Absolvovali ste odstránenie polypu na maternici?

katka2505
23. sep 2020

Ahojte baby.Dnes som bola u doktora na preventívke a povedal,že mám na maternici dosť veľký prekrvený polyp a musí ísť von.Už mi dal aj termín na 26.10.Povedal,že samotný zákrok trvá cca 10 minút,ale vyžaduje si uspatie a musím si urobiť predoperačné vyšetrenia.Chcem sa spýtať,tých ktoré majú zákrok za sebou,bolo to bolestivé po vybratí?Vyžadoval sa nejaký oddychový režim?Vraj ešte v ten deň púšťajú domov po prebratí z narkózy.Mali ste pokoj alebo polyp opäť narástol?

nelca0510
23. sep 2020

Zákrok sa vola kyretaz. Je to ok, bez bolesti u mňa. Rano na lacno som prišla a na obed odchádzala s doprovodom. Všetko sa dalo po tom do poriadku. Samozrejme, predoperacne som mala u internistu. Ja som si zobrala na týždeň dovolenku, nech si oddýchnem.

katka2505
autor
23. sep 2020

@nelca0510
Áno,na interné mám ísť aj ja,zavezie a aj domov odvezie ma manžel.A momentálne som na rodičovskej dovolenke (dcéra má 2 roky),aby som vedela,či si má muž zobrať zo 2 dni voľna alebo to bude ok a zvládnem to aj sama.

gaaaa
23. sep 2020

@katka2505 Mňa čaká to isté,ja mám až dva veľké polypy,ale ešte nemám termín ešte idem v novembri na gyndu a potom pôjdem na Sliač,ale už teraz nespávam čo sa bojím a to som bola v narkoze 4 krát.Dr.mi povedala,že za 3hodky ked bude všetko v poriadku llen prvý menzes že budem mať silný a toho sa desím už teraz lebo konizácií krčka som mala taký prvý menzes že čistá katastrofa.Držím palce

nelca0510
23. sep 2020

@katka2505 nech si zoberie voľno. Ja som síce mohla fungovať normálne, ale Dr. povedal, že aspoň 2 dni v kludovom rezime.

tenerifka
23. sep 2020

@katka2505 zakrok sa vola hysteroskopia, moze sa robit aj v lokalnej anestezii, ambulantne a par hodin po zakroku ides domov, potom sa treba par dni setrit, ale niektore zeny funguju na dalsi deñ normalne (aspoñ tak mi to vsetko vysvetloval moj gyndos, ale u mña to este nie je aktualne)

sulky
9. okt 2020

@gaaaa tiez mam za sebou konizaciu krcka a po pol roku polyp v maternici. Zakrok aj anesteza voohode, len dlhsie som bola unavena. Nevladala dom prejst na dlhsie trate. Vlastne ani mensie 🙂

petkasaurus
2. nov 2020

@katka2505 ahoj, ja pojdem teraz koncom novembra na odstránenie polypu do Sliaču.. Chcem sa spytat, ako dlho si tam bola.. Pozru sa na sone, ci tam je aj nejaky iny zadrhel, ci idu hned len na polyp? Mala si prosim ta aj vysetreny moc pred operaciou? Ďakujem

gaaaa
2. nov 2020

@petkasaurus Aj ja pôjdem na Sliač ale asi až v decembri alebo po novom roku.Mám tiež dva polypy.A ked si budeš robiť predoperačné vyšetrenia tak sa berie aj moč.Teda mne zakaždým brali aj ked som bola na Sliači

petkasaurus
2. nov 2020

@gaaaa ďakujem, drzim palce

vamajka
2. nov 2020

@katka2505 ahoj mna to caka 25.11. ako si to zvladla. da sa ist na 2.den do prace? A co nasledujuci menzes bol silnejsi?

sulky
2. nov 2020

ahojte, ja mam uz po. Vsetko prebehlo velmi rychlo. Zotavovanie tiez vpohode. Akurat mi neprisiel menze, lebo maternica je nezahojena,zevraj nieco so sliznicou ci co.

vamajka
2. nov 2020

@sulky mohla si ist na 2.den do prace?

