Bojím sa ísť ku gynekológovi

17. jan 2024

Rodila som 4/2021, bola som na kontrole po šestonedelí a odvtedy už nie. Ja som v tomto hrozne nezodpovedná 😒 našťastie nemám žiadne ťažkosti, tak ako aj so zubami, ale neviem sa k lekárovi dokopať. Teraz mám hrozne stresy, že sa tam mám objednať. Najradšej by som to ani nerobila, ale bojím sa chorob. Čo ak ma doktor znesie pod čiernu zem? Veľmi sa bojím že po mne bude hučať. Tak isto som ani pri zubárske nebola od 2021. A ani u obvodného. Ako prekonať strach z týchto povinných prehliadok?
Ešte som za svoj život nebola ani na sone prsníkov. Tam dá mieša strach s hanbou

ninusa221
17. jan 2024

Sono aj celkovo prehliadky sú veľmi dôležité mňa napríklad nič nebolelo a mala som nezhubny nádor na prsníku keď som išla prvý krát na sono. Keď som už dlhšie nebola na preventívke na zuboch tak mi povedal zubár že som prišla v hodine 12. Nikomu sa tam nechce chodiť aj keď je to dosť dôležité ja napríklad som nebola už 5 rokov u obvodného lebo mi ninkdx nič nebolo zatiaľ ( klop,klop) ale vždy si to vycitam a sľubujem že pôjdem..

amy2807
17. jan 2024

Moja mama nebola u gynekológa 15 rokov nakoniec sa dokopala a všetko bolo ok .ale na sono prsníkov ani mamografiu nechodí vôbec..ku obvodnému a zubárovi zas chodí pravidelne..

mikadooo
17. jan 2024

Máš takéto doktora, ktorý po tebe hučí??? Vieš koľko je ľudí, ktorí kašlú na preventívky? Skôr bude rád, že +1 sa našla, ktorá si vstúpila do svedomia... Určite sa ozvi, ak si mala bábo, vieš sa prinajhoršom vyhovoriť, že sa moc od neho nedalo odísť. Ale za mňa - myslím si, že mu/jej to bude úplne jedno, z akých dôvodov si neprišla skôr...

pribinak
17. jan 2024

Doktor bude hučať? To čo chodíš k mäsiarovi? Otočis sa na opätku a pôjdeš preč

Normálny doktor ti len povie, že by bolo dobre chodiť na prehliadky pravidelne pre svoje vlastne dobro a zdravie

amy2807
17. jan 2024

A manželovi starká oslavuje tento rok 83 rokov a u gynekológa nebola nikdy .. napríklad...

autor
17. jan 2024

Akože so zubami problém nemám, nemala som za skoro 30 rokov ani kazy tak som rada. Ale za to mi zubný kameň odstraňuje vždy aj keď si zuby čistím naozaj podstivo… len z toho gynekológa mám naozaj obavy…

domka222
17. jan 2024

Už len kvôli tomu,že dieťa potrebuje živú a zdravú matku by si mala chodiť. To je snáď dobrý dôvod, či?

monikkatt
17. jan 2024

Nema preco hucat. Uprimne, jemu to je jedno, je to tvoje zdravie. Prekonaj strach a objednaj sa.

autor
17. jan 2024

@pribinak no pred tým ako som otehotnela som nemala preventívnu tak ma zhučal že on mi tehotenstvo nepotvrdí 😒 inak je to odborník, najlepší gynekológ v meste

lulu1812
17. jan 2024

A coho sa hanbis? Ze sa zanedbavas alebo cakas ze ta lekar vysetri doma? Ja som chodila pravidelne na prehliadky az pri jednej mi na sone prsnikov nasli hrcu(nie nenahmatala som si ju) ako 27rocna som bola na mamografiu a duktografiu...nic prijemne ked ti pichaju do bradavky....a len vdaka tomu mi nasli nador 4x3cm....nasledovalo kolo vysetreni operacia....4mesiace som chodila kazdy 2-3dni na prevez lebo sa to zle hojilo... Po operacii cakas a modlis sa aby to bolo ok...este stale sa hanbis niekam ist?

marca12
17. jan 2024

Vobec sa neboj. Nie si jedina,ktora nechodi pravidelne. Pekne sa objednaj a chod. Nema co po tebe hucat. Ulavi sa ti,ked to absolvujes. Takto na to stale myslis a zozieraju ta myslienky.

