Zvýšenie platov učiteľov o 10%

19. feb 2023

Ahojte,chcem sa opýtať hlavne učiteliek či ste už obdržali platobný dekrét zo zvýšením platu. Nakoľko ja áno a zvýšenie je 0,25% (rozumej 2,50eur) a absolútne nechápem tomuto prezentovaniu 10%. A akokoľvek pozerám aj v zákone ,nijak mi nevychádza tých 0,25%. Pravdupovediac,u nás asi 2 mali zvýšenie o 10% ,zvyšok pod.

onedaynick
19. feb 2023

my sme mali vsetci zvysenie.

rakywanda
19. feb 2023

Pozri tabuľku platových taríf, to isté musíš mať aj v dekréte. Triedu aj roky.

danielina30
19. feb 2023

Aj u nas vsetci 10 %

busybeelady
19. feb 2023

My už máme a tiež 10%.

anesim
19. feb 2023

Dekret este nedali, zvysenie ano

sella38
19. feb 2023

Su nove tabulky, musis mat od januara mzdu podla novych. Dekrety sme uz dostavali, vsetko sedi.

benit
19. feb 2023

U nas normalne 10%, aj dekret mame

kikushaa
19. feb 2023

Dekret si vyziadaj, musi ti sediet plat s novou tabulkou

ruzasipova
19. feb 2023

Vsetkym 10%, co sedi s novymi platovymi tabulkami.

carmenuska
19. feb 2023

To si si musela zle prepočítať.Každý má zvýšenie o 10%. Nové tabuľky nepustia. Tie si porovnaj s predchádzajúcim základom. Nepočítala si si ty náhodou triednictvo ,alebo niečo iné?

kika831
19. feb 2023

Mne povedali, ze je to podla odrobenych rokov. Tiez som dostala navysenie 4,5% co je uplny vysmech pri zarobku ktory mam. Takze tak.

autor
19. feb 2023

@rakywanda
@busybeelady
@carmenuska
@kika831
@sella38
@rakywanda ženy,tak tu je,ja som okrem tohto nič iné nedostala . Len nerozumiem tomu,naco sa všade dookola otalalo nejakých 10% .

kika831
19. feb 2023

Uplne vam rozumiem. Ked som dostala platovy dekret a videla ten priplatok, tak som nevedela ci mam plakat alebo sa smiat.

palicka
19. feb 2023

To zvýšenie platovej tarify sú odrobene roky, najprv to ide 0,25% za rok… v tabuľke to máš pekne uvedene. Zvýšenie platovej tarify je zvýšenie triedy, teda ten prvý riadok. Porovnaj si ho so starých dekrétom. Sedi to presne na 10%

autor
19. feb 2023

@palicka ďakujem,ajtak na smiech a celé zle odprezentovane navonok.

vevapeto
19. feb 2023

Čo znamená 5.platová trieda? Ukončená VŠ?
Inak tie platy na zaplakanie.

ruzasipova
19. feb 2023

Zvysila sa ti platova tarifa, pre 5. platovu triedu to mas 927€. Co by malo byt o 10% viac ako si mala zaklad predtym. Platova tarifa su odrobene roky. Ak ucis len rok, je to podla tabuliek spravne.

ruzasipova
19. feb 2023

@vevapeto Toto by aj mna zaujimalo.

vevapeto
19. feb 2023

@ruzasipova trochu som googlila, malo by to byt bez VŠ, samostatne pracujúci učiteľ v MŠ, vychovávateľ alebo majster na odbornej škole.

autor
19. feb 2023

@vevapeto
@ruzasipova ja som sa extra týmto nezaoberala,no to Vám poviem že to 10% určite nie je,veď mi prišla výplata väčšia o 2,50eur. Ako to môže byť o 10%? Nedáva mi to logiku,ale nevadí . V školstve to nikdy nebude nič len na zaplakanie. Mám 2 VS,jedna neoedagogicky smer druhá pedagogický. Ja už neviem čo ešte treba skončiť nato,aby človek zarobil v čistom aspoň tých 900eur. Veď kopec času ,peňazí a energie som do toho investovala. Za smiešne peniaze...

kikushaa
19. feb 2023

Tabulkovy plat si do decembra mala mat 842,5 + 2,5 teraz od januara 927 + 2,5 ak to nesedi ozvi sa, musia ist podla tabulky

carmenuska
19. feb 2023

Prosím ťa , zavolaj si mzdarke ,nech ti to vysvetlí! A nezachadzaj tu. Tých 2,50€ je za odrobene roky , na dekrét platovom to máš ako položku zvýšenie. Pozri si tej základ,čo máš tam zamazany ,platový tarifu a tá sa zvýšila o 10% oproti pôvodným!!! Pozri si starý dekrét a tento a prerataj.

carmenuska
19. feb 2023

Veď ti to všetko sedí. Si v 5. triede. A presne ako píše
@kikushaa .Mala si plat predtým 842+2,50 po starom. Teraz máš 927+. 2,50. Tých 2,50 sa ti nemení ,to je príplatok za roky odrobene. A presne ti to sedí oproti starému platu o 10% navýšenie. Ak máš VS pedagogickú ,nerozumiem prečo si v 5. triede.....To je blbosť. Jedine,že robíš asistentku učiteľa a nemáš adaptacne. Plat sa ti dá zvýšiť atestaciami a rokmi,triednictvom ,keď robíš koordinátora atď. A takisto,keď si urobíš inovačné.

milanemila
19. feb 2023

Mat 2 vysoke skoly ako pises a nevediet citat s porozumenim a pochopit clenenie a % navysenie svojej mzdy 🙈 dufam, ze neucis matiku.

carmenuska
19. feb 2023

@kika831 čítaj ,čo píšem. Ženy ,netrepte tu nezmysly ,naučte sa najprv čítať z dekrétu. Veď sa spýtajte z robote a nesiete paniku na nete.

kika831
19. feb 2023

@carmenuska konkretne ktore nezmysly tu trepem?

carmenuska
19. feb 2023

@kika831 Mne povedali, ze je to podla odrobenych rokov. Tiez som dostala navysenie 4,5% co je uplny vysmech pri zarobku ktory mam. Takze tak.

Každý dostal 10! Ak nie,choď reklamovať.

autor
19. feb 2023

@milanemila ale ty prosím ťa nerozumieš tomu,že môj plat bol rovnaký v decembri aj v januári len je vyšší o 2,50eur ? Azda ak mi príde navýšenie aké má byť tak sa nepýtam. Preto mi to nesedí. A takisto som bola v rovnakej platovej triede ako teraz. Opýtam sa jasné,lenže som to dostala v piatok poobede ,ešte som ani nemala čas si to prejsť a ísť na mzdové. Az po prázdninách.

carmenuska
19. feb 2023

Máš rovnaký základ na dekréte po starom,aj po novom? A čo vlastne v školstve robíš?