V práci nechcem hovoriť o tehotenstve

19. jún 2024

Ahojte, ešte je predčasné oznamovať tehotenstvo, ale v práci sa stále ponúka nejaké víno alebo alkohol, normálne v priebehu dňa, aj 2x týždenne (ide o prácu v kancelárii, iniciuje to stále kolega, ale na tom nezáleží), plus máme ísť o dva týždne aj na teambuilding, kde sa tiež bude určite piť... Je mi to nepríjemné, keď odmietnem alkohol tak hneď, že či som tehotná, skrátka ma unavujú také reči, mám kolegov rada, ale necítim potrebu im vešať na nos moje súkromné veci a ešte vôbec nie, keď nie je ukončený 3 mes. tehotenstva... Boli ste v podobnej situácii? Ako ste reagovali keď vás silou mocou núkali? Poviem, že nechcem a už sa to rieši, je to únavné.... Ja si neviem predstaviť, že by som bola takáto otravná voči niekomu, kto povie, že nechce piť... Nehovoriac o tom, že ani predtým som nepila v práci, lebo je to skrátka nevhodné, maximálne keď mal niekto narodeniny... Teraz premýšľam, či vôbec na ten teambuilding ísť, ide len o aktivity cez deň, turistika, športové hry, ja mám túry v prírode rada, tak by som šla, ale piť určite nie...

andrea2323
19. jún 2024

Buď to nekomentuj, nemusíš im nič vysvetlovať alebo im povedz, že napr berieš lieky 🙂

sisa_s
19. jún 2024

Zamestnavatel vam toleruje v praci alkohol? Zaujimave...k tomu teambuildingu, zvaz si, ake aktivity tam budu, ci neohrozis seba a babo (sporty, kde hrozi uder do brucha atd)...a vyhovorit sa vies tak, ze mas zapal v zube/moc.ciest, beries atb a pit nemozes

januska12323
19. jún 2024

Neviem si predstaviť v akej práci sa bežne toleruje alkohol. To nadriadenému nevadí?

andrea2323
19. jún 2024

@sisa_s
@januska12323 baby to by ste sa čudovali, ešte pred výškou som mala absolventskú brigádu na štátnej inštitúcii a pekne v piatok poobede už koňačik si nalievali 🙈

muchotrafka298
19. jún 2024

Pit nemusis, proste povies, ze uzivas lieky. Ake do toho nikoho nic. Ked budes mat tehotensku knizku, aj tak budes musiet tehotenstvo zamestnavatelovi oznamit.
Ucast na teambuildingu zvaz, ak su tam nejake sportove aktivity, tak opatrne, aby sa Ti nahodou nieco nestalo.

autor
19. jún 2024

O tom alkohole mi ani nehovorte baby, lebo sama to neznášam... asi pred pol rokom sme sa presúvali medzi kanceláriami a teraz zrovna sedím v kancli s inými kolegami, kde jeden má zjavne problém s alkoholom, ale ďalšia kolegyňa to nerieši, tá si naleje s ním a potom cítia potrebu už všetkých núkať, ostatní vyzerajú, že im to asi príde normálne alebo ja neviem.... Nie je to, že sa opijú, to nie, ale skrátka za pohárik si dajú cez deň.... Ale späť k mojej otázke - ak ste takéto zažili niekto v okolí, proste na čo ste sa vyhovárali a tak... Mám pocit, že mojim kolegom ani o tehotenstve povedať nechcem, nie sú zlí, len zrovna tí spomínaní dvaja su strašne zvedaví, všetko riešia, pýtajú sa...ja som introvert a nerada všetko hovorím každému

autor
19. jún 2024

@januska12323 nadradený sedí inde, asi o tom ani nevie, hoci myslím, že tuší.. ja nie som z tých, ktoré "bonzujú", kolegovia zase robia, majú výkon, len mne to strašne vadí to núkanie....

januska12323
19. jún 2024

@andrea2323 tak ale v piatok poobede chvíľu pred koncom pracovnej doby ešte prižmúrim oko ale bežne cez deň?
Autorka nič by som nevymýšlala nechcem, snažím sa žiť zdravo, majte ma radi.