simca06022011
17. jan 2024

Nik nebude po tebe hucat ani ta nikam neznesie. Takých sko ty he kopec, chod a nechaj sa vyšetriť. Nejdeš si pre pochvalu, ideš tam pre svoje zdravie... cize aj keby, hovoriť si môže co chce, ale vyšetrí vo treba a dovi o rok... ;)

buberova
17. jan 2024

nie je sa čoho báť ani hanbiť sa. Normálne sa zober a choď.

pribinak
17. jan 2024

Toto nemôže byt najlepši gynekológ, ten sa tak ku pacientkam nesprava

cimage
17. jan 2024

Ja som taka ista, kym fakt nemusim, tak neidem. Aj k zubarovi idem ked ma az muz objedna. Pritom nic strasne sa mi tam nestane, len sa proste nemozem dokopat. Tak isto aj iny lekar. K ocnej som sa objednavala rok, aj to len kvoli dcere som isla, lebo mala papier od pediatricky a uz sme mali ist opat na preventivku.

1fifinka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gaia14
17. jan 2024

Gynekolog aj zubar je raz za rok. Vseobecna je raz za dva roky.

lenicka999
17. jan 2024

Nebudeš prvá ani posledná čo na prehliadke už pár rokov nebola. Podľa mňa mu to bude úplne jedno a keby mal blbé reči pôjdeš nabudúce niekam inam.

luccija
17. jan 2024

Ideš kvôli sebe nemá Ti prečo robiť výčitky.Objednaj sa a choď ako sa týrať, že niečo si zanedbala.

dzulik_
17. jan 2024

@1fifinka1 ku gyn sa chodí na preventívky raz ročne 🙂 k obvodnej každé 2 roky

1fifinka1
17. jan 2024

@dzulik_ tak asi cyto sa berie každé dva roky. U zdravých žien.

domka222
17. jan 2024

@1fifinka1 a to ty tak chodíš? Lebo gynekologické prehliadky aj u zdravej ženy sú raz ročne, dokonca aj cytologia

h2
17. jan 2024

Prečo by mal po tebe doktor hučať? Už som tu videla takéto diskusie a vždy ma to prekvapí. Ty tomu doktorovi nerobíš láskavosť, keď tam prídeš. A nerobíš mu zle, keď tam nechodíš. On ti nemá prečo nadávať. Keby si bola na jeho mieste, vynadala by si niekomu, kto vynechal jednu-dve preventívky? Asi nie, však? Tak prečo to čakáš od neho?

1fifinka1
17. jan 2024

@domka222 ja chodím každý rok, ale ja som mala problémy. Mne tak povedali, že cyto každé dva roky ak máš dobrú.

daniela2202
17. jan 2024

@monikkatt nie je mu to jedno, lebo ide o prachy, ale jedno mu je určite.... jej zdravie 😂😁😂

dzulik_
17. jan 2024

@1fifinka1 dobre, ale preventívka nie je len o cytológii predsa

andreatytler
18. jan 2024

@h2 Caka to preto, lebo ju uz raz zhucal ze nechodila na prehliadky.

Autorka. ty vobec nemusis trpiet doktorove hucanie. Ziadny doktor nema pravo na taketo spravanie. Normalne mu mozes povedat ze take nieco nestrpis a nech to uz nikdy neurobi. Chod na prehliadku ked potrebujes. Tu kde zijem sa napriklad chodi na pravidelne sono prsnikov az ked zena dovrsi 50tku, takze ak by tvoj doktor tvrdil ze je to potrebne, nie je to pravda.

lexie321
18. jan 2024

súhlasím, doktori videli už kadečo. Aj oveľa horších ako ty. Radšej chod akoby sa niečo potom stalo a už bolo neskoro to liečiť. Ja som nebola u zubára od 2021 až minulý týždeň som sa dokopala a jasné pani doktorka si niečo zašomrala. Ja som si zahanbene povedala tak mi treba a išli sme obe ďalej.

nikha2809
18. jan 2024

Moja mamina nebola 11 rokov u gynekológa.Zrazu začala veľmi silno nepravidelne krvácať, tak sa dokonalá ísť, myslela si že menopauza.Bola to rakovina, rozložená už všade.Za rok a pol potom mala pohreb, žiaľ.Mala by si ísť, nemaj strach, pre svoj vlastný pokoj

alison11
18. jan 2024

Neboj sa chodia tam isto dosť žien,ani si nespomenie,že si tam nebola 2roky.Nanajvyš okomentuje,že fajn,že si prišla,alebo sa spíta ako sa má dieťatko,či je náročné,žesi skôr nevedela prísť.Ale neboj,kričať nebude je to tvoje zdravie 🙂.