Horúčka a bolesť bruška štvormesačného syna

annagin98
4. dec 2017

Ahojte mamičky potrebujem prosím o radu. Môj 4 mesačný synček má teploty a bolí ho bruško. Keď ho kojím hneď zacne tlačit a nemôže sa vykakat. Trošku kaká ale také riedke zelené. Bruško má tvrdé. Teplotu najvyššiu mal 38. Je to kolika?

tata1401
4. dec 2017

@annagin98 skús zavolať na pohotovosť

eririka
4. dec 2017

😉, zatlač mu jeden čípok, to je aj na horúčku aj na bolesť 🙂

lenadka
4. dec 2017

Ak má zvýšenú teplotu môže to byť začiatok choroby vtedy deti bolí bruško a sú mrzuté. Nie je niekto v rodine chorý?

lenadka
4. dec 2017

@annagin98 ešte ku kolike, pri nej teplota nebýva.

annagin98
autor
4. dec 2017

@eririka skúšala som, vôbec mu nejde do zadočku. :(

lenadka
4. dec 2017

@annagin98 koniec čipku naolejuj alebo trochu posuchaj medzi prstami rozpustí sa trochu pôjde to.

annagin98
autor
4. dec 2017

@lenadka ja som bola nachladena.

eririka
4. dec 2017

@annagin98 ako to ? to tam musí ísť - a veeľmi pomôže !!! u nás ten istý problém, vojde ale krik a plač ! ale potom som už kludná že čípok je na mieste !!

lenadka
4. dec 2017

@annagin98 možno virózu dostal od teba, n čo deti bývajú aj choré cez mlieko si mu dala aj protilátky, ak by teplota neustupovala do troch dní, alebo vyskočila nad 38,5 treba ísť k dr. Je ešte moc malinký.

annagin98
autor
4. dec 2017

@lenadka skúšala som hneď mu vyjde von. Ráno mu išiel za le keď tlačil tak ho hneď vykakat. A potom poobede už mu nešiel hneď vyšiel von.

lenadka
4. dec 2017

@annagin98 aké máš čipky? Pozri si na akú hmotnosť treba dodržiavať dávkovanie.

annagin98
autor
4. dec 2017

@eririka nejde hneď ide von. Neviem prečo

annagin98
autor
4. dec 2017

@lenadka Nurofen mám . A hmotnosť máme 7kg.

eririka
4. dec 2017

@annagin98 tak mu tam skús zadžať špicom malíčka ! to tam moja musí vojsť !!! skús ho dať na bok a krásne mu vieš zatlačiť 😉

annagin98
autor
4. dec 2017

Skúsim ďakujem za radu.

lenadka
4. dec 2017

@annagin98 ak máš nurofen 60- tku tak jeden každých šesť hodín. Ak cipok nechce ísť ja som aj teplomerom kúsok potlačila dnu majú takú jamku na konci takže to tiež ide.

lenadka
4. dec 2017

@annagin98 ak ale má teplotu len do 38 cipok by som nedávala, predsa len po odcitani je to len 37,5 a menej.

eririka
4. dec 2017

@lenadka ale čípok je aj na bolesť, či ???

zzuzulinka
4. dec 2017

Toto sme mali aj my...len tá zelená stolica nieje bohvie čo..nám nakoniec zistili zápal močových ciest..☹️

lavieenrose
4. dec 2017

nechapem ze sa radis tu mala si cez den volat pediatricke

lenadka
4. dec 2017

@eririka len nie je bolesť ako bolesť na kŕčové bolesti bruška pomáha skôr buscopan a podobne, alebo tie detské sirupy infacol, espumisan a pod.

janinah
4. dec 2017

KEDY TOTO DIEŤA VIDEL LEKÁR? to je na pohotovosť /horúčka+tvrdé brucho + vek/

lindusss2016
4. dec 2017

No ja by som tiez nevahala s navstevov lekara...

janickadr
4. dec 2017

Ak ho nechtiac nechces potencialne ohrozit na zivote, tak mu ziadne cipky nedavaj a vezmi ho k lekarovi, idealne hned...

lavieenrose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenadka
4. dec 2017

Trochu preháňate nie? Dieťa má zvýšenú teplotu najviac 38, to ešte nie je horúčka. A kolika so zelenou stolicou je u tak malých detí častá a máloktoré sa jej vyhne. Ak by som kvôli bolesti bruška a tvrdému bruchu mala byť s dieťaťom zakaždým u dr. tak tam strávim prvých päť mesiacov strednej dcéry. Nič nepomohlo, až keď som ja prestala piť mlieko na radu dr. koliky jej prešli. No tiež mi to nepovedala po prvej návšteve, bola som s tým niekoľko krát u nej, mala proste citlivejšie bruško inē deti.

janinah
4. dec 2017

@lenadka nikdy nevieš,existuje aj taká vec ako náhla príhoda brušná s velmi podobnými príznakmi,preto ja ako sestra a @janickadr ako lekár píšeme pohotovosť,hneď

lenadka
4. dec 2017

@janinah keď nepíše možno už išla, hádam sa neskôr ozve ako na tom sú.

lavieenrose
4. dec 2017

@lenadka kolika je nieco ine ..ani vy ste nemali koliku ale mala mala intoleranciu..a to je rozdiel..a moja mala mala koliku vzivote nemala tvrde brucho a ani stolicu zelenu takze nic neobvikle to nieje...aj na pupiku napr.mas napisane ze kazda vazna bolest ma byt preskumana lekarom...

tata1401
5. dec 2017

hned som jej písala že má volať pohotovosť a poradiť sa :( nechápala som, pri takom malom bábätku....a ked som zistila že mali problém už aj cez deň...😕