Životopis - červený diplom

26. sep 2023

Zeny, taka trápna otázka. Píšem si životopis a manžel má usmernil, že som neuviedla , že som promovala s červeným diplomom. Skutočne je toto informácia, ktorá zavazi u budúceho zamestnávateľa? Uvádza sa to?

7lenka11
26. sep 2023

Pokiaľ to nie je červený diplom z Harvardu alebo podobnej školy, tak isto nie. Mam červený diplom a nikoho to nikdy nezaujímalo.

janka_23
26. sep 2023

Niečo také by mi ani nenapadlo uvádzať. Môj brat aj ja som tiež skončila s červeným diplomom a nikdy som to do životopisu nepísala 🤷🏼‍♀️

macekovam
26. sep 2023

no ja by som to tam nepisala...

miminta
26. sep 2023

Nie nie, toto nie je dôležité pre zamestnávateľa ani to nikoho nezaujíma. Len prax ich zaujíma.
Ja ho tiež mam, ale nikdy som v praxi v živote nepocítila rozdiel medzi tým či ho mám alebo nie. Každého len prax a osobne vyžarovanie zaujíma.
To ako keby ste písali ze ste mali jednotky. Môžete to uviesť ale nie je to rozhodujúce skôr aby to nebrali ako vystatovanie sa. Ľudia si závidia aj nos medzi očami.

autor
26. sep 2023

Vďaka, som podobného názoru. Len ja sa praxou zatiaľ chváliť nemôžem, nestihla som žiadnu nadobudnúť.

angeli121212
26. sep 2023

Ahoj ja som to do životopisu neuvádzala, neprišlo mi, že by mi to nejak pomohlo skôr naopak.

anita6666
26. sep 2023

Pretože on nemá žiadny,tak sa chce na tebe "predviest". Samozrejme,že to nikoho nezaujíma.

hugger
26. sep 2023

Potrebuješ sa odlíšiť od skupiny povaľačov čo horkoťažko prešli vysokou školou. Na prvom mieste je prax alebo akékoľvek iné mimoškolské aktivity ktoré naznačia že vieš prevziať iniciatívu a zodpovednosť.

Ak nemáš prax môžeš uviesť že si skončila s červeným diplomom. V zahraničí sa v životopisoch bežne uvádza že študent skončil v top 10% absolventov.

tahomi
26. sep 2023

Ja mam tiez cerveny diplom, nikdy som to neuvadzala.

liusa82
26. sep 2023

tiež som skončila s červeným a nikam to nepíšem.Síce ja pracujem sama na seba ale prišlo by mi to také chválenkárske mať to uvedené na svojej stránke pri vzdelaní a výcvikoch ako napríklad reklamu alebo že som niečo viac a lepšie 🙂 ani som to nikde nikdy neuvádzala

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cookie29
26. sep 2023

Mozno do motivacneho listu, ale nejak vhodne, nech to neznie chvalenkarsky, ale do CV som si to v zivote nepisala. Aj ked zalezi od univerzity, ak mas nejaku narocnu univerzitu, tak mozno, ak nieco bezne, kde cerveny diplom nie je nic neobvykle, tak uz vobec nie

1andrea111
26. sep 2023

Tiež by som volila formuláciu že si bola v určitom percente najlepších. Môj syn keď si popri VŠ hľadal prácu vo svojom obore a to nemal žiadnu prax, tak mu veľmi pomohlo keď povedal že má prospechove štipendium, ktoré má 10 percent najlepších v škole. Hneď bol prijatý.

mandarinka555
26. sep 2023

Čo odpoveď...to červený diplom...Ja sa teraz s mojou blbou maturitou cítim ako nesvojprávna😝

tetapetra
26. sep 2023

On si myslí,že toto niekoho zaujíma?🤣
@1andrea111 myslíš, že toto zavážilo? Keď je šikovný dostane sa predať aj bez poukazovania na to. Brat má tiež červený a nikdy to nespomínal. Hoci vo firme ostali v šoku, že prečo to nespomenul 🤦🏻‍♀️len teraz nevieme,že kebyže to vedia, tak čo? Nevezmú ho?😉

lucik194
26. sep 2023

nikoho to nezaujima, praveze je to skor na príťaž, lebo ta hned zaskatulkuju, ze chces kvoli cervenemu diplomu viac peňazí

simca06022011
26. sep 2023

Je to mile, minimalne pre neho je to dolezite 🙂) ale teda nie, nepise sa to do zivotopisov.

