Ako riešite menzes, keď ste na dovolenke pri mori?

mon1806
24. máj 2021

Ahojte baby prosím vás ako riešite keď dostanete mrchu rovno na dovolenku pri mori??? Snažíte sa ju nejako oddialiť alebo jednoducho to prežijete s tampónmy? Mi sa chystáme teraz v júni a mam presne na termín dostať menzes 🤔🙈🙈🙈

annamaria_65
24. máj 2021

@mon1806 z vlastnej skúsenosti.. stres, či je všetko zabalené to oddiali 😀 a inak pohoda tampón a neriešim

abdn16
24. máj 2021

berriem pred a pocas Norethisteron

jvasenka
24. máj 2021

@mon1806 vraj sa da pichnut vyvolavacka u dr..skus sa popytat

nafka0483
24. máj 2021

@mon1806 Mam pravidelny cyklus, takze sme zvykli planovat tak, aby som vtedy nemala menstruaciu. Ale ak sa stalo, tak normalne s tamponom som nemala ziadny problem ani obmedzenia.

timetotime
24. máj 2021

my sme vyberali dovolenku tak aby som ms nemala, zatial nam to vyslo. ono daju sa predpisat tabletky na oddialenie, no je dost mozne ze ti to rozhadze cely cyklus :/

mon1806
autor
24. máj 2021

Ja som si ju tiež tak naplánovala ale bohužiaľ dobehol ma zápal vaječníkov a tým pádom sa mi aj menzes o týždeň posunul a sme došli hahhaah 🤔😃😃😃 mrcha somnou zatocila no, a keď používate ten liek nemali ste nejaké nežiaduce účinky? Chcela by som otehotnieť a aby ma to nejako nerozhadzalo

liusa82
24. máj 2021

No ja si raz pamätám ako som mala doma normálne ms na termín a išli sme o 2 týždne k moru som sa tešila že haha už krámy boli a či som to nedostala aj tam to nechápem asi zmena prostredia.

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunshine_18
24. máj 2021

Menštruačný kalisok

nafka0483
24. máj 2021

@mon1806 Je to hormonalny liek, takze moze ti cyklus rozhadzat. Niekto nema vobec ziadny problem, inym cyklus rozhadze. To mas podobne ako tabletka po, antikoncepcia a ine lieky, ktore obsahuje zenske hormony - niekto ma problemy, niekto uplne v pohode.
Ja by som to nebrala, o to viac ak sa snazis otehotniet. Neviem ci si zvyknuta na tampony alebo nie a coho presne sa bojis. Lebo ja ked mam tampon ani o tom neviem, cize nie som v nicom obmedzovana.

kkovacovak
24. máj 2021

@mon1806 ja som mala po tom lieku extrémne nežiaduce účinky. Už nikdy viac to svinstvo do ruky nezoberiem. Bola som kedysi s kamoškami v bulharsku autobusom takže cesta 24 hodín. Nasadila som si lieky. Deň pred odchodom som mala extrémne bolesti brucha a začala som vracať a hnačkovať. Asi v 5 minútových intervaloch, nonstop celú nos. Takže si predstav ten stres z cesty domov. Z jedla to nebolo lebo sme jedli väčšinou len hranolky a také veci a vodu len balenú. Bolo to asi najhoršie čo som kedy zažila 🤦‍♀️ totálna troska a po príhode domov som sa na parkovisku doslova zrútila. Odvtedy každého varujem. Síce si môžete pokaziť dovolenku menštruáciou ale toto ju pokazilo omnoho viac. A k téme...ja používam kalíšok takže na dovolenke žiadny problém 🙂

dadada8388
24. máj 2021

@mon1806 Ja som si vzdy dala predpisat Norethisteron, uz len kvoli pohode sa mi nechce mat kramy na dovolenke. A naposledy ako som ho na dovci brala, tak mesiac po som dokonca neplanovane otehotnela :D :D Ale urcite je to individualne, ale ja som nemala ziaden problem pri uzivani. Jedine tan nasledujuci menzes zvykol byt o nieco silnejsi.

abdn16
24. máj 2021

@mon1806 Ja som brala iba 2x Norethisteron kvoli dovolenke. A vsetko OK. Menstruaciu somdostala hned po vysadeni. Ale posledne som to nedomyslela, vecer pred odchodom a rano som uz nevzala a samozrejme hned som v polke dna dostala pocas cesty, myslela som, ze zomrieeem v tych horucavach. Ja mam vseobecne silnu a bolestivu menstruaciu, takze dovolenka neprichadza do uvahy. To by som 3 dni lezala v posteli na izbe. Navyse tampony nepouzivam, pre mna uplne nevhodne na silnu menst. Neviem kde by som si ich na plazi kazdych 10 min vymienala.

simsalabim
24. máj 2021

@mon1806 pouzivam poharik, uz roky rokuce a odvtedy menzes neriesim. Teda svoj, ani u starsej dcery - u mladsej to musime brat do uvahy, lebo ona zatial ani tampony nechce...

