Vzťahy v práci

4. jún 2021

Nejako mi je tazko na dusi.Mala som velmi fajn pracu bola som tam len vyse roka, kolektiv klasicky babinec intrigy, patolizacstvo ako najnovsia som mala od riaditelky pocit, ze ma neprijala to, co bolo tolerovane inym mne nie nechcem zachadzat do detailov .....po zvazeni som sa rozhodla dat vypoved, lebo uz som citila stres, busenie srdca urcite veci uz boli sikana.Muz ma svojim sposobom nepodrzal vraj som precitlivela a vztahy a vedenie je vsade zle a taky stres ma denne🙂ale, ked som povedala, ze davam vypoved nic nepivedal

autor
4. jún 2021

Tak sa chcem spytat je to fakt bezne?donasat na druhych, robit zo seba pred sefom dobrych aj, ked realne sa neznasaju a maju medzi sebou milion konfliktov, ale hraju divadlo?Predtym som vela rokov pracovala na zivnost kvoli dietatu som chcela pracu od do a TPP, ale mam pocit, ze nie je nad to, ked clovek nema kolektiv, sefa nad sebou.ako to mate vy?musite casto prehltnut horku slinu?Mam pred 40 tkou nie som mlada zaba, aby niekto so mnou zametal.Naozaj su ludia ochotni za peniaze zapredat uctu, dobre mravy?mam pocit, ze nepatrim do tohto sveta a vsade vladne falos.Uistite ma, ze to bol len krok vedla a nemam klesat na duchu🙂)

zojkaaa
4. jún 2021

Bohuzial...k nam prisla jedna - znama sefky a uz to slo, podlost a zakeractvo, donasala este aj to, kolkokrat bol kto na wc...postupne ma to znechucovalo rano vstat a ic tam kazdym dnom viac a viac, ale najhorsie je, ze je to pomaly vsade tak....mna to tolko trapilo, tolko noci som nad tym rozmxslala...bud si vytvoris bublinu okolo seba alebo odides

jankaovecka
4. jún 2021

Neklesaj na duchu! Som na tom velmi cerstvo a podobne. Podraz neskutocny a podlost asi len kvoli moci...😠 karma zdarma sa hovori a verim tomu.

kiwi3
4. jún 2021

ked si to tak citila, tak si urcite spravila dobre, zdravie mas len jedno. a nie, nie je to tak vsade, aj ked taka praca sa hlada tazsie, pretoze mat moc a ovladat ludi maju zaujem vacsinou rozni nevyzreti jedinci a/alebo psychopati. normalny clovek je rad, ze ma pokoj na dusi a zivot si zariadi inak ako honbou za peniazmi.

zojkaaa
4. jún 2021

@kiwi3 uplne suhlasim az nato ze hlavne vo vacsich firmach je takxchto uboziakov vela co nicia zivoty druhxm 😔

kiwi3
4. jún 2021

este by som dodala, ze je dost dolezite, aky je sef, ktory je priamo nad tebou. ci si vie zastat "svojho" zamestnanca pred vedenim. vedenie je vacsinou take, ako som uz popisovala. mozno je par svetlych vynimiek. a este, samozrejme, aki su kolegovia, co su na rovnakej urovni ako ty. ak su uplne naprd ti, tak treba utekat, cim rychlejsie, tym lepsie.

kaktus87
4. jún 2021

Spravila si dobre, ked uz to zacinalo mat vplyv na tvoje zdravie. Zial mam rovnaku skusenost, asi je to vsade rovnake v zenskych a zmiesanych kolektivoch. Mne sa dobre pracovalo v muzskych kolektivoch, sice ti chlapi tam tiez mali aj zle vztahy, ale islo to mimo mna.