patus_2
26. sep 2023

Nikdy nikoho nezaujímalo, že som končila s červeným diplomom. Dokonca mi na jednom pohovore povedali, že nechcú absolventov s červeným diplomom, že oni radšej priemerných študentov 🤷🤦😂

eeffka
26. sep 2023

Detto tiez mam a nikde neuvadzam, je to trapne

mamina7070
26. sep 2023

dolezitejsie je kolko rokov si zo skoly von a aku mas prax

zeldia
26. sep 2023

Chatgpt odpovedal takto:
Áno, je vhodné uviesť vo svojom životopise, že ste ukončili vysokoškolské štúdium s červeným diplomom, keďže to môže naznačovať výnimočné akademické výsledky. Tu je spôsob, ako by ste to mohli formulovať:

"Ukončila som vysokoškolské štúdium na [Názov vašej univerzity] s červeným diplomom v obore [Váš študijný odbor], čo potvrdzuje moje vynikajúce akademické výkony."

autor
26. sep 2023

@mandarinka555 :😀 ale prečo blbá 😀 ved je to super. Ja by som aj bola rada ak by napr deti išli cestou remeslá. Ak ich samozrejme niečo také bude baviť. Mňa hlavne mama videla ako cukrarku alebo niečo podobné. Mňa to ale vyslovene ťahalo na gymoel a VS.

autor
26. sep 2023

@zeldia o ďakujem za komentár. Ono je to také aj mne proti srsti , taka ta samochvala. No nemám veľmi čím iným sa.chvalit 😀

zeldia
26. sep 2023

Ale ma zaráža aké ste tu všetky “skromne” nebudem sa chváliť skôr to uškodí. No to určite. Jasne že v životopise uvediem pravdu a to čo ja chcem. Uškodiť to môže jedine že pohovor vedie zakomplexovaný blbec ktorý ma maturitu na štvorky. Vysokoškolákom s červeným diplomom je to jedno ale neurazí to. Tiež závisí o akú pozíciu sa uchádzas napr ak v školstve ja by som to tam dala. Životopis si upravujem podľa pozície o ktorú mám záujem.

nikiki29
26. sep 2023

A nerobil si srandu? 😁 inak si to neviem vysvetliť. Ja mám tiež červený… aj dva, ale v živote by som to nikde neuviedla. A ani to nikoho nezaujíma. Viac ich zaujímajú skúsenosti, ktoré po škole bolo ťažké nadobudnúť… ale to sa zlepší praxou. Tým sa potom môžeš chváliť 😊

raffaella
26. sep 2023

@zeldia čo píše AI však nie je písmo sväté a teda treba brať do úvahy, že aj ona robí chyby a nepíše vždy veci tak ako sú.
@autorka - uvádzať to mi príde zbytočné, iné sú výsledky či úlohy v pracovnej oblasti ktoré sú nad rámec bežnej pracovnej pozície, referencie na Linkedin a podobne. Ak ti chýba prax tak skôr vyzdnihni aktivity, ktoré mali vplyv na tvoje vzdelanie či development. Ale červený diplom zo slovenskej univerzity by som naozaj neuvadzala.

lindous
26. sep 2023

A ja napr. v CV mám, že som absolvovala s vyznamenaním 😅 ale teda posielala som ho na iné univerzity, stále vrámci akadémie, takže sa mi to tam hodilo… čiže ja by som povedala, že záleží, vyhla by som sa však slovnému spojeniu “červený diplom” a použila skôr to “s vyznamenaním”

rachab
26. sep 2023

Ja by som uviedla,ze som skoncila VS s vyznamenanim- pre zamestnavatela to moze byt signalom, ze si usilovna,dosledna, ucenliva, poctiva atd.. predsa len nie kazdy skonci VS s vynikajucimi vysledkami…ja si nemyslim,ze je to chvalenkarske,je to realita…

mandarinka555
26. sep 2023

To bol sarkazmus😝

olimuc
26. sep 2023

Skor to patri do motivacneho listu … takisto zalezi na tom, aky mas napr vek a o aku poziciu sa uchadzas… ak mas 30+ a iba cerveny diplom + 3 MD za sebou tak Ti je to na nic. Ak si prave skoncila VS tak by som to este zobrala pozitivne. Ja nemam cerveny diplom … ale ani nikdy nikoho nezaujmal ..