Vyhodili ma z práce (PN)

28. apr 2023

Ahojte
V pondelok som podpísala zmluvu s jednou firmou a dnes som bola vybaviť od lekárky papier na práce schopnosť.
Ide o fyzickú prácu a lekárka ma prezrela od hlavy po päty, pýtala sa či mám bolesti chrbtice, tak som jej povedala pravdu (mám, často bolesť hlavy, závrate z toho). Povedala, že musím ísť na rtg, neurológiu a rehabilitáciu keďže mám s ňou problém. Papier mi nepodpísala a dala PN. Podpíše až keď budem OK.
Volala som do firmy kde mi povedali, že zbytočne idem na PN, som výhodná.
Chcem sa spýtať, ak som PN musím ísť na úrad práce?

rachel36a
28. apr 2023

Na urad prace sa zaevidujes az po ukonceni PN

mamina7070
28. apr 2023

na UP az po PN len je otazka ci bude platena😉 a ty nie si vyhodena ty si nesplnila zdravotnu sposobilost tebe najskor prac pomer ani nevznikol
a si neseriozna a velmi 😉

tanyan
28. apr 2023

Začiatok pracovného pomeru bol tiež v pondelok?

martinkatinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinkatinka
28. apr 2023

Odkedy mala byt aktivna pracovna zmluva?

euka210
28. apr 2023

Tak to som este nevidela, aby zmluva bola skor, ako potvrdenie od dr. Vzdy sa podpisuje az po doneseni zakladnych papierov co chcu.
Naco ides na fyzicku pracu, ked Ta boli chrbat. A ked tam chces ist robit, tak mas povedat, ze si ok.

iv007
28. apr 2023

Pises nekompletne informacie, ak si nic neodrobila, mohli ti zrusit prihlasenie na SP a teda nebudes mat platenu PNku..

caroline_
28. apr 2023

@euka210 ja som pracovala vo výrobe, kde v den nástupu bola aj zdravotná prehliadka, ktorej výsledky prišli az o týždeň, takže ľudia co ak tak nemali čo takú prácu robiť, ju týždeň robili

autor
28. apr 2023

V piatok som podpísala zmluvu a v pondelok začala robiť s tým, že najneskôr dnes mám vyriešiť lekára. Tento týždeň som bola v práci a dnes som išla za lekárkou

autor
28. apr 2023

Teda v piatok som podpísala papier ale začal platiť od pondelka

autor
28. apr 2023

Od pondelka som i nastúpila a odpracovala tento týždeň s tým, že dnes som mala vybaviť lekára a v utorok priniesť potvrdenie

mamina7070
28. apr 2023

autorka a preco si ram nastupila ked mas take bolesti chrbtice? predtym si vola na UP?

autor
28. apr 2023

@mamina7070 skôr mám závrate a bolesť hlavy. Ten chrbát ak sa viac namáham tak cítim, ale nič neznesiteľné. To mi až lekárka povedala, že ja si síce chrbát nemusím až tak cítiť ale všetko sa mi odvíja od toho

mamina7070
28. apr 2023

a predtym si co robila ? lebo to co popisujes je take no divne vobec nie na akutnu PN a zdravotnu nesposobilost

rachel36a
28. apr 2023

Dnes ma problémy s chrbticou polovica obyvatelstva...a pracuju...

veronikaszabova
28. apr 2023

@mamina7070 skorej to vyzera ako ucelove zamestnanie kvoli platenej PN

floki1994
28. apr 2023

"Radosť" byť zamestnávateľom v takejto situácii 🙈🤔

autor
28. apr 2023

Joj ženy vy ste úžasné, človek ani problém nemôže mať 😁 som rada, že vy ste top 😁

autor
28. apr 2023

Asi Vám vadí, že som Pn ale tak smola no😁

melanta
28. apr 2023

Nikomu z nás nevadí, že si PN. Len tu ženy píšu, že ak máš problémy, kvôli ktorým si sa nechala vypísať na PN, tak bolo neseriózne nastúpiť do nového zamestnania. To je pravda či sa ti to páči alebo nie.

katarinka89
28. apr 2023

@melanta
Bolo by lepšie keby sa sama vyjadrila, že cu sa naozaj dala účelovo vypísať......to len ženy vydedukovali....

katarinka89
28. apr 2023

Tak ako to vlastne bolo- ? Bol to nápad lekárky alebo si sa dala teda účelovo vypísať? Nemám rada také tie unáhlené závery.....ako tu pisu

melanta
28. apr 2023

@katarinka89 nemusela sa dať vypísať účelovo. Neseriózne je aj to, ak nastúpila do práce napriek tomu, že ma zdravotné problémy, kvôli ktorým jej lekárka papier do práce nepotvrdí.

mamina7070
28. apr 2023

nam nema vo vadit ak nevadi tebe ze budes mat minimalnu PN (ak vobec) a budes mat zlu povest medzi zamestnavatelmi u vas v regione tak nam je to jedno
zamestnavatel ti pracovny pomer ukoncil papiere davas na socialnu poistovnu (priprav sa na potencionalne kontroly )

@katarinka89 ved citaj prisla na zdravotnu prehliadku pri nastupe do zamestnania kde povedala ze ma bolesti atd

iv007
28. apr 2023

Zeny ja robim v personalistke a je slovensky narodny sport "dat sa vypisat" po par dnoch v robote.Najlepsi su ti co poberu pracovne oblecenie, obuv, firma ho zaskoli a oni sa uz neukazu len poslu PN.Ale je to aj chyba mnohych lekarov co benevolente vypisuju tieto PNky. Netvrdim ze je to tento pripad..

darkswan
28. apr 2023

Neskutocne…zrazu zdravotne problemy po par dnoch v praci, ziadna spekulacia urcite🤦‍♀️raz sa to autorke vypomsti, referencie sa siria rychlo

martinkatinka
28. apr 2023

Nevadi nam, ze si na pn. Moze to vadit zamestnavatelovi, ktory ti ma platit prvych 10 dni. A moze to vadit aj SP, ktora ti ma dalej vyplacat pn.

mladena
28. apr 2023

v skúšobnej dobe môžu ihneď skončiť pomer tak ja by som to nevnímala hneď účelovo

euka210
28. apr 2023

@mladena no ved to, ze v skusobnej dobe moze skoncit z dna na den...neviem ci sa v skusobnej dobe vztahuje ochranna lehota

reisi
28. apr 2023

@iv007 ja toto tiez zazivam ako na beziacom pase.