ivanizna
4. jún 2021

Škoda, že ťa muž nepodporil, ale máš podporu nás všetkých! 😊 Myslím, že máš guráž a dobre si spravila, veľa ľudí sa takto trápi aj roky alebo jednoducho cítia, že nemajú na výber. U nás vo firme boli stále nejaké problémy, no teraz máme novú manažérku a ešte len nedávno som sa vrátila po materskej a, bohužiaľ, musím riešiť strašné podlosti, faloš a zákeráctvo... 😞 nechutné a až nepochopiteľné, čo všetko niektorí ľudia dokážu, akí sú arogantní a ako ďaleko vedia zájsť. Držím ti palce, verím, že živnosť bude pre teba lepšou voľbou, a hlavne budeš mať pokoj na duši

deti95060810
4. jún 2021

samozrejme že som zažila....stačí jedna intrigánka a rozbitý je celý kolektív...😉

kkovacovak
4. jún 2021

Bohužiaľ je to asi bežné. Tiež sme boli super kolektív nikto s nikým nemal problém a zrazu začala jedna kolegyňa, do ktorej by to každý najmenej, povedal intrigovať a ohovárať druhých. Taká slušná, okuliarky, rodina, deti a zrazu sa starala do všetkých a do všetkého. Donášala šéfke, klamala a zničila všetky vzťahy. Potom otehotnela tak sa všetci tešili že vypadne. Dúfam že si spraví pre naše dobro rovno ďalšie dieťa a dapokoj krava jedna 😄

iiiiiiiiiiiiiii
4. jún 2021

Určite nevládne všade samá faloš. Ja mám skvelú prácu (momentálne síce na MD), úplne najlepších kolegov, ktorí nemajú problém pomôcť, určite nedonášajú a neintrigujú. Manažér tiež úplne zlatý človek, ktorý vždy dokáže vyjsť v ústrety. Platovo by som mohla byť na tom aj lepšie v iných firmách na rovnakej pozícii, ale presne kvôli kolektívu by som nemenila ani za nič na svete 🙂 ale musím teda ešte podotknúť, že ten kolektív je takmer čisto mužský. Tak neviem, či len my ženy si musíme v práci robiť zo života peklo...

podmostom
4. jún 2021

My sme zase skoro čisto babsky kolektív a dobrý, to strašne závisí kde sa dostaneš, je to dosť o náhode. A to tam máme aj mladuckych, aj matky ako som ja - 40,aj staršie a vychádzame spolu. Ta atmosféra v práci je naozaj veľmi dôležitá.

savanna
4. jún 2021

Naozaj je to o stasti, zazila som aj perfektne, korektne vztahy so zenami - kolegynami, kde sme si vedeli maximalne vyjst v ustrety a kamaratstva trvaju az doteraz....potom hnusne, zakerne tahy od sefa muza, ale aj klasicky zensky kolektiv plny intrig, ohovarania, ze niekedy som si pripadala horsie ako na zakladnej skole...neda sa to nijako vopred odhadnut, naozaj len mat stastie na kolektiv a ked su tie vztahy velmi zle, uvazovat o vypovedi je uplne na mieste.

number19
5. jún 2021

Ja som zazila v robote vsetky mozne modely kolektivov a sefov.
Je potrebne odhadnut do kedy sa ti vyplati chore prostredie vydrzat (prax v tej firme, financa potreba...) a kedy je toho uz vela. Ak si citila, ze ti to prerasta cez hlavu, tak si urobila dobre ze si odisla. Nepotrebujes si nabalit nejake zdravotne problemy.

autor
5. jún 2021

@number19 dakujem za Vase skusenosti.Je to skolstvo som ucitelka prveho stupna.Skor ma boli sklamanie ako som si to zidealizovala zeny, rovnaka tuzba deti nieco naucit, dobry pracovny cas za detmi mi bude luto ani neviem ci sa vobec usilovat reagovat na ine ponuky do skoly, alebo to rovno zabalit.Neviem od pedadogov by som cakala vyspelejsie spravanie hold aj toto bola skusenost🙂niekto pisal, ze v muzskom kolektive sa mu lepsie pracuje tiez mam taku skusenost.Asi by som mala popracovat na hrosej kozi pokusala som si spravit bublinu, ze ma budu zaujimat iba deti a moja praca, ale...a najsmiesnejsie je, ze vlastne u nas ani nie je postup, lepsia vyplata a aj tak je tu patolizacstvo, intrigy kto co robil, nerobil, ja by som to spravila takto...preco ona moze naozaj ako deti na ihrisku
Len ma prepadol pocit lutosti ci som spravila dobre ci to nebol unahleny krok, ale nepojdem proti sebe dakujem!!!

