Často mávam zápal močových ciest

domka1911
27. feb 2018

Ahojte obraciam sa na Vas s prosbou o radu, vase skusenosti.... Mavam casto zapaly, uz som vyskusala asi vsetko. ROZNE prirodne produkty, obliekam sa.... Stale sa mi to vracia, navstevujem urologa, gynekologicku,,, vsetky testy mam negativne a pride to necakane palenie, rezanie,,,, uz som stoho zufala neviem co mam este vyskusat.... Dakujem za kazdu radu!!!

laurita285
27. feb 2018

Ahoj, mám podobné problémy už 6 rokov. Nijak to nevyriešili. Preventívne pijem urologické čaje, jem nejaké tabletky s obsahom rôznych bylín... doktorka mi dala 3 mesačnú kúru od Urovaxon-u ale ovšem, nepomohlo.
Daj vedieť ak nájdeš riešenie

domka1911
autor
27. feb 2018

@laurita285 urovaxom som brala aj ja a nic.... A vracia sa ti to ako casto? Od novembra som mala asi 4 zapaly....

laurita285
27. feb 2018

Zvyčajne od novembra do apríla tak 5x a potom od apríla do novembra 2-4 krát. V podstate každý mesiac :D
Otrava ale riešenie teda ešte nenašli. Kamarátka bola aj na zväčšovaní močovej trubice, na pichaní lokalneho antibiotika do moč.mechúra.... a výsledok? Stále sa jej to vracia.

laurita285
27. feb 2018

Minule sa mi vďaka tomuto podarilo vydržať bez zápalu cca 3 mesiace. Dá sa to kúpiť na Amazone alebo v PL v lekárni
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/...

zuzkamargit
27. feb 2018

baby vyskusajte narosan red berry pit a doplnte tea tree kremom, pripadne tea tree olejom na tampon 😉 1 s *

libawet
27. feb 2018

@domka1911 asi stále nemáš " zničenú " baktériu, ktorá je za to zodpovedná - to je e-coli, zvyčajne sa nachádza na konečníku, v tráviacom trakte, v črevách a pri nejakej oslabenosti tela alebo aj pri sexe ( z konečníka ) sa Ti dostane do moč. ciest, kde urobí šarapatu/zápal ( takže tvrdenie, že je niekto zle oblečený v zime a je z toho zápal moč. ciest, nie je celkom správne - ide o baktériu, ktorá sa prejaví, keď je človeku napr. aj zima, to je príklad ), skús užívať koloidné striebro, kt. účinne vyhubí všetky vírusy a baktérie v tele.

simca92
27. feb 2018

Baby ja nechcem byť zlá no ja som s tým mala problém pri mojom ex som mala časté zápaly a výsledky všetkých vyšetrení boli v poriadku. Nakoniec sa ma lekárka sama narovinu spýtala či môj partner dodržiava dostatočne hygienu ( to dodržiaval) tak mi povedala že môže byť že ma podvádza a nakoniec sa ukázalo že je to pravda. Odkedy som s manželom nemám problémy so zápalom.

libawet
27. feb 2018

@domka1911 ...e-coli sa dá zistiť, len keď je práve aktívna....ale súhlas aj s @simca92....no e-coli sa nedá preniesť sex. stykom, takže tu šlo asi o niečo iné....

alexandra1995
27. feb 2018

Ahoj. Ja som mavala problémy s palenim a rezanim. Moje problémy však boli psychického pôvodu. Psychika veľmi ovplyvňuje zdravie. Nevšimla si si či sa ti nechávajú problémy hlavne vtedy keď si pod tlakom alebo v strese ? Keď som sa dala do poriadku a vnútorné sa ukludnila problémy prestali. Tiež som mala všetky testy negatívne. Ale nedávno sa mi to vrátilo a nakoniec sa zistilo, že je to alergia na prezervatív. Ale mne pomohlo ráno na lacno vypiť MONURAL. Je to na predpis ale ak by si doktorkou poprosila určite by ti to dala. Dáva sa to tuším pred operačným zákrokom. Ale mne to pomohlo. Držím palce aby si čím skôr prišla na príčinu a aj riešenie ;)

wojtowitch
27. feb 2018

Cystoskopiu ti robili?

flavica
27. feb 2018

ja to mavam tiez strasne casto, aspon raz za mesiac, pijem caje, jem brusnice susene, dzusy vsetko ale tak ma to vacsinou neobide

domka1911
autor
27. feb 2018

@wojtowitch robili mi kultivaciu rozne stery sono obliciej

domka1911
autor
27. feb 2018

@alexandra1995
Mala som v praci nejake problemy aj s priatelom neviem... Ked sa mi to vracia aj psychika je natom zle

domka1911
autor
27. feb 2018

@laurita285 dakujem krasne vyskusam

martamasarova
27. feb 2018

Ja uzivam Blokurima 30 taky cukor dava sa to pred spanim a po sexe... je to prirodne cukor obali bakterie a vy ich vycikate... mne to pomohlo... dostat to na slovensku aj cez net ale ja objednavam z ciech vychadza to 11 e. Balenie postudujte a vela stastia!

wojtowitch
27. feb 2018

@domka1911 ja som tiez toto vsetko absolvovala ale az pri cystoskopii sa prislo na zuzenu mocovu trubicu. A tam bol problem. Plus endometrioza.

