Úrad práce a nájdenie si novej práce

15. sep 2023

Dievcata potrebujem poradit.Po rodicovskej dovolenke som isla na urad prace kde som od 1.5 evidovana.Prva davka v nezamestmanosti mi prisla v juni.
Predpokladam ale ze to sa vyplaca spatne cize to je asi ta davka za maj ze?
Cize ked sa vyplaca davka 6 mesiacov tak poslednu by som mala dostat v novembri za oktober ak dobre tomu rozumiem.
A tu je moja otazka ..naskytla sa mi nova praca kde by ma od novembra prijali zatial len na 3 dni v tyzdni a preto sa vas chcem spytat ze ak by som od novembra nastupila do prace ci mi bude ta posledna davka vyplatena v novembri ( kedze by to malo byt za oktober).
Alebo mam radsej nastupit k 15.11 alebo 1.12?
Nerada by som kvoli par euram prisla o tu poslednu davku a este pred vianocami..
Ak viete poradit bola by som vdacna.

nelca84
15. sep 2023

Vsak logicky, ked je to davka za oktober a ty zacnes pracovat od novembra, tak ju dostanes. A je jedno, ze sa bude vyplacat az v polovici novembra...

autor
15. sep 2023

@nelca84 len ka neviem ci sa to fakt vyplaca spatne alebo nie..to si len myslim..

nelca84
15. sep 2023

A kedy si dostala prvu davku? Urcite spatne, nemozu ti dat dopredu, co keby si sa medzitym zamestnala?

autor
15. sep 2023

@nelca84 v juni
Preto predpokladam ze to bolo asi za maj..
Na pohovor idem v pondelok a na nestihnem sa spytat na urade prace..
Preto som chcela vediet od niekoho kto vie ako sa to vyplaca ci spatne a ci by som tu davku mala teda v novembri vyplatenu.
Lebo ta nova praca je len 6 hod denne 3 dni v tyzdni tak yo bude len par eur..
Alebo radsej posunut nastup..

nelca84
15. sep 2023

Dostanes v novembri za oktober. Kludne sa zamestnaj od 1.11.

autor
15. sep 2023

Ale aj ja si myslim ze logicky to ide spatne a mala by som to mat vyplatene..
Len tu uz sa moze stat hocico a vyvlecu sa ani nebudem vediat ako..
Ale dik za odpoved 🙂

nelca84
15. sep 2023

Urcite je to spatne.

raffaella
15. sep 2023

V novembri dostaneš dávku za október, to či nástupiš 1.11. alebo 15.11. alebo neskôr je úplne irelevantné, nakoľko nárok na podporu v nezamestnanosti ti k 31.10. zanikne.

autor
15. sep 2023

@raffaella dakujem vam dievcata