sulky
2. nov 2020

urcite nie, treba oddych. ja robim z domu, takze to nebol pre mna problem. Ja som sa dlho zotavovala aj z konizacie. takze nie som vzorka 🙂

katka2505
autor
2. nov 2020

@petkasaurus
@vamajka
Ahojte,ja som bola presne pred týždňom.Predtým som musela absolvovať krvné testy a interné + covid test,že som negatívna.Moč napr.mne nekontrolovali.Ráno som prišla o 7:00h.,prezliekla som sa,prijala ma doktorka,ktorá vypísala vstupné dokumenty.Potom za mnou prišla na izbu anesteziologička,pozrela mi do krku a tiež sa opýtala nejaké veci.Na rad som prišla o 8:20 h.,prišla som na sálu,ľahla,napojili mi tlakomer,ekg,kanilu do ruky,kde mi pustili nejakú látku,2x som sa nadýchla a už som spala.Zobudila som sa na izbe,mala som si pomaly sadnúť,napiť sa,ísť na WC.A o 9:50 h.som už sedela v aute domov.Prvý deň som trochu krvácala a bolelo ma posbruško a od 2.dňa už len špinenie,to mám doteraz.Kázali mi kľudnejší režim,nenaťahovať sa,len sprchovať a nemať nejaký čas pohlavný styk.Menštruáciu by som mala mať teraz v piatok,no po tomto zákroku vraj nemusí byť aj 4-6 týždňov.Tak som zvedavá.

katka2505
autor
2. nov 2020

@vamajka
Treba si oddýchnuť aspoň zo 3 dni.Ja som bola dosť unavená.Ale bolesti som nemala.

katka2505
autor
2. nov 2020

@sulky
Prosím ťa a ako dlho si špinila?

sulky
2. nov 2020

okolo 2 tyzdne

katka2505
autor
3. nov 2020

@sulky
A mala si také silnejšie špinenie,že ti to pripadalo ako slabší menzes?Mne to dnes začalo také silnejšie ako by sa mi mala začať MS.

sulky
3. nov 2020

ano, bolo to silnejsie, ale nie uplne tmavocervene. Skor bledocervena farba.

katka2505
autor
3. nov 2020

@sulky
No to mám aj ja tak.Napr.ako keď mi už končí menzes,taký 4.-5.deň.Tak uvidím,či to nezosilnie.Len ja mám aj také mierne bolesti v podbrušku ako pri začínajúcom menzese.Pôvodne by som mala dostať o 3 dni,preto som teraz taká zmätená,či je to ešte čistenie alebo či mi začína menzes.Som 8.deň po zákroku

sulky
3. nov 2020

@katka2505 to je spinenie. Tiez som mala bolesti v podbrusku. Je to bezne. A prvy menzes sa nedostavil. Aj to je bezne. Zevraj nemusime dostat menzes aj 4-6 tyzdnov

katka2505
autor
3. nov 2020

@sulky
Veď práve preto som sa zľakla,či to nie je nejaký problém vzniknutý výberom polypu,napr.poranenie,zápal,že by som dostala menzes hneď týždeň po zákroku a ešte o 3 dni skôr

petkasaurus
3. nov 2020

@katka2505 dakujem katka. Mne hovorili, ze covid test netreba, nakolko je to 1 dnova chirurgia, samozrejme, ze som ale teraz bola.. Ja som tiez objednana rano na 7mu ze na zakrok, som rozmyslala, ci tam nemam byt uz 6:30, kym sa vypisu papiere, pojde sa na izbu a tak.. Snad to vsetko dobre dopadne..

petkasaurus
3. nov 2020

A hysteroskopia to je spojene aj s celkovou kyretazou, ci len odstránia polyp?

gaaaa
3. nov 2020

@petkasaurus Mne povedal primár na Sliači,že mi hned spravia aj kyret.

katka2505
autor
3. nov 2020

@petkasaurus
Aj mne spravili hneď obe.

vamajka
16. dec 2020

@katka2505 ahoj prosim ta po zakroku si dostala menzes v termine? Kolko ti trval? Vela si krvacala?

katka2505
autor
16. dec 2020

@vamajka
Ahoj,dostala som normálne v termíne,dokonca ešte o 3 dni skôr ako som mala mať.Trval mi asi 5 dní,prvé tri také klasické krvácanie,nič silné a potom ešte nejaké dva dni také špinenie

petkasaurus
16. dec 2020

@vamajka ahoj, ja som bola 24.11. a urobili mi k odstraneniu polypu aj setrnu kyretaz.. Dostala som menzes na 29DC, co je asi o 2 dni skor u mna neu obvykle.

sulky
17. dec 2020

@vamajka mne meskala asi 2 tyzdne, alebo uplne vynechala cyklus, uz si nepamatam. gynekolog povedal zeje to normlane, kedze stielka maternice je nezahojena este