sisa_s
19. jún 2024

Zle ti nebyva? Staci, ze na tb spomenies, ze nepijes/nieco specialne jest nechces/nejakej aktivity sa nezucastnis a uz budu mat reci podla mna...ked su taki zvedavi

autor
19. jún 2024

To s liekmi ma napadlo, ale verte, či nie na 100% pôjdu otázky na mňa, že aké lieky beriem a tak, tá zvedavosť u niektorých kolegov ma skrátka vytáča... premýšľam, že na ten teambuilding nepôjdem, alebo ak náhodou by som šla len kuk na hodinku dve, tak budem pri iných kolegoch z inej kancelárie určite

lia2929
19. jún 2024

Jasne nic im nehovor🙂 ja som nemala do 6.mesiaca brucho a presne mi vysla zmluca na dobu neurcitu tpp krasna materska🙂 cakaj kym sa da a krasne tehotenstvo prajwm♥️

autor
19. jún 2024

@sisa_s zatiaľ nie, zatiaľ som ok, len kávu som prestala piť a už okolo toho bolo otázok, je to nepríjemné pre mňa... Reči určite budú mať, no 2 sú takí kolegovia z 10-tich, ostatní sú ok, ale stavím sa ako to budú rozoberať s každým, iste už aj to, že kávu nepijem a odmietla som si na meniny kolegyne dať šampanské riešili 🙈

sissy27
19. jún 2024

to čo je za robotu, že sa tam bežne počas dňa ponúka alkohol?? toto si viem predstaviť akurát tak niekde v bare...
A vôbec by som nikomu nič nevysvetľovala, proste nechcem. Či doteraz si pila s nimi, tak zrazu to bude divné?

0silvia0
19. jún 2024

keď potrebuješ výhovorky, tak povedz, že v takomto teple alkohol rozhodne piť nebudeš, vyjdeš z budovy a bude ti na tom slnku treštiť hlava. Keď chceš byť trápnovtipná, tak povedz, že včera bol sex a možno si tehotna.
Ja osobne by som nič nevysvetľovala, povedala by som, že nenúkajte ma, v práci nechcem piť, bodka.

sissy27
19. jún 2024

@0silvia0 ma pobavilo, že "v práci nechcem piť" - na každom aspoň polonormálnom pracovisku je to vyslovene zakázané 😀 a aspoň polonormálnych ľudí ani nenapadne piť v práci.

basulaak
19. jún 2024

Povedz ze mas histaminovu intoleranciu a ci si niekto z kolegov vezme na svedomie ked opuchnes a vyhadzes sa cela po tele. Ze nie, a hotovo. (Ak teda chces mat aspon fejkovy dovod).

0silvia0
19. jún 2024

@sissy27 vyjadrovala som sa k tomuto konkrétnemu prípadu, ja nejdem riešiť, prečo oni pijú ani prečo ju núkajú. Nejdem riešiť ostatné pracoviská, ani pravidlá BOZP a legislatívne predpisy, snažila som sa len poradiť autorke.

autor
19. jún 2024

@lia2929 ďakujem ❤️
@sissy27 práveže nepila som vôbec predtým, len asi dvakrát keď mal niekto z kolegov narodeniny a doniesol koláč a trochu šampusu rozlial, tak som si dala... predtým sme mávali aj viac home office, teraz sme v kancli, tak sa to asi prejavilo, predtým sa neriešilo keď som povedala, že nechcem, teraz mám pocit, že to začínajú riešiť, lebo su zvedaví a všimli si zjavne, že nepijem kávu, hoci vždy poviem, že už som mala doma... Normálne sa ma na rovinu pýtajú, či som tehotná, je to maximálne nepríjemné keď vidia, že im o tom hovoriť nechcem, vedúcemu to potom oznámim, ale kolegom to vravieť ani nechcem zatiaľ, hoci isto si domyslaju.... najradšej by som sa dala preradiť späť do inej kancelarie, ale nebudem vymýšľať....

missviolet
19. jún 2024

Alkohol ma brutalne vela kalorii, takze napr vyhovorka je, ze si strazis postavu, este hlavne takto na leto 🙂

tykat
19. jún 2024

Ak sa chces vyhovorit povedz ze ti zistili zvysene pecenove testy tak sa musis alkoholu vyhybat.
Ale neda mi, pred tehotenstvom si v praci normalne popijala cez prac.dobu?

