V akej oblasti/práci pracujete aj s viditeľným tetovaním?

13. mar 2024

Ahojte, prosím baby/chalani, ktorý majú tetovania na viditelnych miestach (ruka, nohy, hruď atď), tak by som sa chcela spýtať, či ste mali niekedy problém pri hľadaní práce kvôli tetovaniam. Prípadne, v akej oblasti/práci pracujete aj s viditelnym tetovaním? Prosím, aby príspevok komentali, len tí, ktorý majú tetovania 🙂, prípadne ak majú nejakú skúsenosť s týmto. Komentáre typu “načo tetovania” nechcem a nemám o ne záujem, ďakujeeeem.

unicornlady
13. mar 2024

Videla som mladú policajtku v obchode, ktorá mala na ruke tetovanie.
Predavačka sa jej na to spýtala, či môžu mať policajti tetovanie. Povedala, že môžu, ale nesmie to byť nič vulgárne, rasistické atd...

ms_green
13. mar 2024

Robím síce v IT, takže neviem, či je to relevantné ale ani keď som brigádovala popri vysokej škole (čašníčka, práca v obchode), tak to nikde neriešili, nepýtali sa na to ani nič. Tetovanie mám na celej pravej ruke (rukáv). Niekde v banke by s tým ešte možno mali problém ale myslím, že teraz sa to už moc nerieši. Naposledy, keď som bola v lekárni, obsluhoval ma veľmi sympatický mladý muž, kompletne potetovaný. Môj gynekológ, tiež potetovaný. 🙂

lubmar
13. mar 2024

Kolegynin syn sa uchadzal o manazersku poziciu v KE, a ze hned v prvom kole vyradili vsetkych s viditelnym tetovanim (museli aj vyhrnut rukavy). Ale zasa som uz videla aj ucitelov s tetovanim a tiez policajta.

hsara99
13. mar 2024

Ja pracujem na finančnom oddelení v istom korporate a mám dosť tetovani (v lete, keď sa nosia sukne, saty a krátke rukávy ich je vidno okolo 6-7) a nikdy s tým problém nebol. Keď sa stretneme v office 60% ľudí ma viditeľne tetovania aj na vysokých manažérskych pozíciách.

gabikaa96
13. mar 2024

Ja som praktická sestra, na pravom predlakti mám dva tetovania (celkom veľké) a chystám sa tento rok zase na druhú ruku. Nemala som s tým skoro nikde problém až na jedno miesto teraz som na rodičovskej dovolenke ale na skrátený úväzok pracujem v reštaurácii a u nás je 90%percent ľudí potetovanych nemajú s tým vôbec problém.

anavixy
13. mar 2024

Sestra, novorodenencke odd.

o__o
13. mar 2024

Zdravotníctvo

monika_63
13. mar 2024

Kamoska na chrbte ruky a zasahuje k prstom, nic vulgarne, mandalu. Hlasila sa na OD na policiu, na pohovore jej hned povedali, ze ma viditelne tetovanie, ze kvoli tomu neprijmu, nejako 3roky dozadu to je.

lucia13022023
13. mar 2024

Ekonomika a účtovníctvo.
Mam ale kamaráta, ten má na hankoch a na celom zápästí tetovanie, nechceli ho prijať do gastra.
Ostatní kamaráti a rodina robia vo všelijakých sférach a nikdy nikto neriešil.

lucylaw
13. mar 2024

Ja pracujem na ministerstve a nikto nemá s mojimi tetovaniami problém 🙂

adrianasmolko
13. mar 2024

ahoj ja som vojacka tetovania mam ale davala som si ich az ked som uz pracovala takze vsetky mam ze v maskacoch ich nevidiet ale postupne chodia mladi ktori uz tetovania maju a nieje to problem akurat ako bolo vysie pisane nic vulgarne hanlive rasisticke a pod

bellaa3007
13. mar 2024

mzdárka/personalistka

mamina7070
13. mar 2024

ja nemam tetovanie ale s viditelnym tetovanim napr na ministerstve v pohode s takym tetovanim, lekar ma tetovanie viditelne atd

simsalabim
13. mar 2024

Manzelov kamarat - uzasny sefkuchar v Rakusku - kvoli viditelnemu tetovaniu na krku nedostal ponuknutu poziciu v Michelinskej restauracii.