maminatimka
24. máj 2021

Ja sm tiež brala raz norethisteron asi 7 dní na dovolenke, hned ako som vysadila na tretí deň aj prišlo, všetko ok , nič nebolelo, ani som silnu nemala, len na dovolenke sa neda na to piť žiadný alkohol, ale to mi nevadilo 😀 ale teraz by som urobila tak že ešte pred mesiacom dovolenky to potiahnem a vypočítam do kedy brať aby na dovču som už nemala..

mon1806
autor
24. máj 2021

Mňa nejako odrádza ten kalisok fuj je to také veľké 😃😃😃 neviem nechutne a tampóny si tiež nedávam dávala som si a raz som z neho dostala ten sok ako 17 ročná som myslela ze skapem a odvtedy používam len vložky čiže asi skapem na dovolenke 😃😃😃😃

maminatimka
24. máj 2021

@mon1806 ja som presne tak isto 😀 preto som sa rozhodla pre norethisteron..

optimistka
24. máj 2021

Tiež som sa bála kaliska, ale presne kvôli dovolenke pri mori som do toho šla. Tampóny sú za mňa humus. Treba ho však objednať čím skôr, aby si do dovci získala prax. Treba objednať správnu veľkosť. Je pre ženy, ktoré už rodili a pre tie co ešte nie. Pri správnom nasadení ani nevieš že ho máš. Za mňa dovolenková topka.

ysseba
24. máj 2021

Píšeš, že by si chcela otehotnieť... No tak máte čo robiť, keď to vyjde, tak bude po probléme s menzesom. Musíte sa poriadne snažiť 😂

bluka2
24. máj 2021

Vobec neriesim, nevidim v tom rozdiel mat ci nemat periodu pri mori. Zvyčajne len deň je krvácanie také silnejsie, že treba častejšie meniť ten kalisok a zvyčajne sme pri mori na dlhšie, čo jeden deň vôbec nezaváži. V živote by som si kvôli v podstate ničomu nezasahovala do cyklu...

elizabet173
24. máj 2021

@mon1806 vyriešila som to na dlhé roky Mirenou, nekrvácam, takže neriešim termín dovolenky ani pri mori ani lyžovačku a to ja som nemala nejaké výrazné problémy, ale kamarátka okrem silného krvácania, kŕče, zvracanie, migrény, čiže celá dovolenka by bola o ničom, ona to riešila posunutím liekmi.

simsalabim
24. máj 2021

@mon1806 uprimne pochybujem o tom, ze poharik / kalisok je to najvacsie, cim sa tvoja vagina v zivote stretne 🙈 A ver mi, je to vynalez hoden Nobelovej ceny.

miriam11
24. máj 2021

@mon1806 kúp si ascorutin. Sú voľné dostupné, je to vitamín C s rutinom. Hneď ako dostaneš si daj 2 tablety ráno, na obed aj večer, druhý deň znova tak a tretí deň už len po jednej tablete. Zoslabí krvácanie a skráti menzes o polovicu. Nedávaj si norethisteron, to ti zasiahne hormóny, ale ascorutin nie. Stojí tuším do 5 eur a účinnosť 100%

elizabet173
24. máj 2021

@ysseba ale zase môže celú dovolenku stráviť nad WC misou, ak to stihnú do leta a vyjde jej to na prvé mesiace. 😉

mon1806
autor
24. máj 2021

@simsalabim moja vagína sa stretla už s hlavou môjho drobca a ver ze bola veľká 😃😃😃😃😃 ale jednoducho si tam nerada nič pcham ani nič co sa týka tampónov a takých veci cítim sa jak keby som bola zastoplovana vadí mi to

mon1806
autor
24. máj 2021

@miriam11 to počujem prvý krát skúsim 🙂

simsalabim
24. máj 2021

@mon1806 poharik citit nebudes.

mata1001
24. máj 2021

Ms som dostala 1.den dovolenky v lietadle...skoro ma piclo...davala som si tampony...da sa to prežit...sice moja ms trva 3 dni aj s cestou...

jana_eyre_2
24. máj 2021

Ja mávam pravidelne menštruáciu na dovolenke.. termín vyberá vždy muž podľa toho ako môže sa dobre uvoľniť z práce a neviem či to nejako sleduje ale každý rok je termín na moje dni 😂 dokonca aj v júli aj v auguste, lebo zväčša chodíme aj aj (ale nie dvakrát k moru) riešim to tamponmi, keď sme boli pri mori naposledy, tak sme mali blízko apartmán k pláži, tak žiaden problém s výmenou..

fotoarch
24. máj 2021

Ja som raz mala ist 2 tyzdne po menstr. k moru.. -Vytesena ako blcha, ze si uzijemkupanie, bez menstr... Ako som vystupila z lietadla, kramy dosli 🙈