simca06022011
19. jún 2024

nepride mi unavne ani divne povedat v praci, ze dakujem, v praci sa nepije ;) nemam chut a pod. A narazky ignorovat, blbe reci su furt a vsade.

titla
19. jún 2024

Mam alergiu, beriem antihistaminika, nechcem kombinovat s alkoholom.

tykat
19. jún 2024

Tak im povedz ze nech sa nepytaju lebo ti je to neprijemne, ak by ste sa snazili a nedarilo sa, pripadne boli nejake problemy tak sa ta to dotkne a ak by si aj bola tehotna tak im to vcas oznamis. Nech to respektuju.

Inak ja som pred 30 rokmi v uplne prvej praci tiez nepila, mne to proste nechuti. A boli tam taki co sa vzdy neprijemne vypytovali, po case som rovno hovorila "mna nenalievaj, som tehotna"... tak si na to zvykli, ze ked som po 3 rokoch otehotnela nikoho to ani nenapadlo a cumeli ked som to v 4mesiaci oznamila 😁

autor
19. jún 2024

@tykat nie, nikdy som nepila v práci, max 2-3x keď mal niekto narodeniny a cez obed sme si s ním štrngli, ale nič tvrdé, to bol kúsok prosecca, inak som vždy odmietla, hoci toto vnímam v práci posledného polroka ako sedím v kancli s inými kolegami, a tu vždy odmietam aj predtým ako som tehotná nebola... Len teraz začali byť zvedaví, zrejme zato, že aj tú kávu som prestala piť tak asi cítia potrebu o všetkom vedieť alebo ja neviem... Ja viem, že nie je v práci normálne piť, mne už ten kúsok prosecca zvykol vadiť,lebo ja si dám glg a cítim sa opitá, už to mi bolo zle na sústredenie sa v práci a teraz rozmýšľam, že vlastne ani predtým som nikdy pohár nedopila a už vtedy si ma raz doberali, že prečo som nedopila, len si odpila....
Choré toto v práci riešiť, viem....

kitycat
19. jún 2024

V praci nepijem. Bodka.

nadush
19. jún 2024

Proste povedz, že nepiješ. Na Slovensku bežné pozerať sa cez prsty na niekoho, kto nepije, nech má na to akýkoľvek dôvod 🙄
Ak sa chceš “vyhovárať”, tak povedz, že ti vrámci preventivky vyšli zlé pečeňové testy 🤷🏼‍♀️

jomarch
19. jún 2024

bola som v rovnakej situacii, vo februari este zabral "suchy februar" ale neskor uz nepomohlo ani ingorovanie tych ich otazok. uz som nemala silu byt ani slusna na nich 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️😂😂 povedz proste ze nechces a hotovo. ak by sa ma 15x po sebe uz niekto spytal ze ci sa nedam a preco si nedam, tak by som odpovedala uz stylom, ze ci sme sa prisli bavit o tom ze preco nechcem alkohol alebo sme si prisli uzit teambuilding. nieco v takom duchu.

oskvarka
19. jún 2024

ja nepijem nikdy riesili dlho ale uz prestali :D a tehotna som casto pocuvala kedze mam 4 deti :D...ja ignorujem no ale niesom moc tymova co sa tyka sukromia .. pracovne v pohode som za spolupracu nech sa veci hybu spravnym smerom ale tam to konci.. :D

evcagabi
19. jún 2024

Dones si bezkofeinovu kavu v doze od kofeinovej a rob si tu 😅 na teambuilding nechod, a alkohol - v praci sa pit nema, povedz, ze sa bojis kontroly 😅😅😅

eleanor2510
19. jún 2024

@autorka ziadnu vyhovorku nepotrebujes. V praci nepijem, lebo je to proti pravidlam. Fascinuje ma, ze vobec nad nejakou vyhovorkou rozmyslas. Keby to bolo vecer ma akcii, ale v praci treba vyhovorku??? Aspon ked vas niekto nahlasi, ty jedina nenafukas a neporusis pracovnu disciplinu