ze mi da opat krvny obraz utvoriť, tsh hormon, a zelezo, ze mozem byt vycerpana z kadecoho, ze mam oslabeny organizmus, poslala ma opatovne na infekcne a na imunologiu, kde mi nic nevyriesili pred mesiacom,len sa na mna nechápavo divali a nepovedali nic pomaly,takze je to asi v pase.

anonymka11
29. mar 2017

@marietuska takze tie vysledky mam aj ja take dokonca su dva druhy mononukleozy a prekonala som obe a ja mam tie vysledky daleko nad normu ..bola som aj na infekcnom mononukleozu nemas len si ju niekedy prekonala nikto nevie kedy pecen mas ok znamena ze ju teraz nemas aj vysledky ukazuju na to ze si ju mala kedysi baby ti tu dobre pisu proste teraz ju nemas! Slabost malatnost unava su znaky milion dalsich chorob bud si vycerpana alebo sa v tele nieco deje ale nie mononukleoza..

katkasav
29. mar 2017

Ahoj, ja som prekonala mononukleozu zhruba pred rokom, ale tiez len taku fazu, ked som nemusela na infekcne, pecenove testy OK - nastastie - povedz si to aj ty.
Moj priebeh - styri mesiace v kuse akoby som mala silnu virozu, akukolvek aku virozu poznas - striedali sa mi dookola, nevladala som, len som sa motala, viackrat denne lahnut si, potom neskor par dni zle, jeden dobre, tri dni zle, jeden uz dobre a zas dookola.
Jedna velika uzlina na krku, uzliny mam doteraz nonstop - teda cely rok v kuse.
Moja rada - vela oddychuj, bohuzial toto je choroba, co chce svoj cas a potom neskor postupne popracovat na imunite, aby si sa z toho dostala, teda strava, primerany pohyb.
Moja dcera prekonala mononuk. niekedy zhruba po 1. roku, netusim ani kedy a ako, nevedeli sme o tom. A nasledky po reakcii jej imunity po nastupe do kolektivu, sme riesili cca 5 rokov - oslabena imunuta.
Teda nenervuj sa, pokial nemas podozrenie alebo lekar na ine ochorenie, bude to nejaky cas trvat.

marietuska
autor
29. mar 2017

@anonymka11 dva druhy monoukleozy ?to su ake ?toto mi neracil mudr povedat...
@katkasav mam take stavy presne ako ty...bohvie,ci som ju prekonala teraz niekedy,alebo dááávno pred rokmi,lebo mam rovnake priznaky,ako si ty mala. presne,ako opisuješ, ale toto asi neodhalia ziadne testy. tebe ju kedy zdiagnostikovali??? Ako si sa o nej dozvedela?ked si ju mala akutnu,alebo az po funuse ?

zenazaba
29. mar 2017

prekonala si mononukleozu

kristinka83
29. mar 2017

@marietuska ja nechápem stále čo riešiš zbytočné už toto. Základom dobrej imunity je psychická pohoda, šport, strava dobrá, dostatok spanku. Sú dva typy vírusov čo spôsobujú mononukleozu. K čomu by ti to aj bolo, že kedy presne si to mala. Ja som popri mononukleoze aj dojčila malú a starala sa o dve deti, do troch mesiacov po držaní diéty som mala pecenovky v pohode. Tešila som sa, jasné že odvtedy som bola aj chorá, ale čo mi pomôže do omrzenia riešiť, že som mala mononukleozu. Treba sa dať dokopy a pohnúť sa ďalej 🙂

zenazaba
29. mar 2017

@marietuska a prekonala si ju teraz, nie davno, klesaju ti akutne protilatky, tvoria sa dlhodobe, po prekonani...takze tvoje priznaky suviseli s mononukleozou. Tie dva druhy su EBV a CMV, maju podobny priebeh.

stepanka274
29. mar 2017

@marietuska napisem ti skusenost s mojim synom, byval casto unaveny, pripisovali sme to skoremmuvstavaniu do skoly, ale potom sme boli pri mori cez prazdniny, chalani blbli, veslovali a tiez velka unava, uzliny, zvysena teplota, tak sme isli k lekarovi, urobili odber krvi a pivedali ze ma hranicne hodnoty na mononukleozu, od vtedy bol stale unaveny a ked som sa pediatricky ijformovala tak mi povedala ze mononukleozu uz mohol davno prekonat, lebo vraj je to dost bezne u pubertakov, lahko prenosne slinami, a moze to este dlho kolovat v organizme, preliecili ho antb.a bral vitaminy a ako tak je po dvoch rokoch ok.

marietuska
autor
29. mar 2017

@zenzaba si zdravotnička ?teraz som ju prekonala ?no super,to mi ani neráčili povedať u lekára. A ani to neriešia, povedali,že pečen vyzera byt ok,a dalej neriesia. CMV nemam-na to mi bolo brane,iba EBV. Lenže tie príznaky už mám dlhodobo. Tym,že som mala tu mononukelozu teraz nedávno,to je co?rok dozadu,ci kolko? jak sa to odhaduje?lebo mne je zle uz roky.Stále niečo

@kristinka83 vies prečo riešim?lebo snazim sa najst pricinu svojich problémov, trapeni, toho, že nemozem pomaly ani vyjst po schodoch v dome,a pri predstave,ze by som mala ist do mesta na nakup sa mi urobi zle,lebo viem,ze by som to nedala. Preto sa riešim, aj ked je to mozno zbytocne, chcem odhalit pricinu svojich tazkosti. Ale asi tomu nechápeš,kedže si to nemala v takom stave asi ako ja.Lebo ja som na tom veľmi zle.Nie som schopná žiť normálne a neviem sa nijako jesť dokopy,aj keď sa snažím veľmi veľa, napríklad aj jem vitamíny, aj sa zdravo stravujem a nič.

