Ako používate menštruačný kalíšok v práci?

22. apr 2021

Ahojte baby, ako používate kalíšok v práci? Pri umývaní by som bola pri spoločných umývadlách čo je dosť nepríjemné 🤷‍♀️

pralinka25
22. apr 2021

ja mam nastastie vecko aj s umyvadlom. ale baby pisali ze pouziju na to malu flasku s vodou ktoru si zoberu na vecko

autor
22. apr 2021

@pralinka25 ďakujem, dobrý tip. A nevieš akú veľkosť si mam vybrať keď som po pôrode a mám silné krvácanie? Chcem si kúpiť z dmky, tam sú 3 veľkosti

simsalabim
22. apr 2021

Ak nemam sukromny pristup k umyvadlu - kdekolvek - poutieram do papierovej vreckovky alebo vlhkeho obruska napr Lactacyd a vlozim naspat.

pralinka25
22. apr 2021

priznam sa ze neviem ale asi najvacsi. ja ten moj mam uz tak dlho ze ani neviem akej je znacky 😀
este k tej flasi sa mi mari ze odporucali taku tu sosacikovu

panelacikova
22. apr 2021

@pralinka25
@simsalabim baby, taká blbá otázka.... ja som to v živote neskúsila, mňa odrádza to, že vôbec netuším, ako to "tam" bude držať. ale budiž... nejak by som to tam dala a dajme tomu, že dobre a že by to držalo a nič nepretieklo. druhá dilema.... ako sa to vyberá??? veď keď je to naplnené a človek to ťahá von a je to také gumené.... no nevyleje sa to kade-tade? ako fakt, ja mám predstavu, že krv strieka na všetky strany 😀 😀

simsalabim
22. apr 2021

@panelacikova poharik vytvori podtlak, takze drzi. Nemoze vypadnut. Podtlak treba pred vybratim uvolnit a az tak poharik vytiahnut. Nie je handrovy, drzi tvar, nic sa nevyleje. Chce to trochu cvik, ale je to genialny vynalez.

autor
22. apr 2021

@panelacikova hehe dobré myšlienky. Verím že po týchto stránkach je to domyslene

panelacikova
22. apr 2021

@simsalabim ja si to fakt neviem predstaviť 😀 normálne by som bola ochotná otrčiť ju hoci aj gynekológovi, nech mi to ukáže a naučí ma to. fakt sa bojím do toho ísť 😀 ako dlho používaš tento vynález? ako dlho to môže byť zavedené bez rizika infekcie? nie je samotný vynález rizkom? Ďakujem

wodanka
22. apr 2021

@panelacikova chce to len cvik, dva, tri cykly a máš to zamknuté 😉

pralinka25
22. apr 2021

@panelacikova mne to teda trvalo dost dlho kym som sa to naucila nacapit to tam spravne. ale vydrzala som. mojou motivaciou bol totalne nepravidelny cyklus a dovolenky pri mori bez tamponu. ked som sa to naucila tak to je uuuuuzasne. teraz mam prvu MS po porode. trochu sa tam bojim si to tam pchat tak som si povedala ze prvy cyklus dam s vlozkami ale to je proti kalisku neskutocny diskomfort
su na nete aj vieda ako na to. neboj holu "ONU" tam nuvidis :D

simsalabim
22. apr 2021

@panelacikova pouzivam ho viac ako 15 rokov, presne uz neviem... s poharikom nie je spajane riziko infekcie ani toxickeho soku. Nevysusa sliznicu, da sa s nim plavat aj sportovat. Vynalez hoden Nobelovej ceny. A gynekolog ta s nim narabat nenauci. Odkial by to vedel?! Skor si pozri k tomu videa ci co to precitaj. Najtazsie je trafit spravnu velkost a potom to chce cvik. Ale max. 2-3 cykly a uz vlozky ci tampony chciet nebudes.

panelacikova
22. apr 2021

@wodanka
@pralinka25
@simsalabim no teda.... možno sa na to podujmem 😀 v podstate používam výhradne anionové vložky, eliminujem nimi rôzne občasné zápaly apod. niežeby boli často, ale tak... stane sa. ešte baby, ako dlho maximálne môže byť zavedený? povedzme pri dosť silnej MS (napr. 8 vložiek denne) a potom pri slabej, kedy nie je potrebné tak často vložky meniť? nevadí v ňom tá krv? ani keby som stojku urobila, nevleje sa mi krv nazad? ako ja fakt neviem 😀

simsalabim
22. apr 2021

@panelacikova krv sa nevyleje. Poharik staci vylievat 2-3x za den, mozes aj castejsie, potrebne to moze byt pri silnejsom krvacani a mensom objeme poharika. Je spolahlivy, v lete v horucavach napr spavam bez obav naha.

