Telefonuje vám zamestnávateľ po pracovnej dobe?

xnatalkax
2. feb 2023

Telefonujú vám zamestnávateľ po pracovnej dobe? Dvíhate? Napríklad o 19 hod večer atď, a nejde o nič vážne. Na druhý deň ráno v pracovnej dobe by sme to v pohode vyriešili.
Ja väčšinou nezdvíham a potom ma ešte ,,vyhreší,, že mu neberiem po pracovnej dobe alebo cez víkend. 😃

pribinak
2. feb 2023

@xnatalkax nie. Nechávam si telefón väčšinou v kancelárii na stole
Nie som riaditeľ zemegule

monillia
2. feb 2023

@xnatalkax záleží či ti vola na súkromné číslo alebo služobný mobil a aj to akú máš pozíciu v praci

btus
2. feb 2023

v predchádzajúcej práci mi vyvolávali aj večer o 22.00. Tak som sa potom spýtala, že do ktorej mám prac. dobu. Povedal napr. do 16.00. Tak som služobný mobil o 16.00 vypla.

cyberk
2. feb 2023

Ano, mam dost dolezitu pracu a zalezi mi na projektoch, na kt. robim .. ale on by mi nezavolal kvoli nejakej blbosti, kt. sa da vyriesit aj na druhy den 🙂

xnatalkax
autor
2. feb 2023

@monillia firemny telefon.

xnatalkax
autor
2. feb 2023

@monillia a administrativna praca, o 19 aj tak nic nevyriesim, nemam doma notebook.

zuzanockamt
2. feb 2023

@xnatalkax Áno, u nás je komunikácia kedykoľvek, keď treba. Aj víkendy, sviatky atď.

monillia
2. feb 2023

@xnatalkax tak potom je bezpredmetne ten telefón zdvíhať keď nedokážeš aj tak nič vyriešiť

lazzo
2. feb 2023

@zuzanockamt Pripájam sa. 😉👍

evkamotka
2. feb 2023

Firenmy telefon nechavam v praci na stole. Preco ho nenechavas na stole?

zuzanockamt
2. feb 2023

@lazzo A predpokladám, že všetko na súkromných mobiloch a notebookoch 🤭

kaktusik007
2. feb 2023

@xnatalkax na akej pozicii pracujes?
toto je podstatne. od manazera s platom 3000 eur sa priste ocakava, ze veci riesi asap. Ak si ako ja bezny zamestnanec bez podriadenych --- nadriadenej nedviham, ked mam volno a vola. Uz len z principu.

syslik81
2. feb 2023

zalezi ako casto volaju .. ak moc treba si to vydyskutovat .. no ak je to len 5min raz za cas nevidi problem nezdvihnut a neodpovedat -nechcu od teba extra daco spravit je to len telefonat

xnatalkax
autor
2. feb 2023

@evkamotka no uz budem nechavat

xnatalkax
autor
2. feb 2023

@kaktusik007 ziadny manazer, za 800 e ..

xnatalkax
autor
2. feb 2023

@syslik81 vola mi len pre to ze som nieco nespravila(aj ked sme sa dohodli inak) a chce ma zdrbat len za to mi vola

martinkatinka
2. feb 2023

Hlavne kvoli vymene smeny, ak niekto vypadne a treba zastupit, prist vtedy, ked nemam urcenu smenu.

xnatalkax
autor
2. feb 2023

@martinkatinka nepracujem na smeny takze taketo nic neriesime

syslik81
2. feb 2023

tak mu povedz ze firemny telefon ostava v praci po skonceni zmeny a ak nieco potrebuje nech si to necha na pracovnu dobu

monillia
2. feb 2023

@xnatalkax tak zdrbst ta môže aj ráno, keď nemáš dôležitú pozíciu, alebo z domu nič nedokážeš vyriešiť, tak vypínať služobný mobil v čase osobného voľna

marca12
2. feb 2023

@xnatalkax malokedy,ozaj len vynimocne,takze nemam problem zdvihnut. No v byvalej praci bezne volali po prac.dobe,nedvihala som a na druhy den bol krik.

xnatalkax
autor
2. feb 2023

@monillia vsak ano zdrbat ma moze rano a len rano to mozem vyriesit. Takze zbytocny hovor o 19 vecer..

alex49
2. feb 2023

Ak si už zdvihla, tak povedz ze pracovnú dobu máš do tretej napríklad a potom už služobné veci neriesis, vybavíte si to zajtra v robote. A vybavené

xnatalkax
autor
2. feb 2023

@marca12 no ved aj u nas je krik, ale ja nebudem sediet na ihlach doma s telefonom v ruke. Ked nejde o dolezitu vec.

anetka34
2. feb 2023

@xnatalkax Je to strašne otravné, a pri takom plate ako píšeš. Mne volával kolega cez víkend, či môžem prísť do kancelárie, že on potrebuje niečo súrne, akože on si dohodne nejaké veci za ktoré zarobí dvojnásobne ako ja, zabudne mi to povedať v piatok, tak aby som ja chodila v sobotu lebo on nevie vytlačiť doklad. A to robil veľmi často, nedvíhala som, musela som sa zatajovať doma, muž mu povedal, že som na výlete s deťmi. Pritom fakt išlo o jeho sprostosť, že on zabúdal. A cez dovolenku minimálne každý deň mi volal aby som niečo robila za neho. Lebo on to nevie. Nervy teda riadne. A oddych žiadny.

xnatalkax
autor
2. feb 2023

@anetka34 presne, a pre toto si treba nastavit hranice a nezdvihat. Lebo si zvyknu….

lavinis
2. feb 2023
bloger
2. feb 2023

@xnatalkax Zamestnávateľ nemá právo niekomu vyvolávať po pracovnej dobe. To je drzosť riadna.

liz_lemon
2. feb 2023

mam sluzobny mobil, ale ked pracujem v praci, nechavam ho tam, a ked robim z domu, tak ho hned ked skoncim pracu vypnem, alebo min. vypnem zvonenie, ani by ma nehlo byt k dispozicii nonstop, za to nie som platena

maranta_leuconeura
2. feb 2023

Kedysi to tak bolo a ja som bola ochotna ako na spagate robit veci aj v nedelu vecer a bola som stale v strehu co kto bude potrebovat 🤦
Teraz som si nasla pracu, ktora konci kazdy den poobede a zacina az dalsi den rano. A ked sa nieco nestihne dokoncit v piatok, tak sa to urobi v pondelok rano. Smola. Ano, moji kolegovia dojdu aj v sobotu dokoncovat, nadcasuju, aby si splhli u sefa a tak podobne. Ja nie. A vobec sa za to necitim zle, uz som raz vyhorela a davam si veeeeelky pozor aby som sa dokazala od prace aj mentalne odputat a mat volno, ked mam mat volno.