kristinka83
29. mar 2017

@marietuska ale tebe uz bude niečo iné. Proste nemáš akútnu mononukleozu. Treba sa pohnúť ďalej. A inak neviem či máš deti, asi nie ale predstav si v takomto stave sa starať o dve deti. Ja som si toto prežila a nikomu to neprajem. Odmietla som hospitalizáciu, lebo mala bola len plne dojcena. Zvládli sme to . Ak ti je takto roky, tak si skôr pozri iné priciny a pátrajú inde. Mám pocit že tebe keby tu aj nejaký primár napísal radu, tak si nedáš povedať.

brrrrrciatko
29. mar 2017

A stitnu zlazu mas v poriadku? Ja som mala podobne priblemy a suviselo to s nou

pasikavamacka
29. mar 2017

@marietuska mala som nieco podobne pred rokom- strasna unava, nevolnosti, nechutenstvo, zvysena telplota, uzliny, nocne potenie. asi 4 mesiace. mala som EBV pozitivne aj v IGG aj v IGM, ale mononukleozu som nemala. nakoniec vysvitlo, ze som mala (mam) boreliozu a kvoli nej (a naslednej oslabenej imunite) sa mi aktivovali stare infekcie v tele (EBV, CMV a dalsie herpesvirusy). kliesta som nemala, boreliozu som dostala od komara alebo ineho hmyzu. liecim sa na to rok a uz sa zlepsuju vysledky aj EBV ale este nie som zdrava

pasikavamacka
29. mar 2017

@marietuska chod na testy k Mudr, Durovskej v BA, ona ti urobi testy na rozne havede, aj plucne chlamydie a mykoplazmy mozu toto robit. zial za testy sa plati, lebo nema zmluvu s poistovnou. viem uplne ako sa citis, bola som na tom rovnako pred rokom a postupne sa zlepsujem, aj ked este to nie je ono. moj zivot nie je uz ako predtym

marietuska
autor
29. mar 2017

@kristinka83 nemáš pravdu,keby mi niečo poradil primár,alebo lekár,dala by som si povedať,ale čítaj aj iné prispievateľky, že to môže byť čkoľvek aj v súvislosti s ebv.Ja si nevymyslam, mam na starsoti aj iné veci, mna mrzí,ze si sa musela starať o dve male deti,ja zas stále musím cestovať do skoly,a popritom pracovať, robiť dp,a ucit sa na bliziace sa statnice a statnicu z anglictiny..takze tiez to nemam v takkomto stave med lizat.

stitna zlaza by to nemala byt....som vraj ok, tsh mam dobre

@pasikavamacka boreliozu som mala z testov z novembra hranicnu, to nechapem co znamena :D:D ani ..haha..nechápem,ako mozu vyjst veci hranicne, bud to clovek ma,alebo nema. Cize sa inou infekciou mozu aktivovat aj ebv hej ?tak tomu mam chapat,takze super no. takze mononukleoza to asi nebude teda..
mne robili testy na chlamydie vysli slabunko pozitivne a mykoplazma vysla tiez pozitivna ta silnejšie.(všetko v akutnej forme IgM som mala pritomne zial),ale na to ma uz liecili v priebehu mesiaca uplynuleho,a odvtedy mi neni dobre.

kristinka83
29. mar 2017

@marietuska no želám ti nech na to čím skôr prídeš, treba nájsť lekára, ktorému budeš veriť, zas oni vedia čo robia .. väčšina 🙂

zenazaba
29. mar 2017

@marietuska ak mas taketo tazkosti roky, tak to nesuvisi s mononukleozou, tu si mala nedavno.. a nedavno znamena proste nedavno. Bodka 😅

zenazaba
29. mar 2017

@marietuska kardiologicke vysetrenie si mala? Hladinu vitaminu D?

pasikavamacka
29. mar 2017

@marietuska ked si mala hranicne testy, tak si jasny pripad. tie testy co pouzivaju lekari (elisa) su slabe a maju asi 30%-nu uspesnost. v zahranici uz planuju pacienti dat na sud vyrobcu toho testu, nakolko im nepreukazal infekciu a maju teraz dozivotne zdravotne nasledky. stale sa vsak veselo pouzivaju v zdravotnictve, lebo sice su nepresne, ale za to lacne.
ak ti spravili drahsi WB a ten bol hranicny, tak to je to iste ako by bol pozitivny. pri chronickej borelioze sa tazsie preukazuju protilatky v krvi ako pri akutnej infekcii. a ked to mas uz dlho, tak to je chronicke, uz to zaliezlo z krvi hlbsie do tkaniva a klbov. objednaj sa k tej lekarke, ktoru som ti poradila. iny lekar ta liecit nebude na chronicku boreliozu, a cim dlhsie cakas, tym dlhsia bude liecba. ak nechces brat ATB tak je aj ina cesta- bylinky a alternativa, aj ked nepoznam nikoho kto by sa len skrz toho vyliecil. pozri na FB skupinu Lymská borelioza, chlamydie,koinfekce a paraziti, tam sa dozvies vsetko a ze kolko ludi je v tej istej situacii ako ty a marne cakame pomoc od zdravotnictva, pomoci sa nedockame. musime sa liecit sami alebo cez nasu jedinu lekarku na SK, ktora sa borelioze venuje seriozne
kazdy koho poznam, co ma boreliozu, ma aj EBV. tie dve veci idu ako ruka v ruke :/