panelacikova
22. apr 2021

@simsalabim super. a ešte možno blbá otázka.... keď teda ide človek na wc.... a dáva do toho veľkú silu, chápeš... nemôže to vypadnúť? a naopak, je jednoduché to meniť? viem, chce to cvik, ale či teda s tým nebudú veľké potiaže? nemôže sa tam niekde zapotrošiť? akože nejak hlboko? no blbá som, viem 😀

simsalabim
22. apr 2021

@panelacikova neblazni, je tam podtlak, ten to drzi. Nema ako vypadnut. Nie je s nim ziadna starost, niekedy aj zabudnem, ze mam menzes.

autor
22. apr 2021

Baby takže keď mám 30 a som po pôrode tak veľkosť L alebo M?

martyzpp
22. apr 2021

Mne este napadlo kupit si este jeden a na wc das ten stary do sacka a zavedies si novy.

smejo148
22. apr 2021

Aj ja by som sa rada zapojila do diskusie, keďže nad ním tiež už dlho uvažujem, ale ešte som sa neodhodlala kúpiť ho... zaujíma ma, že ak vykonám nejaký naozaj prudký pohyb, neuvoľní sa ten kalíšok? A vy, ktoré ho používate pravidelne, poisťujete sa pred pretečením aj vložkami - napr. intímkami alebo máte iba kalíšok a dôverujete mu? :D

wodanka
22. apr 2021

@smejo148 ja a nim bežne behám, bicyklujem, cvicim jogu, takže prudké pohybu vôbec nevadia. Ja popri ňom nosím intimku

mikadooo
22. apr 2021

@smejo148 určite sa neuvoľní 🙂. Takisto sa "poisťujem" intimkou prvé dni, keď mám silné krvácanie. Potom už ani nie. Ináč, som po troch pôrodoch a mám najmenšiu veľkosť 🤷. Asi som celkom výnimka, ale fakt treba skúsiť, či sadne. 🙂. "Pichnúť si to tam" som sa odhodlala asi až po troch mesiacoch, tiež mi pomohlo video z YouTube, mne konkrétne toto (dúfam že sa to nebude brať ako nejaká reklama).

https://www.youtube.com/watch?v=o9fPUfm-uYE


Vo videu je všetko pekne ukázané, aj keď nerozumiete anglicky. Ja si zavádzam kalíšok napríklad tak, ako je to vo videu ukázané v 1.00 minute.
Kalíšok drží podtlakom, nevypadáva a zároveň sa nemôže ani viac vcucnúť, pozrite video, tá "tyčka" na konci sa dá vždy nahmatať.

martina1201
22. apr 2021

@panelacikova ahoj, ja to používam už asi 13 rokov. A som nadmieru spokojná. Ale nesedí mi každý. Prvý som mala Mooncup a to bola fakt topka, potom som kúpila taký lacný hlavne kvôli cene a je dlhší a ten mi nevyhovuje. Teraz som kúpila z DM ten t.o.c či čo to je za značku. Je takmer rovnaký ako Mooncup, aj keď asi o milimeter dlhší, ale celkom ujde.

ukulela
22. apr 2021

@martyzpp ja ho nosím v tom vajíčka z veľkého kinderka. Úplne ako vymyslené na uskladnenie kalicha 😁

sszuzu8
22. apr 2021

Veď daj si ho doma tesne predtým nez pôjdeš do práce a vymenis až doma 🙂 môj pohode funguje 12 hodín 🙂

sivana09
22. apr 2021

kalisok je najlepsia vec!!! 🙂 ja som vzdy robila tak, ze rano som si pred odchodom dala kalisok a az ked som prisla o 9-10 hod domov tak som vymenila

lenkike
22. apr 2021

@panelacikova
@smejo148
Na FB je skupina "Kališnice" https://m.facebook.com/profile.php?id=117977449...
Tam si viete nájsť kopec informácií o všetkom, čo súvisí s kaliskami a baby tam vo všetkom aj ochotne poradia. Ale podľa mňa ani netreba veľa študovať, treba to hlavne skúsiť, praxou na všetko prídete 😉

gazpalm
22. apr 2021

L

gazpalm
22. apr 2021

@sszuzu8 ale tak to asi nemas silnu menstruaciu ,mne vydrzi max 4-5 hodin prve 2 dni mam take brutal...ale potom uz teda cely den...

gazpalm
22. apr 2021

Joj , ja vlhcenky,je to velmi lahko umyvatelne, vylejes obsab do wc a vytres obruskom ak nemas umyvadlo po ruke...pre mna je toto male minus ,ale plusy maju velku prevahu😊

yollanda
22. apr 2021

Kde ste ho kúpili? V DM sú kvalitne?

dyala1067
22. apr 2021

Ja si zavediem rano v sprche a na vecer o 12 hod. si musim dat pripomienku do telefonu aby som si nezabudla vymenit. Ak by som si musela menit v praci kupila by som si na striedacku 2ks, jeden vyberies druhy das. Mne sadol hned prvy ktory som kupila cca 5 rokov dozadu, organicup, akurat tu stopku som si musela skratit lebo som ju citila pri zavedeni ale to je bezne a kazda zena si moze dlzku tej stopky prisposobit sama sebe. Najlepsi vynalez ludstva pre mna