macatt
13. mar 2024

Moja známa, učiteľka v materskej škole po 50tke má potetované obe ruky viditeľne, konzultovala to predtým s kolegyňami aj riaditeľkou.. mne sa to k nej vôbec nehodí😋 mám tetovania tiež, ale vždy som myslela na to, že môže prísť situácia, kedy sa to hodiť nebude a preto ich bežne nevidno..

vkatush
13. mar 2024

Kamoška je učiteľka;
kamoš robí finančného (ale v obleku mu ich nevidno; keď príde v tričku, úplne iný človek 😂);
kamoši policajti majú tiež.

mandzula
13. mar 2024

Moj manzel - marketingovy riaditel.

mclissa
13. mar 2024

Nikdy som nemala problem s mojimi tetovaniami. Pracovala som v hospitality predtym a teraz na policii.

lucykelly
13. mar 2024

asistentská pozícia

jana_eyre_2
13. mar 2024

Ja pracujem v logistike a veľmi veľa kolegov a kolegýň má tetovanie.. jeden kolega má potetovanu celú hlavu.. u nás vo firme sa nerieši kto ako vyzerá.. jednotlivci samozrejme áno, ale gro firmy je aby sme sa všetci cítili ok bez ohľadu na to aký človek je..

estellas
13. mar 2024

Moja sesternica má veľké tetovania na celom tele a robí v IT. Celú ruku má potetovanú od ramena po zápästie. Pracuje v kancelárii. To závisí od zamestnávateľa nájdu sa aj takí ktorým to vadí. Keď pracuješ v kancelárii tak tam by to vadiť nemalo. Skôr to môže vadiť keď pracuješ niekde s ľudmi, ako čašníčka, učiteľka ...
Poznám jednu študentku medicíny ktorá má veľmi výrazné tetovanie a nevadí to nikomu.

erikaa09
13. mar 2024

Masérka, vo výrobe

domkakvet
13. mar 2024

Poznam s tetovanim vychovavatelku, recepcnu, casnicku, predavacku.

cafelatte
13. mar 2024

Syn ešte nie je vyštudovaný. Ale chodí na zdravotnícku a bolo im povedané, ze kto ma viditeľné tetovanie, musí si ho na praxi a skúškach prelepiť. Neviem ci to bude mať v budúcnosti dopad na profesiu.

anavixy
13. mar 2024

@cafelatte nebude, to len v skole robia saskarne.. piercingy vybrat alebo prelepit, tetovania detto, nechty neexist mat dlhsie alebo este umele (to ale chapem) a potom v praxi pravy opak 🙊 myslim ze v zdravotnictve si nemozu az tak vyberat, ze by nevzali cloveka len kvoli tetovaniu, ktore absolutne nema nic s jeho sikovnostou ci charakterom 🫣

juliet86
13. mar 2024

kamoska.ma.mensie tetovania na zapastiach a clenkoch a robi ako ucitelka vychovvavatelka

lasona
13. mar 2024

Recepčná v 4 hviezdickovom hoteli..na predlakti, ale mam to jemne, decentne, nikto neriešil...ale tetovanie som si dala robiť keď som už bola zamestnana

lili1313
13. mar 2024

@lubmar preboha, ja síce tetovanie nemam ani jedno ale z takého pohovoru by som hneď odisla. Ešte otázku na viditeľne tetovania by som pochopila, ale ukazovat ruku? Spytat sa nestaci, treba overiť či hovori pravdu? To muselo byť ponižujúce, uprimne sa cudujem ze kandidáti na manažérsku poziciu si rovno nepoklepkali po čele a majte sa.

janai1
13. mar 2024

horeca - mám na nohe
Čašníčky v reštrike majú veľa viditeľných tetovaní, rovnako ako aj kuchári a chyžné

autor
14. mar 2024

Dakujem vsetkym za odpovede!