katkati
5. jún 2021

Som rada za túto tému, že nie som v tom sama.

number19
5. jún 2021

Mozem sa spytat, kolko si v tej praci vydrzala?
Ja som mala v robote velmi tazku situaciu, niekolko mesiacov to nebolo lahke, ale nakoniec sa to vyvinulo dobre, takze som zostala. Mala som za sebou strasnu podporu mojich kolegov a sefa. (Za mojim problemom stala ista slecna s osobnymi problemami).

number19
5. jún 2021

Len pre upresnenie, slecna ma uz dnes dobre cez 50 a nikto nechape ako sa dostala k pozicii na ktorej este doteraz je...

zojkaaa
5. jún 2021

@number19 taki su vsade ze nik nevie kto ich tam drzi alebo preco...bud nieco vedia o niecom alebo si znami niekoho a preto tam tolerovani, taki su topka na stupnici top najhorsi kolega 🙈

katkati
5. jún 2021

Keby ti známi šéfov mali aspoň trochu pokory v sebe a vážili si prácu a pozitívnu podporu šéfa. Ale v mojom prípade, povýšeneckosť a vedomie si toho, že sa jej nemôže nič stať.

felicita027
5. jún 2021

Ja v terajšej práci mám super kolektív ale v minulosti som tiež kvôli jednému odišla po pár mesiacoch jednoducho mi to zato nestálo ničiť si vlastné zdravie a psychiku kvôli zakomplexovaným ľudom.

autor
5. jún 2021

@number19 rok aj pol

brigelka
5. jún 2021

Ahoj,dobre si urobila, že si odišla. Ak si sa tam necítila dobre. Teraz učiteľky hľadajú,tak si isto nájdeš lepšiu prácu. Ja mám v práci super kolektív,aj keď sa nájde niekto komplikovanejší ale nikdy to nebol extrém. Raz prišla jedna nová a nesadli sme si. Tiež som mala na mále, že odíde buď ona alebo ja, ale potom ona odišla. Ďalšia čo prišla je super. Tak ja nie som v školstve, ale v zahraničnej firme. Keby mi niečo ničilo nervy, tiež by som hľadala niečo iné.

number19
5. jún 2021

Po roku a pol si nic nevycitaj. To je dlha skusacka. Nevzdala si to, ale si sa rozhodla odist. Vobec si nic nevycitaj...niekedy to proste nejde...Najdes nieco lepsie. Drzim paste.

weru3ka
5. jún 2021

Tiez mam taku skusenost teraz robim v muzskom kolektive a taky super kolektiv som nezazila, naozaj chlapi nic neriesia a aj ked cosi maju medzi sebou poslu sa kade lepsie a na druhy den sa normalne bavia to len mi zeny tusim vsetko moc rozoberame a ohovarame..mne to vyhovuje zatial su ku mne mily😄

kassandra25
5. jún 2021

Ano, je to normalne a je to uplne vsade tak. Ludia sa v robotach nudia v stereotype, tak aspon nech tie zakernosti maju.

autor
5. jún 2021

@number19 tiez to tak beriem len som chvilu zapochybovala ci nie som padavka a nemala som zatnut zuby.Dakujem!

elementissa
5. jún 2021

Cisto zensky kolektiv je smrt, a muzmi sa pracuje ovela pohodovejsie, vlastna skusenost

number19
5. jún 2021

Ja si myslim, ze nie si padavka. Keby bola moznost preradenia na iny odbor (iny kolektiv, v ramci vacsej firmy), tak dajme tomu ze este vydrzat. Ale ako ucitelka v ramci skoly, tam nie je sanca... 1,5 roka si dost zabojovala. Otras sa a chod dalej.

number19
5. jún 2021

@zojkaaa Absolutne moja skusenost. Ja velmi protezovanych nemusim, vzdy je to problem.