Vysoká škola popri zamestnaní

petulka2021
23. aug 2020

Baby je reálne robiť vysokú školu popri osmičkám? Ranné služby len?

1xenia1
23. aug 2020

Externé štúdium určite. Niektoré to dali aj na materskej s dieťaťom. Ale prezenčné štúdium pochybujem nakoľko v škole treba byť zväčša od pondelka do štvrtka a niekedy od rána do večera. Záleží od toho čo chceš študovať.

evamea
23. aug 2020

Veľa žien urobilo školu aj pri 24/7 s novorodencom. Pri ranných na 8hod bez problémov.

ukulela
23. aug 2020

Denné štúdium Asi nie. Ale externé v pohode.

evamea
23. aug 2020

Len doplním, mala som na mysli taktiež externé štúdium. 🙂

n_i_ka
23. aug 2020

Ja chodím externe do školy popri robote a v pohode sa to dá 🙂

petulka2021
autor
23. aug 2020

Externe štúdium som mala na mysli

charlotte911
23. aug 2020

@petulka2021 študujem externe, robím osmičky 3zmeny-zdr.sestra, mám rodinu, deti, domácnosť, dá sa to, nemusíš mať A, my máme heslo,,hlavne prejsť"

catalin
23. aug 2020

Aj ja som teraz ukoncila bakalara a pokracujem dalej.ak mas podporu rodiny a pochopenie tak sa to da.

agata1376
23. aug 2020

Aj ja študujem externe ale školu máme každý piatok od rána celý deň, takže to chcelo aj podporu a hlavne súhlas zamestnávateľa, nie len rodiny. Záleží aj, o akú školu ide. Ja chodím na technickú, je veľmi náročná hlavne na matiku, musela som začať chodiť aj na doučovanie čo chce tiež veľa času, čiže počas semestra môžem na svoje záľuby a voľné víkendy zabudnúť.

petulka2021
autor
23. aug 2020

Ošetrovateľstvo mám v pláne študovať

petulka2021
autor
23. aug 2020

@charlotte911 , ahoj a smiem sa spýtať ty študuješ ošetrovateľstvo ?

sonnenshein
23. aug 2020

Ano, pri praci na plny uvazok a dvoch malych detoch. Vdaka Bohu som mala pomoc rodiny a deti boli uzasne, naucene ze si kreslia kym sa mama uci.

silvicka247
23. aug 2020

@petulka2021 Ahoj ano ja tak studujem - teraz ide stvrty rok a okrem toho som teraz tehu takze bc uz idem robit s malym 😊

charlotte911
23. aug 2020
petulka2021
autor
23. aug 2020

@charlotte911 a v ktorom meste ? ☺️

charlotte911
23. aug 2020

@petulka2021 sv.Alzbety Bratislava, d.p.Partizánske

luulinkaa
23. aug 2020

Záleží aj, či rozumieš, rsp máš nejaký prehľad k tomu co ideš študovať, a na akej škole.

mirkava
23. aug 2020

@petulka2021 ano ja som tak vystudovala....

vikusjk
23. aug 2020

@petulka2021 jasné, externe študuje mnoho ľudí a ver, že všetci pracujú ;) ja som mala školu sobotami, niekedy skúška cez týždeň, ale výnimočne a to sa dalo vždy dohodnúť.

kika86
23. aug 2020

@petulka2021 studovala som VS popri zamestnani. 8-10 hod. v praci, male dieta chodiace do skolky, byvali sme sami. Bolo to sialene ale zvladli sme to. Ak sa chce, tak sa da🙂 drzim palce

petulka2021
autor
23. aug 2020

Ďakujem za odpovede ❤️

charlotte911
24. aug 2020

@petulka2021 a ešte podotknem, že ked chceš študovať ošetrovateľstvo, podmienka je byť zamestnaná v zdravotníctve - prakticka sestra, dipl. sestra, sestra, ak niesi sestra, mala by si si urobiť 2 roky externe SZS, alebo 3roky denne dipl. sestra a tak isť na výšku s tým, že musíš pracovať v tom obore, zatiaľ som nepočula o zmenách, žeby mohli nastúpiť z akejkoľvek strednej školy na oše. aspoň Alžbeta to nemala, no neviem, nespomenula si akú máš školu

mogaa
24. aug 2020

@petulka2021 ono hodne záleží od danej školy, pretože niekde sú prednášky alebo skúšky aj počas piatkov a zamestnávateľ ti nemusí dávať dovolenky

petulka2021
autor
24. aug 2020

@charlotte911 ,nie na každej škole vyžadujú pracovať v zdravotníckom zariadení. 🙂

A ja mám zdravotnú školu -praktická sestra

vilaamalka907
25. aug 2020

@petulka2021 ano dá sa to aj popri 8mickach aj popri 12tkach aj s dochadzanim do školy 100km

ibrunova
25. aug 2020

U nás napríklad v poslednom ročníku zmenili vy externom systém, žiadne soboty a piatky poobede, ako bolo predtým, ale skúšky a prednášky hocikedy cez týždeň a počas pracovnej doby, takže bolo to dosť náročné, vyčerpala som si vtedy za polroka celú dovolenku.

kvetinka75
25. aug 2020

Zisti podmienky priamo na skole. V Nr sa napr. Studuje v blokoch. To znamena ze budes 2-3 tyzdne v kuse mat skolu a prax. Od rana do vecera. Aj ked je to externe. Musis mat na to dovolenku. A to asi 3x za semester. Takze potrebujes minimalne 6 tyzdnov dovolenky. Ja idem teraz na prakticku sestru. Externe. Ale tiez potrebujem dovolenku na studium. Stve ma to ze nue su lepsie podmienky. Nie kazdy matu moznost mat tolko volna. Pre mna je teraz osetrovatelstvonemozne.

charlotte911
25. aug 2020

@petulka2021 tak potom ok 😉

charlotte911
25. aug 2020

@ibrunova presne ,aj my to tak máme, kedykoľvek v týždni buď doobeda alebo poobede, aj k večeru

janaochi
25. aug 2020

@petulka2021 ja mám vyštudované externe ošetrovateľstvo. Tento rok by som mala mať rigorózne konanie, ak korona nezavelí inak. Ošetrovateľstvo som mala 5 a pol roka, čiže 11 semestrov a bolo to dosť náročné na manažovanie času, keďže prednášky sme mávali nielen v piatky a soboty, ale niekedy aj cez týždeň a takisto aj skúšky a často sa menili termíny prednášok a skúšok za chodu. Medzitým povinná prax. Ale zvládnuť sa to dá, len zabudni na 5 rokov na voľný čas a víkendy. Ja som teda bola poctivý študent, nešla som tam štýlom ,,len nech prejdem,, ako tu bolo spomenuté. Chcela som, aby mi škola niečo dala a aby som mala niečo v hlave. Ale samozrejme je každého vec, čo je jeho prioritou, či len písať titul pred menom alebo aj niečo ponúknuť v praxi. A ono to v tej praxi sakra vidno ako kto študoval. Hoci si niekto myslí, že nie. 😀 Tak držím palce nech sa darí. 🙂