ivanamyl
27. feb 2018

Uzivat vitaminu C. vytvara prostredie kde sa nedari bakteriam. Dostatok tekutin. A probiotika uzivat. Obmedzit cukor. Prezehlit spodnu bielizen.
Nemam tieto problemy, ale keby som zapal mala tolkokrat do roka, asi by som zmenila lekara.

lidka06
27. feb 2018

D Manosa s propolisom pri prvých pocitoch dve tablety na obed dve večer dve. Je to prírodný produkt nijak sa nedá s tým predávkovať. Druhý deň ak prvé príznaky ustúpia 3*1 tbl ak neustúpia znovu 2 tbl 3 krát denne.

somavi
27. feb 2018

Moja vtedy cca 2 ročná dcéra mávala zápaly moc ciest vkuse .. zväčšovali jej tu moc . trubicu / neviem názov a odvtedy , to je 5 rokov nemala zápal ani raz .

katus226
27. feb 2018

Mne bolo radene: ked nie je mozne vyhnut sa zlym bakteriam, treba docielit aby prevazili tie dobre. Nech to nezakriknem, zatial mam najdlhsie obdobie bez zapalu, odkedy sa umyvam Lactacydom, tym antibakteriálnym s tymianom. Takisto mi radili brusnice v akejkolvek forme a pri kazdej prilezitosti. Oblubila som si nesladenu brusnicovu stavu, zriedenu s vodou ako sirup. Takisto rakytnikovy sirup ako prirodny zdroj vit. C. Varovali ma pred urologickym cajmi, ktore v case zapalu este viac zatazia oblicky. Ale pit treba. Doktori max. predpisali atb, jeden ma posielal na urologiu, nech preveria ci to nie su cysty. Bola tu spominana aj psychika, dobry postreh, existuje knizka Nemoc jako symbol, tam je to tiez spominane

matik3110
27. feb 2018

V zahranici je dostupna vraj nejaka injekcia.. ktoru dostanes a viac by sa ti nemal zapal vratit.. tusim v nemecku a da sa tam kupit a tu ti ju pichnu len netusim uz nazov skus pogooglit

ewellina
27. feb 2018

Ja som to mala nedávno a vyše týždňa som sa toho nemohla zbaviť. Nakoniec pomohlo to, že som začala piť aj v noci, plus vyprázdnenie močového mechúra aj v noci. Predtým som síce počas dňa veľa pila a večer to bolo vždy lepšie, ale ráno sa mi to vždy vrátilo, lebo v noci som nepila.

domka1911
autor
28. feb 2018

Je pravda ze velmi malo som pila uz sa snazim 3l denne ked aj na silu dnes mam ist na kontrolu ale nemam to 100% vybrala som antibiotika cutim len trosku ulavu zajtra uz do prace.... Uz mam teraz strach aby sa to zas nezhorsilo uz sa bojim s priatelom sexovat....

domka1911
autor
28. feb 2018

@katus226 ten rakytnikovy olej beriem stavu som tiez brala. No ten urologicky caj pijem denne 1l. Tu knizku si pozriem. Dakujem krasne za rady

z_schmidt77
28. feb 2018

Ak máš partnera, určite ho treba vyšetriť u urológa - ejakulát. Veľakrát majú pozitívne výsledky na baktérie, ktoré spôsobujú zápaly močového mechúra - e.coli, ale pritom oni nemajú žiadne príznaky. Užívať veľa vitamínu C tiež nie je dobré na močový mechúr, môže spôsobiť práve opak, chemický zápal. A ešte, možno sa pýtaj k imunológovi.

lucija1312
4. mar 2018

ja mám vyskúšané, dlhodobo baktérie v moči, zápaly a jedine mi pomohol aloe berry nectar, už 4 mesiace som ok... tiež som bola z toho na nervy

skjatqo
4. mar 2018

@z_schmidt77 Chemicky zapal? Mate na to nejaky zdroj? Myslim clanok alebo studiu. Ja uzivam roky niekolko gramov vit. C denne v podobe kalcium askorbatu. Zachranil ma pri hemoragickej cystitide, vyliecenie za 5 hodin od zaciatku priznakov. Odvtedy beriem stale.

martamasarova
4. mar 2018

@skjatqo mate nejaky konkretny vyskusany produkt viete doporucit? Ja by som to skusila dakujem

zuzanka1707
4. mar 2018

@domka1911 ahoj mala som po porode podobny problem kazdy mesiac sa mi to vracalo a vkuse som bola na atb... a pritom mi v moci nikdy ziadnu bakteriu nenasli uz na mna pozerali jak na debila ze si vymyslam...az som skoncila na nefrologii a tam mi tiez nic nezistili ale doktorka mi poradila 3 veci...takze 🙂 pomohlo mi vysadit sladkosti cukor je na to najhorsi, preventivne beriem kazdy 2-3 den mega brusnice ale prve 3 mesiace som brala kazdy den od swiss tusim...a tiez som zacala papat chlorellu neviem ktora z tychto veci mi zabrala ale zapal som nemala (klop klop) uz 3/4 roka predtym to bolo naozaj desne a skoro po kazdom sexe zapal...vyskusaj nic za to nedas.

zuzanka1707
4. mar 2018

@domka1911 a skoro som zabudla kazdy den vitamin C ale ten obyc celaskon bez long efektu